• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
PIP - майстор
Според мен проблема ти е от ножчето. Аз ползвам reisser ножчета и те нямат физическа възможност да се извият, направо се чупят /дебели 2мм и широки 8мм - става дума за право рязане в дърво, иначе по-тесни за кривки/. След това, ако самото зеге го 'държи' стегнато, както трябва и ползваш водач както си написал не виждам начин да имаш проблем.
joro_kem - специалист
chenks написа:
joro_kem написа:
chenks написа:
Аз ползвам бош-а от първата снимка...
ма да не са ти "пробутали" макита вместо бош, колега :)
Не колега, казвам първата снимка, по реда на качване, това , че излиат в друг ред не е мой проблем.
А и при положение, че пише на самите инструменти каква марка са, невиждам кой може да обърка..

Може би ти? :-D
верно се обърках, ма пусто като ми говореха навремето учи чужди езици...
ше извинявате но зегето е малко приложима машинка.
не е възможно да се направи перпендикулярен ряз на нещо по-дебело
от 10мм.. ножа се гъне на страни.
Profi Stroi - специалист
Дори и Скил са за предпочитане пред Спарки
крум - специалист
Profi, нали знаеш какво е казало кучето по въпроса за вкуса?
Твоят вкус го разбрахме вече - предпочиташ да минеш по-евтинко.
Аз лично СКИЛ не бих си купил за моя машина - откакто един винт се скъса в главата на един флекс БЕЗ НИКАКВО усилие, приложено върху него, вече съм силно предубеден към "китайския бош".
Вчера пипнах зеге Спарки - зеге като зеге, реже си перфектно. Приятна и балансирана машинка.

Моето зеге е Black & Decker - едно от малкото неща, които съм купувал от Практикер. И то защото беше на зверска промоция.
За непрофесионална работа е перфектно - направих си кофража на колоните и трегера, които изливах в хола. Съвсем добре реже греди 8х12 см. И с гипсокартона се справя добре.
Profi Stroi - специалист
За разлика от останалите нямам интерес към това да мина евтино
Имам Скил като такова за домашна употреба
Нищо лошо не моога да кажа за момента
Иначе от Бляк съм разочарован и то от професионаната сериа
На пазара сега има някакъв Райдер Профи
Сравнително добро качество цена
Не бих си го купил
Иначе мойте хора бачкат с Метабо
Ако на това му казваш ефтино дано всички да бачкат така евтино:)
Значи мисля да си направя надстройка на бюрото за компютъра, а също така и някои малки и не толкова сложни за изработка мебелеи от ПДЧ. За целта мисля да си купя зеге,фреза,ренде и "дрелка".
Тези от вас които имат опит, бих искал да ги попитам дали правилно съм си избрал набора от инструменти за да работя с ПДЧ.?
Засега мисля да си набавя зеге, но така и не можах да си избера марка :cry: Спрял съм се на SPARKY и BOSCH. В нашия неголям град намерих едни дстрибутори на ВOSCH, които ми предложиха по каталог следния модел PST 900 PEL za 259лв. със 2 години гаранция. Лелката ми обясни, че машинките на ВОSCH със зелен корпус имат 2г. гаранция,а тези от професионалната серия т.е. със синия корпус 3г. гаранция. За SPARKY ми говори,че били скъпи и не дотам качествени. РАботил съм с виброшлайф на SPARKY и мога да кажа,че е желязна машина.
За сега това се сещам, ако се сетя нещо пак ще питам.
Благодаря ВИ !
упс и забравих да попитам дали ръчният циркуляр не е по-добрият вариант вместо зегето,т.е. дали ще прави по-гладки срезове?
velsi - Почетен майстор
За работа с ПДЧ не ти трябва зеге. Хубаво е, но не е нужно. То е само за извивки и ПДЧ не е "любимияЮ му материал. И ренде не ти трябва. Циркуляра е задължителен. Купи си ръчен, а после може да му направиш маса и да го ползваш като стационарен. А после и един диск с повече зъби, защото тези, с които продават ръчните циркуляри не стават за ПДЧ. На първо време можеш да минеш и без фреза, но ако я имаш е много полезна.
masteradmin - майстор
Според мене наи ти трябва само ръчен циркуляр и акомулаторна бормашина и то не толкова скъпи. Моя ръчен циркуляр струваше 45 лв, а акумолаторната бормашина 22. Нали зато е любителската техника.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: