• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.

Коя марка къртач/перфоратор е най качествена?

31%
Makita
26
20%
Bosch
17
9%
DeWalt
8
27%
Hilti
23
5%
Einhell
4
5%
Sparky
4
Няма гласове
Ok
4%
Raider
3
Няма гласове
DWT
Няма гласове
RTR

Общо гласове: 85

Pooh - майстор
пон фев 18, 2019 2:11 pmnpace написа:
пон фев 18, 2019 12:26 pmtehnik84 написа:
Хитачи
А бъркалките дали са им яки на тез?
Едно такова на колко кубика бетон може да издържи? :lol:

HITACHI Mixer UM 16VST (160mm 1500 Watt).png
Никоя бъркалка, от този тип, не е за бъркане на бетон, но виж - точно този миксер на Хитачи, ще издържи повече, бъркайки лепило, шпакловка, мазилка , че даже и замазка, от "водещите" в България ... :wink:
Отделен е въпросът, какво място има пост за миксери/бъркалки, в тема за перфоратори/къртачи ... :?
Chefo77 - майстор
пон фев 18, 2019 12:47 pmbigdragon написа:
До тук

Makita 36% [ 20 ]
Bosch 24% [ 13 ]
DeWalt 11% [ 6 ]
Hilti 16% [ 9 ]

Това не показва "Коя марка къртач/перфоратор е най качествена",
а кой с каква машина работи или има...
Не е задължително!
Аз имам 3 перфоратора на Макита, но гласувах за Хилти.
iva6ki - специалист
Трябваше да има опция други, аз съм за парксайд ;)
npace - специалист
пон фев 18, 2019 2:41 pmPooh написа:
Отделен е въпросът, какво място има пост за миксери/бъркалки, в тема за перфоратори/къртачи ... :?
Е нали трябва с нещо да забъркаме битоня преди да го къртим и дупчим? :lol:


Аз гласувах за Спарки, понеже са си наши. :-D Но сякаш наистина не са лоши.
krasi92 - майстор
Нищо нашенско няма в спарки.Нашенско беше елтос с доказано качество а тия на спарки само цената им е добра.
speka_rs - майстор
Аз си имам в къщи големия къртач на Парксайд, ама ползвал съм голямо Хилти на СДС Макс.Какво да кажа 2 човека омекнах ме много по бързо от колкото машината да се измори. Ако се ползва сериозно машина си трябва и добра гаранция и добри резервни части. Козата си сака пръч, това е което мога да кажа.
mitko64 - майстор
пон фев 18, 2019 11:18 pmnpace написа:
пон фев 18, 2019 2:41 pmPooh написа:
Отделен е въпросът, какво място има пост за миксери/бъркалки, в тема за перфоратори/къртачи ... :?
Е нали трябва с нещо да забъркаме битоня преди да го къртим и дупчим? :lol:


Аз гласувах за Спарки, понеже са си наши. :-D Но сякаш наистина не са лоши.
Имам два техни перфоратора, този https://www.onlinemashini.bg/perforator ... 010w-/1435 и този https://www.onlinemashini.bg/perforator ... 710w-/1508 . Екстра са си машините, произведени са в България. Понеже се интересуваш от миксерите им, имаше много добри отзиви по форумите за старите им модели Profesional. Иначе еталонът за бъркалки е марката Collomix.
npace - специалист
ср фев 20, 2019 6:42 ammitko64 написа:
Имам два техни перфоратора, този https://www.onlinemashini.bg/perforator ... 010w-/1435 и този https://www.onlinemashini.bg/perforator ... 710w-/1508 . Екстра са си машините, произведени са в България. Понеже се интересуваш от миксерите им, имаше много добри отзиви по форумите за старите им модели Profesional. Иначе еталонът за бъркалки е марката Collomix.
И аз само хубави работи съм чувал и чел за тях.
Старите модели са по 1000 вата, сега пускат 4 нови по 1200. Последните 2 с по-ниски обороти, явно имат предвид и занимания като това дето съм планувал. :lol:
http://sparky.eu/bg/powertools/paddle-mixers.html
1380 или това Хитачи:
https://tashev-galving.com/158+HTC+088/ ... ki-Hitachi
мисля да взема, и за тях четох хубави неща. Но по-скоро Спарки, понеже Хитачито не мога го удържа. :lol:
КольоМикс са ми твърде скъпи. Те даже и 300 лв. ми свидят, ама няма как. :lol:

На Спарки имам по-малка дрелка - БУР2 700 вата. Дупчи всичко вкл. бетон (4 дупки по 20 см за два дена и не изгоря :lol: ). От 5-6 години я имам, за издържливост реално не мога да кажа - не съм я ползвал кой знае колко много. Но изглежда много яка. :lol:
reingar-x - специалист
Здравейте,и аз да се изкажа по темата.От моя личен опит в къртенето,ще споделя,че и съотношението цена,обслужване трябва да се гледа.Пример давам,от 16кг клас съм къртил с bosch gsh16-28 и hitachi h65sb2.От двата боша е по-класната машина и сякаш по-евтин за поддържане.Пример на хитачито два пъти е сменян държача за инструмента и един път ротора,за което ме отръскаха доста!Въпреки,че и двете машини са с еднакви показатели,боша се усеща по-мощен и по-малко се усещат вибрациите.При боша по-бързо се износваха четките!При 10кг. клас съм работил със hilti te1000 hi drive,bosch gsh11e,bosch gsh11vc и сега с makita hm1214c.За хилти мога да кажа,че е много удобен за работа,слабо се усещат вибрациите,много силен удар.Сега минусите,загрява,(кретенска)политика на фирмата според мен.Много скъп за придобиване и за обслужване машина,за бутало,с гумен сегмент и биела със смазването ми взеха 265лв!Същата машина,но вече при друг човек изгоря защото,той не е знаел,че не трябва да я включва на една верига с електрожен.За бош 11е мога да кажа,че е здрава машина но удара и е слаб!Иначе е евтин за поддържане и е доста масов.За по-новия модел gsh11vc,ползвах го два пъти по-удобен е за работа заради височината си и може да се изправи човек!Доста по-силен удар,върши повече работа,дръжката пружинира и вибрациите са омекотени.Човека от който го вземаме,обаче каза,че е по-трошлив от стария модел.За макитата понеже я имам от скоро,мога да кажа,че е удобен инструмент не ми изтръпват ръцете след къртене.Удобна стойка при работа,удара и е по-слаб от на бош 11vc.За цени на обслужване,не мога да кажа,но като разглеждам каталози с части,не е скъпа.Единствено цената и в нашата родина е доста висока,но пък е made in japan!
nikolov333 - майстор
За Макитата, четох някъде, че Anjo, Aichi Japan и made in Japan, вече не било едно и също, като едно време.. viewtopic.php?f=26&t=52593&start=20#p737369
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Коя марка къртач/перфоратор е най качествена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: