• 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
За да не криви по вертикалата, освен хубави широки ножове, БОШ ПРОГРЕСОР да речем, иска голяма и стабилна водеща ролка и да се внимава точно в момента на врязване на ножа в детайла, понеже тогава най-често ножа измърдва леко по ширината на канала на ролката.Друг начин, който съм правил е струговане на нова широка ролка с канал, дебел точно колкото ножа и достатъчно дълбок /около 1/2 до 3/4 от дебелината на ножа. :idea: .Тогава няма мърдане.Ползвам една магийка за дебели детайли - врязвам ножа без махалното движение и после си продължавам с махалото.Друго важно нещо е да не се натиска зеге-то, а да се остави да си реже само.Естествено с циркуляра нещата са много по-добре, но понеже нямам циркуляр, или по-скоро имам самоделен, не често не ми се вади и настройва :lol: от доста години си режа плотове със зеге-то и се получават достатъчно прилични срезове.
juslen - специалист
Заглеждам Makita M4301. Има ли реглаж на оборотите тази машина и с какви ножове работи?
Chefo77 - майстор
Машинката е трепач за парите си!
Реглаж няма, но има плавен спусък (по спомен). Неудобство е, че захватът не е безключов, а е с шестограми. Но мисля, че ще го преживееш :)
juslen - специалист
Поръчах макитата. Шестограма не ме притеснява. Към нея обаче няма нищо като комплектация, та ще трябва да купувам ножчета. Пише, че работи с универсални до 1.7мм

Speed Control: Variable Speed Trigger Switch
Accepting universal bayonet shank jigsaw blades up to 1.7mm thickness.
Chefo77 - майстор
Не зная откъде си, но отиваш в първия технически магазин и отнасяш каквито ножчета искаш с Т-захват (стандартен). Бош са най-разпространени и не са лоши.
Lisko - майстор
Червена Макита, нов писък на модата ли е или аз съм проспал нещо?

Прикачен файл

makita.jpg
hard_core - специалист
Lisko написа:
Червена Макита, нов писък на модата ли е или аз съм проспал нещо?
Makita MT Series
http://www.makitauk.com/products/mt-series.html
bigdragon - майстор
hard_core написа:
Lisko написа:
Червена Макита, нов писък на модата ли е или аз съм проспал нещо?
Makita MT Series
http://www.makitauk.com/products/mt-series.html

Бюджетната серия на Макита, като зелената на Бош...
Chefo77 - майстор
Бих казал доста по-добре от зеления Бош. И е с 3 години гаранция.
  • 1
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 47
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: