• 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
smokee - специалист
Lisko написа:
Червена Макита, нов писък на модата ли е или аз съм проспал нещо?
Да.Според мен е .Имам доста машини с тази марка (пише Мактек,но е същото) и съм много доволен.Сигурно има разлика между синята Макита,но аз не я намирам.Предпочитам я пред Спарки,зелен Бош,че дори и пред Метабо (много по-скъпо).На работа имахме Настолен Флекс Мактек - от сутрин до вечер рязане на кухи профили почти без почивка- е това нещо няма чупене .Преди него имахме син Бош от Киров - за няма и седмица изпуши на същия тормоз.
EDI - майстор
Червената МАКИТА е бившия МАКТЕК, смениха името само.
naB4o - специалист
Здравейте, насочвам се към покупка на зеге. Бях решил 60-70 лв да отделя, но мога да се отпусна още малко. Ще се ползва от дъжд на вятър. Към какво да се насоча? Имайки предвид прескачане на бюджета гледах по оферти Бош рст650, за 89 лв.
Но няма регулиране на оборотите, толкова ли е необходимо, или ще е по-добре по-куча марка с регулация на оборотите. Също така към кой дистрибутор да се насоча? Гледах по продавалници и т.н. 2 ръка, но там е без гаранция и малко на късмет.
Благодаря предварително.
abaro - помощник
Конкретни модели не мога да коментирам, щото скоро не съм се интересувал. Но щом ще ползваш зегето за различни дейности, регулирането на оборотите е задължително. Едно е да режеш иглолистен материал, друго е дъб, а може и някоя ламарина да ти се наложи да режеш. Ако нямаш ниски обороти, при по твърди материали веднага ще унищожиш ножа. Махалното движение също е задължително, щото съм виждал зегета без такова.
winger - специалист
Здравейте приятели
Искам да се оборудвам с един прободен трион. На този етап бюджета ми е около 100лв. За тези пари единствено видях, че има и Бош и какво ли не още. Бих помолил за малко помощ за избора на най-здравия вариант. Иска ми се да не се троши лесно и да ходя само да го поправям. Няма да го ползвам много често, поне за сега. Иначе обикновени дъски и плоскости (и дървени и може би ПДЧ и OSB) до 4см дебелина основно ще режа.
Ако няма нищо, което да свърши работа, мога да посъбера още малко и като вариант Bosch PST 18 LI ?
Благодаря :)
Chefo77 - майстор
Ако малко увеличиш бюджета, може да се класираш за Makita mt4301. За парите си е много добър избор.
А това PSR18Li ми се струва, че е акумулаторно. Предполагам знаеш, че му трябват батерии, зарядно...

Павчо, не съм видял като си писал, приятелю ... :(
Още ли ти е актуално търсенето?
winger - специалист
Благодаря, но сега 1-во трябва бормашина да взема, а пък първите проекти ще мога и с ръчен трион и мускули да ги направя, но без бормашината няма да може хаха.
digitalpr - специалист
Здравейте,

Ще ми помогнете ли да избера, между двата модела прободни триони?

Metabo MPTSTEB65Q:
https://www.emag.bg/proboden-trion-meta ... ction=view

Makita 4329:
https://www.emag.bg/proboden-trion-maki ... ction=view
bat_danio - специалист
Аз бих взел макитата, но от друго място. Надявам се линка е само примерен зада видиме модела.
digitalpr - специалист
Да, линковете са само примерни. Ще го купя от Amazon.

Защо да избера Makita-та?
  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: