• 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
PST - 700, 750, 800, 900.
GST: 8000, 75, 90, 135, 150. Имам много кратки изживявания с 65, но не ги броя. Достатъчно ли е?
Нито един от тях не може да стъпи на удобството на 4350. За здравината не говорим, там много издишат първите 3. Казах ти къде е разликата - с Макитата нямаш никакви проблеми с прахоляци в очите, защото можеш да се дистанцираш добре. При акуто е малко по-иначе, обдухването става по-зле при изтощена батерия.
На Фестуул другаде им е силата - и там нито Бош, нито Макита могат да се мерят. Но иначе не са нещо особено.
А за захвата - прочети отново какво съм написал. За домашен майстор не е от особено значение. За профи изобщо няма спор, аз днес ако загубя 5 минути да сменя 5 ножчета, мерси :wink:
PIP - майстор
пет апр 02, 2021 10:47 pmChefo77 написа:
PST - 700, 750, 800, 900.
GST: 8000, 75, 90, 135, 150. Имам много кратки изживявания с 65, но не ги броя. Достатъчно ли е?
Нито един от тях не може да стъпи на удобството на 4350. За здравината не говорим, там много издишат първите 3. Казах ти къде е разликата - с Макитата нямаш никакви проблеми с прахоляци в очите, защото можеш да се дистанцираш добре. При акуто е малко по-иначе, обдухването става по-зле при изтощена батерия.
На Фестуул другаде им е силата - и там нито Бош, нито Макита могат да се мерят. Но иначе не са нещо особено.
А за захвата - прочети отново какво съм написал. За домашен майстор не е от особено значение. За профи изобщо няма спор, аз днес ако загубя 5 минути да сменя 5 ножчета, мерси :wink:
Явно имаме доста различно разбиране и усещане за инструментите, щом си предпочел 4350 пред 135, другите не ги броя. Може и да е от навиците, защото аз с всички други зегета не съм работил продължително време.
Chefo77 - майстор
Аз затова писах по-горе, че покрай мен четирима минаха на Макита (тримата на 4350, единият - на 4351) и изобщо нямат намерение да се връщат на Бош. Последният беше лаконичен: "Родих се!" ... това след няколко от тъмносините. Даже не съм го и питал за мнение, сам си го каза. Набарай някоя 4350-ка, поработи някой и друг ден и после ще направиш разликите сам :)
Който както свикне :) Аз като свикнах с акуто, поведението на 4350 ми е странно. :)
PIP - майстор
Разни хора, разни идеали, ти май не четеш какво пиша..
Chefo77 - майстор
Напротив, чета. Само че не считам за опит "едно хващане".
Затова ще се повторя - поработи някой и друг ден с някоя 4350-ка и ще разбереш къде е разликата с твоето 135. Щото така по снимка или само с хващане, не се брои.
PIP - майстор
Къде прочете едно хващане?
sweet28 - напреднал
Ако може да попитам от любопитство каква е разликата:

1:
Makita Прободен трион 4351
Makita Прободен трион 4350
Начина на държане ако може да се кажа така :yawinkle: иначе май са еднакви по характеристика :?:

2:
Makita Прободен трион 4351CT
Makita Прободен трион 4351FCT
Каква е разликата между CT и FCT

3. Кой е по удобен за работа по начина на държане 4350 или 4351
redbox - специалист
4350 ще ти е по-удобен като захват и водене, за другия се иска и опитна ръка.
F е вградена подсветка, това е разликата.
Въобще, вслушай се в Чефо с неговия опит, наистина тази Макита е най-.
Великолепна машина.
И без Бош.
Chefo77 - майстор
съб апр 03, 2021 12:35 pmsweet28 написа:
Ако може да попитам от любопитство каква е разликата:

1:
Makita Прободен трион 4351
Makita Прободен трион 4350
Начина на държане ако може да се кажа така :yawinkle: иначе май са еднакви по характеристика :?:

2:
Makita Прободен трион 4351CT
Makita Прободен трион 4351FCT
Каква е разликата между CT и FCT

3. Кой е по удобен за работа по начина на държане 4350 или 4351
Първите два - захващането, както каза колегата. Този с дръжката има предварително регулиране на оборотите и електроника в спусъка. Другият - само предварително регулиране.
F е лампата. C - константна електроника, Т-вида захват на ножчетата.
И двата варианта са удобни, щом свикнеш. Една идея по-универсален е с дръжката, но пък другият е по-удобен, ако режеш отдолу.

PIP - перефразирах липсата на впечатления. Извини ме, ако съм бил малко груб. Нямам желание да споря повече, прав си :)
:partyman:
sweet28 - напреднал
съб апр 03, 2021 2:06 pmChefo77 написа:

Първите два - захващането, както каза колегата. Този с дръжката има предварително регулиране на оборотите и електроника в спусъка. Другият - само предварително регулиране.
F е лампата. C - константна електроника, Т-вида захват на ножчетата.
И двата варианта са удобни, щом свикнеш. Една идея по-универсален е с дръжката, но пък другият е по-удобен, ако режеш отдолу.
Като човек не разбиращ да попитам :yawinkle:
"и електроника в спусъка."
Това не го разбрах :-D
  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62

Тема "Избор на прободен трион (зеге)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: