• 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
Virtex - майстор
n_a написа:
За една дъска ли става дума? Дрелка и длето?
По принцип се чудех с какво да опрадая ако си взема зеге, затова се чудех за такъв вариант :mrgreen:

За това дали е една дъска - вероятно ще е повече, едната ще е за проба да видя дали този вариант, който мисля може да стане изобщо - нямам идея нито какво е под дюшемето :)

Благодаря за отговорите.
Chefo77 - майстор
Е ако си търсиш причина да си вземеш зеге, то направи го, защото тъщата те е ядосала например. Или защото не те е ядосала. Или защото нямаш тъща. Човек ако има желание, винаги намира причина :)
Иначе БИ трябвало да стане това, което мислиш. Ако срещне пирон ще се разтресе и най-много зъбите на ножчето да дадат фира. Разбира се, движиш го внимателно, не като на уволнение.
krasko_ood - специалист
Здравейте, някой знае ли дали са читави зегетата от марката KINZO на 500 W https://www.olx.bg/ad/proboden-trion-ze ... 6tQZ0.html
juslen - специалист
Привет! Имам следният въпрос - срещу колко пари мога да се сдобия със зеге, което не криви по вертикала при рязане? Да се разбира кое е най-евтиното зеге, което го постига? Трябва ми за хоби цели.
Chefo77 - майстор
Както се казва в една популярна и особено тъпа реклама по нашите телевизии - перефразирано: "Е няма такова зеге". :)
Проблемът не е в зегето, а в гъвкавостта на ножа. Така че - ако искаш да не криви, си вземи циркуляр.
nikolson - майстор
Chefo77 написа:
Така че - ако искаш да не криви, си вземи циркуляр.
В този смисъл - цената на едно зеге и един циркуляр са сравними. Дали ще е Бош, Макита, Диуолт..., или китайски бранд, важно е изискването/предназначението. Щом е важно да не криви, купи си циркуляр (ръчен), зегето има други предимства.
Lisko - майстор
juslen написа:
Привет! Имам следният въпрос - срещу колко пари мога да се сдобия със зеге, което не криви по вертикала при рязане? Да се разбира кое е най-евтиното зеге, което го постига? Трябва ми за хоби цели.
Зависи от точността. Освен това след рязането, може да минеш по ръба с шкурка (не може, ми направо е задължително).
Дори и без да имаш специална масичка (дискутирана е друг път), ако движиш зегето много бавно и внимателно и следиш предварително начертаната с молив линия, може да станат доста прави срезове. Неудобството е, че ако става дума за много дълги линии или много на брой, ще ти писне.
Тези всичките летвички от картинката са рязани по дължина на зеге. С масичка обаче. Без масичка не бих се хванал. С настолния циркуляр е много по-бързо, ама тогава още нямах. Друг е въпроса че масичката струва повече от зегето. Мога да дам и снимки на ръбове които съм рязал със зеге, без масичка, само на повишено внимание.

Прикачен файл

nemskatamasichka_zpse2927d30.JPG
juslen - специалист
Благодаря за разясненията. Просто не бях се замислял, че кривенето е заслуга изцяло на ножа. Бюджетните зегета, които съм имал винаги за кривели в една посока...та бях решил, че е някакъв частен случай от некачествена машина.

Имам стационарен циркуляр на маса, но зеге ще ми свърши повече работа като мобилност. Пък ако трябва ще рендосвам леко кривините на лентовия шлайф.

Bosch PST 650 добра инвестиция ли е за до 100лв.?
Chefo77 - майстор
По-добре потърси нещо с махало. А ако може с махало и плавен спусък, още по-добре. Първото ти дава бързина и по-дълго време на използване на ножчето, второто - удобство. Кривенето настрани на бюджетните зегета се дължи на нестабилен захват.

Лиско, мисля че колегата пита не за прав срез по дължина, а за прав по вертикалата - долния и горния край да са един под друг.
Lisko - майстор
Chefo77 написа:
По-добре потърси нещо с махало. А ако може с махало и плавен спусък, още по-добре. Първото ти дава бързина и по-дълго време на използване на ножчето, второто - удобство. Кривенето настрани на бюджетните зегета се дължи на нестабилен захват.

Лиско, мисля че колегата пита не за прав срез по дължина, а за прав по вертикалата - долния и горния край да са един под друг.
За кривенето на вертикалата - хммм. Според мене това може да стане при дебели дървета ако му даваш много зор напред. Дървото има различно съпротивление, ножчетата се гънат и така. Липсата на махало, също може да помогне да закриви. Едно на ръка, че колкото е по-дебело дървото, толко повече ще личи.
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: