• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
van4o_m - специалист
Здравейте, решил съм да си купя лентов шлайф за домашна употреба. Спрял съм се на този модел: http://www.devimax.com/language/bg-bg/p ... -976e.aspx . Ще съм много благодарен, ако ми кажете дали е читава тази Ловешка машинка.
Гледах и тези на Скил, но ми се сториха несполучливи модели- не бяха пригодени да се захващат за плот, нямаха променливи обороти и бяха по-маломощни.
П.С. Искам да питам и за тези "Пръчици за почистване на абразиви" от това клипче http://www.youtube.com/watch?v=5gNwIL-hbuw . Успях да намеря такива само в ebay. В Киров и Ташев-Галвинг нямаха. Някой ползвал ли ги е и има ли смисъл от тях? Цената за една бройка е около 6 лири.
ZEDYCUS - майстор
За почистване на затлачена шкурка, използвам един втвърден полиуретанов "салам" , става и със изсъхнал силикон. Почиствам с него дисковия ми шлайф.
Ако намериш някъде от Ловешките подаръци -вземи си на Байкал, консумативите- шкурките им ги има навсякъде 75х533мм. Доволен съм от него.
EDI - майстор
Тази година май няма БАЙКАЛ-и, не съм виждал да продават.Само шлайфове, перфоратори и полирки съм виждал.
ZEDYCUS - майстор
Верно само рендета са останали, напролет за Велик ден може и да пуснат пак.
parketmilanov - специалист
по-добре спаркито.скила освен за чеп за каца не става.../извинявам се предварително за крайното мнение/:)
а и има един основен въпрос,точно лентов шлайф ли ти трябва , повечето операции можеш и с флекс да си направиш и доста по-еФтинко.
поздрави.
dimitarhp - напреднал
+1 за байкала (2години юнашка употреба)

P.S.малко офф ,не знам дали байкала го правят спарки ,но е едно към едно с един стар (5-6 годишен) зелен бош
mitko64 - майстор
Единн глас за Спаркито. Имам от стария модел 876, вече пета година и какъв ли не чанч е опитало даже с метали( предимно ресорна стомана и неръждавейка). Веднъж само се наложи да го отварям и чистя, че пусковият бутон се беше задръстил с трици. Не знам новите Професионал обаче как са, на моето си пише само Спарки. Иначе гледм са вече с плосък гръб, което си е удобство за стационарен монтаж. За Бакала недвоумявам какво общо имат с Ловеч. Доколкото знам са производство на Иж Мех- тези същите където произвеждат пушките Иж 27, Иж 18, МР 153 и други гладкоцевки. Една пловдивска фирма им е представител и доколкото знам е невъзможно да ги заобиколиш и да внесеш нещо.
van4o_m - специалист
Благодаря на всички за отговорите! Явно ще взимам Спаркито.
ZEDYCUS написа:
За почистване на затлачена шкурка, използвам един втвърден полиуретанов "салам" , става и със изсъхнал силикон. Почиствам с него дисковия ми шлайф.
Ако намериш някъде от Ловешките подаръци -вземи си на Байкал, консумативите- шкурките им ги има навсякъде 75х533мм. Доволен съм от него.
Това със "салама" нещо не го разбрах. От втвърдена ПУ пяна ли е? Като на клипчето ли се чистят шкурките или като шкурката е неподвижна?
П.С. Мога ли да си заточвам длета и отвертки като използвам машината стационарно?
ZEDYCUS - майстор
Изображение
Това е строителен силикон-Сикафлекс, останал ми беше в повече. Не ставаше за щприца и го оставих месец на слънце да доизсъхне. С пяна не става.
Точно като на видеото. :partyman:
milev5 - специалист
Да вдигна темата.

Искам да си купя лентов шлайф понеже имам доста челни дъски за обработване.Ще ги поушкуря и след това с безир после лак.
А и ще го ползвам и за други истории.По възможност да се закрепва към маса.
Целя нещо до 200лв.

Моля за съвет.
  • 1
  • 2

Тема "Лентов шлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: