• 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
За почти тези пари като на Спаркито, една 4329-ка на Макита ще ти заспи.
От зеге Спарки бих бягал с 200,от Скил - с малко по-малко :)
Благодаря Ви много за бързата реакция, мисля да се ориентирам към макитата, ще споделя отзиви след това.Някой пазарувал ли е от onlinemashini.bg.
pgt - специалист
h8me написа:
Някой пазарувал ли е от onlinemashini.bg.
Колегите май не ги хвалят много, лично аз не съм ги ползвал, но на същата цена барабар с ножчета виж тук: http://www.servina.net/rachni-mashini/m ... 11676.html
Ако се разровиш може да излезе и друго или пък ако не бързаш много от Англия идва и по-евтино. :wink:
Chefo77 - майстор
h8me написа:
Благодаря Ви много за бързата реакция, мисля да се ориентирам към макитата, ще споделя отзиви след това.Някой пазарувал ли е от onlinemashini.bg.
Пич, не се занимавай с глупости. Има си други места, от които може да се пазари на по-ниски цени, и хората там гарантирано са КОРЕКТНИ. Проверено многократно. :wink:

П.С. Сервина са пълни палячовци. Онлайн магазин, в който се предлагат дори модели, които не се внасят в България. Също така модели, които от години не се произвеждат. Както и такива, които изобщо не се предлагат на 240 волта :lol: :lol:
pgt - специалист
Chefo77 написа:
П.С. Сервина са пълни палячовци. Онлайн магазин, в който се предлагат дори модели, които не се внасят в България. Също така модели, които от години не се произвеждат. Както и такива, които изобщо не се предлагат на 240 волта
Е аз не съм го агитирал да си купува от там, просто му показах, че ако се поразрови ще намери и по-добри цени, щот както усетих това гони :-D
Virtex - майстор
Имам въпрос за работата със зеге - налага се да изрежа част от дюшеме на стара къща, ковано с пирони върху греди. Все още не знам какво е отдолу, на първи етаж,т.е. лежи върху земята.

Ако започна да режа дъската със зеге и уцеля пирон какво може да стане ?

Като цяло въпроса ми е за зеге-то, защото мисля със циркуляр ще е значително по-опасно, а ел. трион нямам на този етап :)
toshetozaz - специалист
potrebitel22 написа:
Имам въпрос за работата със зеге - налага се да изрежа част от дюшеме на стара къща, ковано с пирони върху греди. Все още не знам какво е отдолу, на първи етаж,т.е. лежи върху земята.

Ако започна да режа дъската със зеге и уцеля пирон какво може да стане ?

Като цяло въпроса ми е за зеге-то, защото мисля със циркуляр ще е значително по-опасно, а ел. трион нямам на този етап :)
Каква целта на рязането?Аз съм рязъл дюшаме със зеге но беше за боклука и не съм го мислил много.Ако трябва да срежежеш там,където е заковано в гредата с зегето ще е тегаво не заради пирона ,а заради самата греда.
Virtex - майстор
Целта е да се намали малко от дъската в единият край. Среза ще е напречно на дъската и остатъка отнего няма да се ползва, но останалата част ще се ползва. Съответно гредите отдолу какво ще се правят ще се разбере като се види как е направено - може да останат, но ако не стигне мястото ще се махне и тя.
toshetozaz - специалист
Дупчи с една боргия за да видиш колко дълго ножче ти трябва и режи.Ако се затрудни машинката не напъвай режи напряко и махай дъската за може да видиш какво я спира.Ако не се насилва зегето нищо няма да му стане.Не разбирам от дюшамета но най-вероятно има някакъв стандарт на скарата за да се ориентираш къде са гредите и пироните.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
potrebitel22 написа:
Целта е да се намали малко от дъската в единият край. Среза ще е напречно на дъската и остатъка отнего няма да се ползва, но останалата част ще се ползва. Съответно гредите отдолу какво ще се правят ще се разбере като се види как е направено - може да останат, но ако не стигне мястото ще се махне и тя.
За една дъска ли става дума? Дрелка и длето?
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: