• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.

Коя марка къртач/перфоратор е най качествена?

31%
Makita
26
20%
Bosch
17
9%
DeWalt
8
27%
Hilti
23
5%
Einhell
4
5%
Sparky
4
Няма гласове
Ok
4%
Raider
3
Няма гласове
DWT
Няма гласове
RTR

Общо гласове: 85

Фитилчо - майстор
чет мар 21, 2019 8:47 amky-kyy написа:
чет мар 21, 2019 6:14 amKumay написа:

Няма! :lol: Какво ще къртиш, та търсиш чист къртач? HR2470 няма ли да свърши работа?
2470 го ползвам за дупчене само, много рядко подкъртвам леко с него. За къртене използвам d25430, кърти, като звяр, ама ми идва тежък. атова ми се иска и нещо по лекичко, а за сметка на това да е работливо. То по принцип, всяка машинка, дори и евтините къртят, ама при мен се кърти по 5-6 часа на ден, без почивка :)
Ти си си за Хилти бе мойче :-D
cat - специалист
Пробвай с хидростанция под наем ако ти хареса си купи , но ще ти хареса гарантирано . Къртача е по лек отелектрическият при еднаква мощност а за разлика от компресора станцията е додтатъчно компактна да са събере в багажник на комби .
ky-kyy - майстор
ср мар 27, 2019 12:23 pmФитилчо написа:


Ти си си за Хилти бе мойче :-D
Не е, като да не съм докарвал и хилтитата тотал щета :lol:

cat написа:

Пробвай с хидростанция под наем ако ти хареса си купи , но ще ти хареса гарантирано . Къртача е по лек отелектрическият при еднаква мощност а за разлика от компресора станцията е додтатъчно компактна да са събере в багажник на комби .
Замислял съм се, ама не ми излиза много сметкта, да взимам под наем.....Ще се купува чист лек къртач, то се видяло.....Почти се бях навил, за втора ръка 15 годишна макита, ама размислих трезво, на шише водка и до Великден, ще си купя макитата ХК0500, от магазина, като бял човек, пък ако ще и да ме изгони жената :supz:
nikolov333 - майстор
Баси цените им турят на тия макити у нас.. От Амазон ще я викна на 540 лева с доставка до адрес без ДДС.. Makita HK0500.. тука им слагат минимум 30% надценки, като имаш предвид, че и в Амазон си калкулират печалба..
Прикачен файл:
IMG_20190408_210351.jpg
plamen6703 - майстор
Такива инструменти се купуват от хора, на които им трябват и си вадят хляба с тях! Нито се крият от жените си като ги купуват, нито жените им си врат носовете в тяхната работа :wink:
С такъв инструмент, ако се работи всеки ден по 5-6 часа си изкарва парите за кратко време, ако се купува за инцидентно ползване е несериозно, освен ако някой не го бият парите и се чуди за какво да ги даде! :partyman:
ky-kyy - майстор
пон апр 08, 2019 8:58 pmnikolov333 написа:
Баси цените им турят на тия макити у нас.. От Амазон ще я викна на 540 лева с доставка до адрес без ДДС.. Makita HK0500.. тука им слагат минимум 30% надценки, като имаш предвид, че и в Амазон си калкулират печалба..

IMG_20190408_210351.jpg
То, не само макитите, са с надути цени.....То добре, като се поръча от някъде, спестяват се едни 150-200 левчета, но пък как стои въпроса с гаранцията?
Chefo77 - майстор
Понякога имат световна, понякога европейска гаранция, ама най-често имат локална. Има и друго - дали, аджеба, нашият сервиз ще се отнася към "чужденеца" по същия начин? И дали ако "нашенец" излиза от сервиз максимум до месец, чужденецът ще се впише в този срок? ЗЗП се отнася само за наши търговци :wink:
nikolov333 - майстор
За мен лично не е проблем.. До сега съм купувал дребната ел.техника за дома главно от амзон на цени с по 200-300-500 и 800 лева по-ниски от местните търговци и до сега нямам дефектирали, ама ако сте решили да ги трошите от работа, май ЛИДЛ са с най-сигурните гаранции.. :-D :lol: :lol:
ky-kyy - майстор
С риск, да обидя някой и друг съфорумник, но от Лидл, само биричка и храна.....евентуално...
Здравейте, търся си чист къртач втора ръка. Ще се използва за копаене в бетон при електроуслуги. Имам перфоратор макита HR2470, но когато има много за изкопаване в бетон е тегаво с нея и много загрява.
В моментав olx.bg ида два които ми привличат вниманието.
Хитачи DH 40MR-950 вата - https://www.olx.bg/ad/kartach-hitachi-h ... 7kPV9.html (който е и перфоратор)
BOSCH GSH 388 Professional- https://www.olx.bg/ad/perforator-5-5-kg ... 7RF2P.html
Мнение за тях, стават ли за целта?
Разбира се търся сравнително лек къртач. Искам макита по принцип, но в момента не намирам хубава...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Коя марка къртач/перфоратор е най качествена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: