Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
За някои сервизи може да няма значение дали имат налични части, не е задължително да пристигат специално поръчани и да се чакат като доставка. Има и други начини :wink: Киров имат части, просто са монополисти и им е през оная работа за клиента и за това, че чака.
А когато ползваш един инструмент професионално, от по-голяма важност е срока за ремонт, ако ти държат машината в сервиза 25 дни, кел файда, че са я направили, след като ти си "загубил" сума работа :)
val4o89 - специалист
reingar-x написа:
Не е ли по-важно е качеството на ремонта от колкото да се направи за норматив?.
Ами колега, едва ли цял месец един човек всеки работен ден ремонтира една машина. Не, ако има частите просто я отваря и подменя, едва ли има няколко начина да смениш една част. Тъй, че под качество може да се има предвид време.
wanderer - специалист
обяснението е елементарно. то какво предполагаш?
вт авг 13, 2019 11:37 pmwanderer написа:
обяснението е елементарно. то какво предполагаш?
Реплика е, но снимките явно са на оригинални инструменти.
Аз също съм в дилема с избор на перфоратор м/у тези два модела:
1. Достатъчно хвалената Makita HR2470
2. Bosch GBH 240
Ето и разсъжденията ми, и ако някой иска да ме разубеди - да побърза, защото смятам да тръгвам към Тръпков....
Разбирам, че Макита е за предпочитане от прочетеното по горе в темата, но Боша за същата цена е в комплект с 11 аксесоара и силата на удар е по голяма! Сервиза им ми е на 14 крачки до нас. Ако си купя секач, шило и поне три свредла ще е нужно да добавя още поне 50-60 лв. Няма да си изкарвам хляба с тази машина, ще я използвам любителски за каквото се наложи, защото до сега се мъчих за дупките с един Елтос ударна дрелка, а за къртене - "обади се на приятел"
Chefo77 - майстор
2470 :)
Тръпкови взеха сервиза И на Макита във Варна. Само не зная защо се чудиш :)
Секач и шило ще ти кажа откъде да вземеш, за под 50 лева :)
PIP - майстор
Не съм ползвал конкретните модели, но имам бош 2-26 от 11години и от скоро макита (с батерия). Единствена причина да купя макита перфоратор са батериите, иначе щеше да е бош.
emsy - специалист
И аз съм за макитата.
От Човек който ги ремотира знам че за макитата се намират доста и по-евтини части за ремонт.
Аз си взех само че 2440 модела и не съжалявам.
dando - напреднал
Привет!

Търся си бормашина с функция за ударно пробиване. Възможността за къртене също би била от полза. Ще се ползва за домашна употреба, засега без планирани сериозни ремонти, но със скорошно пренасяне в друго жилище.

Колебая се между Makita HR2470 и Makita HR2630.

Кой от двата модела е оптимален като съотношение между качество и цена?
Къде са произведени? Дали Баухаус е удачен магазин, от който да купя уреда, и каква е предлаганата от тях 5-годишна гаранция?

Видях, че в други магазини има разновидности, завършващи с T, Black Edition и др. Обикновено цената им е по-висока, а гаранцията невинаги е 5 години. Предлагат ли нещо повече за тази ценя и коя разновидност си струва?

Също така, откъде мога да си купя качествени консумативи (свредла, битове, накрайници)? Кои модели и производители са за препоръчване?

Благодаря Ви предварително!

Тема "Makita HR2470 или Bosch GBH 2400?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: