• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
Може ли мнение за прободен трион Hitachi CS 90 VST 705 W
pgt - специалист
Здравейте, решил съм да заприходя едно зеге за от дъжд на вятър да се намира :wink:
Та се двоумя между: Bosch PST 900 pel и Makita 4329.
И двете са на промоции в момента, мненията май са повече за Макитата - казват че е по-здрава от Боша, по-лека е и малко по-евтина в момента, ама мен ме блазни в Боша - SDS за по лесна смяна на ножа, обдухването, приставката срещу откъсване на стружки + куфар, а в момента и + 10 ножчета Бош.
Та какво ще кажете по въпроса? :?
vencil - специалист
Така както си изброил нещата грабвай Боша. SDS за по лесна смяна на ножа и обдухването са страхотни екстри, знам го от отит :wink: .
toshetozaz - специалист
Някой дали има впечатления,наблюдения и т.н. от новата технология на Бош Nano blade?
pgt - специалист
toshetozaz написа:
Някой дали има впечатления,наблюдения и т.н. от новата технология на Бош Nano blade?
Аз като ходих да огледам на живо зегетата и ми показаха този вариант. Показаха ми наистина се сменя ножа много лесно, но той е като мини дъска на резачка за дърва, та за прави срезове може би е добре, но за завъртулки трудно ще стане, освен това за стандарното зеге има доста голям избор на различни по вид ножчета. Иначе си има и предимста - цитирам описание от онлайн магазин:
•Технологията NanoBlade (нано-нож) сега прави лесно извършването на точни и 100 % под прав ъгъл срезове
•Безопасни и лесни срезове чрез потапяне в една стъпка – без да се налага предварително пробиване
•EasyCut 50 дава възможност и на неопитните домашни майстори да режат лесно и почти без усилие
И все пак мисля, че покрива по-малък кръг от задачки, но ще видим как ще му потръгне :wink:
nikolson - майстор
Пък ако знаете каква тесла са им нано ножчетата... #-o 50-60 лева бройката...
toshetozaz - специалист
И аз видях,че ножа е 40 левва ,ама сигурно с един може да се кара доста време.
pgt - специалист
Да тези нано ножове не са много евтини. Това което видях на първо четене е цена между 40-60 лв. в зависимост от дължината - 50/65 мм или вида на зъбите - класик или бързо рязане. Иначе като ми ги рекламираха и на мен в магазина, казаха че издържали доста, ама то това е много относително :lol:
nikolson - майстор
Цената на зегето е като цената на хубав ръчен циркуляр. Плюс нож за всеки мат'рял...
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: