Ел. инструментите. Консумативи.
marian1 - майстор
ей немога да кажа твойта дали има,на мойте 2 броя хилти едното т12,другото т2 има,на дивелта пак мисля че има...другите още не са отваряни и немога да ти кажа....но ми идва на акъла,че ако ти си първи собственик на машината,и при теб е отслабнал удара,може семеринга да е все още в машината као е имало такъв,а най-лесно ще разбереш дали има като погледнеш на самото бутало дали има канал за О пръстен ... или виж в греста да не би да не си го видял....
sian - специалист
sasim написа:
Здравейте, онзи ден тръгнах да пробивам с перфоратора и забелезах ,че удара му е значително отслабнал.Перфоратора е от тези с вертикално разположен мотор тип Einhell или Раидер, някакъв подобен.Занам че при такива симптоми се слагаше някъде грес за да започне да бие по-силно, но не знам къде.Има едно капаче отгоре, което се отвива с ключ за флекс отвих го и му сложих малко грешчица, но нищо не се подобри.Дали да не сложа още или пък се слага някъде другаде?Ако подкрепите отговорът си със снимка ще съм ви благодарен.
Колега свали горния ключ с който изключваш въртенето,с три кръстати винта е и налей малко масло в отвора. Ако не се подобри силата на удара проблема е от механично износване. Най вроятно е при зацепването на зъбното колело което в долния край на ексцентрика ( с него вкл. и изкл. удара с ключа който е срещу пусковия ключ)
alexiva - специалист
Здравейте,
машинката спря да кърти. Удара вече не е към накрайника, непомръдва, а самата машина се тресе и все едно удара се е преместил вътре в нея вместо навън. Иначе ротора си работи, върти, но не съм я пробвал на въртене с удар. Според Вас какво се е повредило и подлежи ли на ремонт?
alexiva - специалист
jekasus написа:
Модел.
Einhell na Global. Точния модел мога да го кажа по-късно. Знам, че е слаб, но само това имам засега.
alexiva - специалист
jekasus написа:
http://www.onlinemashini.bg/brand/einhe ... erforatori
Кой от тях?
Мисля, че е като този:
http://www.onlinemashini.bg/perforator- ... g-726/4942
Не е написано колко му е удара, ама е слаб, поне моя.
jekasus - майстор
Гаранция има ли? Ако няма, или отваряш сам или на сервиз.
alexiva - специалист
jekasus написа:
Гаранция има ли? Ако няма, или отваряш сам или на сервиз.
Гаранцията свърши преди доста време. Определено ще е сервиз, но питам дали е поправимо това или трябва направо нов? Щото ако ми вземат 50-60 лв. по-добре да си взема нов.
jekasus - майстор
Така и се прави, носиш в сервиза, те ти се обаждат колко ще струва и ти преценяваш какво да направиш.
Аз сам си ги правя мои инструменти, само поръчвам части, ако трябват.

Тема "Перфоратора загуби удара си" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: