• 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
agj - майстор
вт окт 08, 2019 11:26 ammartineus83 написа:
Здравейте, търся си прободен трион.... ще го ползвам за вкъщи от време на време.
За в къщи и от време на време.. за по два - три пъти в годината съм си купил Райдър за около 30-тина лв.
Lion15 - специалист
ср окт 09, 2019 10:21 pmagj написа:
вт окт 08, 2019 11:26 ammartineus83 написа:
Здравейте, търся си прободен трион.... ще го ползвам за вкъщи от време на време.
За в къщи и от време на време.. за по два - три пъти в годината съм си купил Райдър за около 30-тина лв.
Прав си!
И аз си купих едно зеге Premium за 35 лева и си бачка без проблем.
Ползам най-малко веднъж на 2 седмици. :-D
meleager - напреднал
А някой от вас ползвал ли е акумулаторен прободен трион? На първо четене си харесах този, най-вече заради цената и окомплектовката.
Chefo77 - майстор
Аз от година и половина съм на акумулатори (зеге и перфоратор), но на Макита. Свикнеш ли, ще се чудиш на кабелните после :lol: :lol:
Това на снимката е с много малка батерия. 2 Ач са недостатъчно.
meleager - напреднал
чет май 21, 2020 10:18 pmChefo77 написа:
Аз от година и половина съм на акумулатори (зеге и перфоратор), но на Макита. Свикнеш ли, ще се чудиш на кабелните после :lol: :lol:
Това на снимката е с много малка батерия. 2 Ач са недостатъчно.
Не е ли достатъчно за домашна употреба? Макита с подобна окомплектовка отива над 500 лв.
EDI - майстор
За дома стига.Райдър с R20 серията дръпнаха доста.Айнхелското аку зеге също е добър избор.
nikolson - майстор
За тия пари долу-горе може да се оборудваш с аинхел с 3 Ач батерия от ексчейндж серията.
PIP - майстор
Зегето не е от инструментите, които е наложително да са без кабел. Особено при положение, че няма да го ползваш често, което означава, че след година две батериите ще са заминала. Отделно, че за същите пари ще вземеш зеге на 240волта, дето ще е по-добро. Ползвам от време на врме зеге на макита на батерия и е супер за удобство, но е далеч от боша ми на кабел за сериозна работа.
Chefo77 - майстор
чет май 21, 2020 11:33 pmPIP написа:
Зегето не е от инструментите, които е наложително да са без кабел. Особено при положение, че няма да го ползваш често, което означава, че след година две батериите ще са заминала. Отделно, че за същите пари ще вземеш зеге на 240волта, дето ще е по-добро. Ползвам от време на врме зеге на макита на батерия и е супер за удобство, но е далеч от боша ми на кабел за сериозна работа.
Честно - не зная нито каква е Макитата ти, нито какъв ти е Боша, но между акуто и 4351 не намирам разлика в мощността. Но е много по-удобна :) Единствен минус е това, че като падне батерията, обдухването се влошава (освен, че се забавя, разбира се).
Но да - прав си, че за домашна употреба няма смисъл.
Всъщност момчето поиска мнение за акумулаторните и дадох моето, не съм му казал да си вземе Макита :)

meleager написа:
чет май 21, 2020 10:18 pmChefo77 написа:
Аз от година и половина съм на акумулатори (зеге и перфоратор), но на Макита. Свикнеш ли, ще се чудиш на кабелните после :lol: :lol:
Това на снимката е с много малка батерия. 2 Ач са недостатъчно.
Не е ли достатъчно за домашна употреба? Макита с подобна окомплектовка отива над 500 лв.
Зависи как и колко ще го ползваш. Ако е да го извадиш и срежеш 2 парчета ПДЧ, ще е ОК. Но за толкова не виждам смисъл от аку.
И същата окомплектовка профи машина е доста над 500.
PIP - майстор
Макитата е на колега с който работя и не знам модела, нощо против макита, моите акумулаторни инструменти с едно изключение на мултитула са макита. Но съм правил пряко сравнение с боша ми на кабел и разликата е осезаема, което не прави макитата лош инструмент. Аз ползвам инструментите професионално, но за сега не мога да оправдая второ зеге, което да е на батерия, за това предложих да помисли за кабел.
  • 1
  • 53
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: