• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.

Коя марка къртач/перфоратор е най качествена?

31%
Makita
26
20%
Bosch
17
9%
DeWalt
8
27%
Hilti
23
5%
Einhell
4
5%
Sparky
4
Няма гласове
Ok
4%
Raider
3
Няма гласове
DWT
Няма гласове
RTR

Общо гласове: 85

Защо няма емблемата Kango в анкетата?
Впечатления от Спарки- къртача изкърти 25 метра кладенец в мергел и няколко пласта по 40-50 см камък. Не е мръднал.
Най голямата им дрелка, ползвана за бъркалка, вече 11 години бърка шпакловки и лепила, отметнала е мнооого декари топлоизолации. Четки оригинални, усещам че е за смяна лагер, че патрона вече прай чупки в кръста.
Не съм съгласен, че вече са китайски боклуци.
Не е по темата, ама и за големия ъглошлайф Елтос да кажа- Разглобен преди 15 години за лагери, че тати сума работа е отхвърлил. Седи си разглобен, не се продава.
Парксайд-имам големия перфоратор. Има сила, сравнено с Бош в един клас. Маалко по тежък е. Справя се.
nikolson - майстор
ср фев 27, 2019 11:21 amТрифон П.Трифонов написа:
Защо няма емблемата Kango в анкетата?
По-скоро Milwaukee, защото е тяхно вече след фалита. Има и други, но не са толкова познати.
reingar-x - специалист
В клас 11кг съм работил с milwaukee kango 900,и мога да кажа,че замисъла с техния 21мм метален патронник е добър.Но всичко свършва до тук,машината е напълно еднаква с metabo mhe 96 и AEG pm 10.На мен лично ми е по-слаба от бош,по-скъпа за обслужване,един ротор беше към 400 и нещо лева.Между другото,аз преди доста време ,също се бях насочил към въпросното milwaukee kango 900.Но изчетох доста негативни коментари,от форуми на запад.За така наречените машини,от ранга на parkside,raider,green tools,bavaria,мога спомена,че са от типа.Купуваш ,когато не ти се дават много пари,прежалваш,работиш до като се счупи и изхвърляш.Части и сервиз по-добре не търси!
ky-kyy - майстор
Някой работил ли е с лекия къртач на Спарки? Някакви отзиви, как се справя с бетона, ако може :)

Линка, който давам е примерен. Предлагат ми го на още по-добра цена...

https://toolsbg.com/store/index.php?rou ... ct_id=1693
Kumay - майстор
вт мар 19, 2019 6:59 pmky-kyy написа:
Някой работил ли е с лекия къртач на Спарки? Някакви отзиви, как се справя с бетона, ако може :)
Бягай надалеч от тази машина! :axe:
ср мар 20, 2019 5:31 pmKumay написа:
вт мар 19, 2019 6:59 pmky-kyy написа:
Някой работил ли е с лекия къртач на Спарки? Някакви отзиви, как се справя с бетона, ако може :)
Бягай надалеч от тази машина! :axe:
Тъкмо зех да са влюбвам и....
Ко му има, та викаш да бяга надалеч?
lov - майстор
ср фев 27, 2019 11:21 amТрифон П.Трифонов написа:
..........................
Впечатления от Спарки- къртача изкърти 25 метра кладенец в мергел и няколко пласта по 40-50 см камък. Не е мръднал.
Най голямата им дрелка, ползвана за бъркалка, вече 11 години бърка шпакловки и лепила, отметнала е мнооого декари топлоизолации. Четки оригинални, усещам че е за смяна лагер, че патрона вече прай чупки в кръста.
Не съм съгласен, че вече са китайски боклуци.
Не е по темата, ама и за големия ъглошлайф Елтос да кажа- Разглобен преди 15 години за лагери, че тати сума работа е отхвърлил. Седи си разглобен, не се продава.
Парксайд-имам големия перфоратор. Има сила, сравнено с Бош в един клас. Маалко по тежък е. Справя се.
Трифоне ще си останеш само със спомените. Отдавна голяма част в прекия смисъл на думата са китайски боклуци. А и новите нямат нищо общо със здравината на старото производство. Да не говорим че завода е пред фалит от няколко години и едва крета. Дори всеки момент се очаква да клопне кепенци вече окончателно.
ky-kyy - майстор
ср мар 20, 2019 5:31 pmKumay написа:


Бягай надалеч от тази машина! :axe:
Ох....то и на мен ми се иска макитката нк 0500, ама не ми харесва цената....Нямаш ли някоя залежала, за 200-300 лева :-D
Kumay - майстор
ср мар 20, 2019 11:28 pmky-kyy написа:
Ох....то и на мен ми се иска макитката нк 0500, ама не ми харесва цената....Нямаш ли някоя залежала, за 200-300 лева :-D
Няма! :lol: Какво ще къртиш, та търсиш чист къртач? HR2470 няма ли да свърши работа?
ky-kyy - майстор
чет мар 21, 2019 6:14 amKumay написа:

Няма! :lol: Какво ще къртиш, та търсиш чист къртач? HR2470 няма ли да свърши работа?
2470 го ползвам за дупчене само, много рядко подкъртвам леко с него. За къртене използвам d25430, кърти, като звяр, ама ми идва тежък. атова ми се иска и нещо по лекичко, а за сметка на това да е работливо. То по принцип, всяка машинка, дори и евтините къртят, ама при мен се кърти по 5-6 часа на ден, без почивка :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Коя марка къртач/перфоратор е най качествена?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: