• 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
agj - майстор
И аз така преди няколко години изобщо не бях ползвал зеге и затова си хупих Райдър за 25-30 лв.!! Ми, върши ми работа, та и още си го ползвам, когато ми потрябва де.... съвсем любителски, един два пъти в годината.
Та се чудя как определи че Бош за малко над 130лв. е най доброто🙄
sweet28 - напреднал
нед юли 11, 2021 12:51 pmagj написа:
И аз така преди няколко години изобщо не бях ползвал зеге и затова си хупих Райдър за 25-30 лв.!! Ми, върши ми работа, та и още си го ползвам, когато ми потрябва де.... съвсем любителски, един два пъти в годината.
Та се чудя как определи че Бош за малко над 130лв. е най доброто🙄
Е едва ли, точно аз ще мога да кажа дали е най доброто, но поне от прочетеното в нета за 130 лв. няма какво по добро да се вземе. :yawinkle:
miroki - майстор
Здравейте, тази Макита 4329, дали ще се справя добре и повече от Einhell Bavaria BPS 600E, https://www.einhell-service.com/en_DE/4 ... varia.html, по-точно този вариант https://bazar.bg/obiava-39348421/probod ... a-bps-600e ,който е 600 вата. За мощността питам. Понеже сега имам енхела, но стана 15 тина годишен и леко на дясно реже (мисля, че му е крива шейната сменил съм мерника на друго място и сега реже горе долу напред).
Вчера ме озори да оформя още един кухненски плот на 9 ъгълник. Загря доста на края. Плота също запуши на няколко места, вероятно от криво водене. Та имам още една кухня да правя и ме притеснява, че 4329 е 450 вата? Трябва ли да му се дават почивки? Свикнал съм с мерник пред сряза, а виждам, че макитата е светъл отвор. Има ли мерник?
PIP - майстор
Макитата според мен трябва да е доста по-добра от тоя любителски енхел (тя и макитата не е точно профи серия), така че ако с това си изкарваш пари помисли дали да не увеличиш бюджета и да вземеш нещо по-добро. Освен мощността гледай хода, захвата и ергономията. Ножовете също са много важни и ползвай зеге само в краен случай, аз ползвам основно циркуляр за подобни рязове и зеге само за довършване.
miroki - майстор
Не е професионално. Но проблемът е, че искам, като почна и да не спирам много. За това се интересувам тези 450 вата, спрямо другите 600 дали ще е значителна разликата. Предполагам, че 2 отвора за мивка в кухненски плот ще изкара наведнъж?
Остана ми само един плот да оправям след месец. И един паркет да редя. После ще стои някоя друга година, докато се сетя нещо друго. Я къща на куче, я зайчарник, я рафтове в мазата...
PIP - майстор
два плота не е много натоварване, но ползвай качествени ножчета
mitko64 - майстор
Този Еинхел за 50лв.от обявата сигурно е някаква шега, такъв си купих от Метро преди петнадеситина години, беше 35лв. Иначе е гола вода, имбусните блокчета за стягане на ножчето са от говнолин, размаза им се шестостенна. Стават само тънки ножчета, пробвах с Бош,не станаха, та им пилих опашките на шмиргел.
miroki - майстор
Да, и аз ги пилих ножчетата преди. И съм сменил блока с друг още отдавна. Понеже оригиналният се откърти. В Енхел ми дадоха новият модел захващане.
Не коментирам обявата, а използвах да покажа модела, понеже не намирам снимка на модела в интернет.
Иначе съм цепил талпа на две. 5см дебела 2 метра дълга. Тогава разбрах, че зеге реже много трудно по дължина на власинките. Но явно съм го окривил още, понеже много трудно вече реже плотове (по-дебелите) ножчетата се загряват и почерняват, както и дървесината. Може и да съм взел неподходящи ножчета. Но вече си е ред за нова машинка. Тази ще я остава на къщата за груби неща.
Лошото, е че съм свикнал с мерника. А Макитата май няма. Освен постоянно да режа с линеалът.
qrt - специалист
вт яну 24, 2023 1:20 pmmiroki написа:
Здравейте, тази Макита 4329, дали ще се справя добре и повече от Einhell Bavaria BPS 600E, https://www.einhell-service.com/en_DE/4 ... varia.html, по-точно този вариант https://bazar.bg/obiava-39348421/probod ... a-bps-600e ,който е 600 вата. За мощността питам. Понеже сега имам енхела, но стана 15 тина годишен и леко на дясно реже (мисля, че му е крива шейната сменил съм мерника на друго място и сега реже горе долу напред).
Вчера ме озори да оформя още един кухненски плот на 9 ъгълник. Загря доста на края. Плота също запуши на няколко места, вероятно от криво водене. Та имам още една кухня да правя и ме притеснява, че 4329 е 450 вата? Трябва ли да му се дават почивки? Свикнал съм с мерник пред сряза, а виждам, че макитата е светъл отвор. Има ли мерник?
Ползвам Макита 4329 в дом. условия почти 3 год.Доволен съм, никакви повреди, малко вибраций пасва добре в ръката, и е доста по лека от старото ми raider зеге. Сериозно да загрява не съм усетил, при положение, че не го жаля.Подариха ми близо половин кубик сухи дъски с пирони, машинката ги наряза без проблем за подпалка . На два навеса нарязязах стотици дъски, никакви забележки.Както по-горе се писа важни са ножчетата.Ползвах модели от стотинки до няколко лева(бош, макита,милуоки,projahn, и тн.)Конкретно за прави срязове на чам от този тип ножче съм най - доволен https://arizona.bg/pregled-na-artikul/n ... 5-mm-65-mm За мдф, пдч и овали трябва да се види какво е най-подходящо- брой зъби, право/криво линейно и тн., но това вече не ми е ясно.
Това с мерника не ми стана ясно.Ето една снимка от горе:
Изображение
miroki - майстор
За това отпред. Като е върху линията няма нужда да се навеждам и да гледам.

Прикачен файл

зеге.jpg
зеге.jpg (19.88 KиБ) Видяна 1068 пъти
  • 1
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: