• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Аз имам 3 Макити - 4350, 4351 и DJV180 и затова смея да твърдя, че разлика между трите няма. Освен ако Боша ти не е над 135, последната не е по-слаба от него ... да не би да има проблем тази на колегата ти?, Ползвам 5 ач батерии, ако има значение.
И абсолютно подкрепям, че му е ненужна при рядка употреба акумулаторната машина, без значение марката.
При мен нещата знаеш са други, само прахосмукачките са ми на кабел, когато ходя по ламинат.
PIP - майстор
Боша е 135 и работи по-плавно и регулирането на оборотите през 'спусъка' е вднага, докато на макитата има едно забавяне. Колкото до мощността, ти ако работиш с ламинат там разлика няма да се усети, но на мен ми се налага да изрязвам шарки на краищата на ребра за покриви с него и там вече разлика има. Когато реша да взема зеге на батеия със сигурност ще е макита, но основно заради батериите :)
meleager - напреднал
Да, и аз така си мислех, че за домашна употреба може и да не е на батерия, но един приятел заяви, че ако към днешна дата си купи ново зеге, ще е на батерия, и ми вкара мухата.
А можете ли да предложите някой по-бюджетен модел с кабел (но все пак да не е някаква еднодневка), че малко се обърках. Не се очаква да режа греди с него (ако се стигне дотам, бих инвестирал в сериозна машина), а по-скоро си мисля за изрязване на разни детайли за експерименти от типа "направи си сам", най-вече от шперплат.
Аматьор с почти нулев опит съм, но все пак е желателно машинката да е прецизна, може би да има възможност за регулиране на скоростта/оборотите и предполагам за домашни условия, е "задължително" да може да се върже към прахосмукачка за отвеждане поне на по-голямата част от стърготините. Виждам, че сте ми предложили някакви бюджетни варианти, но без по-конкретно наименование на модел не успях да ги открия в Google.
Chefo77 - майстор
4329 на Макита е добро за домашно, единствен недостатък - захватът е с винт. Не разчитай на прахоизсмукването от зеге.

PIP, определено има проблем на колегата ти. Старият ми Бош правеше така - ниска мощност и забавяне на реакцията на спусъка. В редуктора се набиваше прах.
Аз нямам проблем дори и с масив, а при мен масивът най-често е дъб :)
PIP - майстор
пет май 22, 2020 2:22 pmChefo77 написа:
4329 на Макита е добро за домашно, единствен недостатък - захватът е с винт. Не разчитай на прахоизсмукването от зеге.

PIP, определено има проблем на колегата ти. Старият ми Бош правеше така - ниска мощност и забавяне на реакцията на спусъка. В редуктора се набиваше прах.
Аз нямам проблем дори и с масив, а при мен масивът най-често е дъб :)
Може, но уж беше чисто ново, той не е дърводелец и купува за да има :rolleyes: При тръгване има едно замисляне, както и да е, аз моя бош го имам от 2008г и за сега не мисля за смяна, въпреки, че отдавна се е изплатил :supz:

За meleager, конкретен модел трудно мога да предложа, защото чужди зегета съм ползвал за кратко, но не помня моделите и повечето са по-скъпи. Разгледай бош, макита и метабо какво предлагат в твоя бюджет и гледай за махаловидно движение на ножа, сдс (без инструмент) смяна на ножа, постоянна електроника, регулиране на оборотите от спусъка и не на последно място да имаш добра видимост на ножа. Това Метабо изглежда добре за цената, но нямам представа как е на практика. Макитата дето Chefo е предложил също изглежда добре.
Chefo77 - майстор
Бош в този диапазон (200 лева) предлагат GST8000 от профитата, което на теория е много добро (че съм го и предлагал, да му се не види), но всъщност е зле механично. GST 90 е една идея по-скъпо, но също не се оказа цвете за мирисане :(
Метабо май скоро гледах, че имат акции, едно STEB65 също няма да е лош избор сякаш:

https://alpe.bg/mobile/product/details? ... earch=Steb

P.S. Май ще се окаже, че 8000 е спряно, не го виждам в Тръпкови, виждам някакво 700 ... ебати грозилника :D
meleager - напреднал
Благодаря за предложенията. Makita-та ме блазни донякъде. Лидълските Parkside да не ги мисля, така ли? Един приятел днес ми ги препоръча като евтина алтернатива.
Chefo77 - майстор
Аз ще замълча тук :lol: :lol: :lol:
И те си имат своите фенове ...
miroki - майстор
450 w Дали ще са достатъчни?
Аз с моето, като рязах дебелия кухненски плот и направо се изненадах, че не спря.
Lion15 - специалист
съб май 23, 2020 6:57 pmmiroki написа:
450 w Дали ще са достатъчни?
Аз с моето, като рязах дебелия кухненски плот и направо се изненадах, че не спря.
Зависи какво режеш.
За мен са достатъчни.
С китайско рязах 10 см. греди и то беше 450 вата.
Макита 4329 го харесах още щом го видях.
Един приятел работи в магазин за инструменти в Англия и сега ми беше взел едно за цена под 100 лева с някаква отстъпка за служители, ама още го чакам да си дойде в Бг.
Пък продадох двете китайски зегега на двама лаици вчера, та им дадох бонус едно счупенo, взето от един мангал за 2/3лева.
И за беля взе че ми потрябва едно за една работа спешно.
Докато дойде моето от Англия и на мен ми трябва някакво зеге.
Някой ако може да предложи нещо- колко по-евтино, толко по- добре.
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: