• 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
toshetozaz - специалист
вт юли 10, 2018 11:40 amnikolson написа:
Цената на зегето е като цената на хубав ръчен циркуляр. Плюс нож за всеки мат'рял...
А дали ще може да го замести в някой ситуации?
Малко съм скептично настроен ,но знае ли човек.
nikolson - майстор
вт юли 10, 2018 2:39 pmtoshetozaz написа:
вт юли 10, 2018 11:40 amnikolson написа:
Цената на зегето е като цената на хубав ръчен циркуляр. Плюс нож за всеки мат'рял...
А дали ще може да го замести в някой ситуации?
Малко съм скептично настроен ,но знае ли човек.
2-3 НАНО ножа са едно прилично зеге. Обобщавам: Циркуляр + зеге=Нано зеге+нано ножове. А зегето също не може да замени циркуляра.
pgt - специалист
Е нано зегето не е чак толкова скъпо. Сега се намира и за 150 лв. барабар с подарък топка Адидас. Иначе е ясно, че всеки инструмент - циркуляр/зеге си има своите плюсове и минуси.
nikolson - майстор
PKS 55 (160 lv) + PST650 (80 lv) ~ easy cut 50 + два нано ножа. Дискове за циркуляр има и по 10 и по 30 и по 50 лева. Нано ножчетата са като унео.
Емил Дечев - помощник
Не ползвам често зеге, но от скромния ми опит, това е инструмент при който разликата в качеството се усеща веднага. Преди няколко години като сменихме райдер с девалт, усетих ефект "уал" :) Сега гледам че девалт не се коментира като марка, явно не са от най изгодните (аз тогава купих няква бройка уж седяла мостра в магазина бая по евтино). При ползване на евтин и скъп флекс например, не усещам особена разлика, докато евтинджоса не изгори. Като си купувах поялник за тръби също взех евтин защото ми трябваше за няколко "лепки" и предполагам докато не изгори няма съществема разлика. При зегето според мен не е така, с евтиното е мъка...
Lisko - майстор
мойте две стинки:

Зегето ми е ефтинджос - Блекендекер.
За да реже направо трябва да го държа накриво.
Но го използвам много повече от ръчния циркуляр и въпреки дефекта, с него ми е по-кеф да работя.

Иначе обективните недостатъци - ясно - правата линия и скоростта.
Здравейте,

и аз обмислям покупка на зеге. Засега не планирам да го ползвам професионално, но все пак искам да е качествено.

Спрял съм се на това - Bosch GST 700. Може ли някой да изкаже мнение? :partyman:
pomukal - напреднал
Здравейте предстои ми закупуването на зеге и съм се спрял на два модела Bosh GST 8000 E Professional и HITACHI CJ90VST липсата на куфар ме спира за боша в страшна дилема съм кой да избера.
Brassmonger - специалист
Една част се разваля много често при зегетата. Това е едно алуминиево блокче, с което се затяга ножа. В даден момент спира да стяга или се пука. В моя случай се наложи да си направя ново блокче от желязо.
Chefo77 - майстор
нед фев 17, 2019 8:58 pmBrassmonger написа:
Една част се разваля много често при зегетата. Това е едно алуминиево блокче, с което се затяга ножа. В даден момент спира да стяга или се пука. В моя случай се наложи да си направя ново блокче от желязо.
Всъщност, алуминиевото блокче, в което се затяга ножа, отсъства в огромната част от по-сериозните зегета. Основно се предлага в евтините модели, макар да се среща и при по-сериозни марки. С една разлика - при тях е доста по-добре изпълнено.
pomukal написа:
Здравейте предстои ми закупуването на зеге и съм се спрял на два модела Bosh GST 8000 E Professional и HITACHI CJ90VST липсата на куфар ме спира за боша в страшна дилема съм кой да избера.
8000 не е лошо зеге, но имайки предвид че е най-евтиния мощен син Бош на пазара, от базовата им серия, не очаквай чудеса. Работи грубо, не е цар на точността и общо взето не е най-приятното за работа зеге. Но пък си има 3 години пълна гаранция и сериозен сервиз. Хитачито не съм го ползвал, но при проби беше аналогично на посочения Бош.
Ако търсиш по-бюджетно зеге от профи марките, виж 4329 на Макита, но отново няма куфар. Най-евтиният модел на Бош, който си заслужава парите, е GST 90. Друг вариант е нещо от по-висок клас, но втора ръка.
  • 1
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 54
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: