Ел. инструментите. Консумативи.
val4o89 - специалист
Здравейте колеги, дойде време за нова машина, но не мога да преценя коя от двете машини да взема. Боша е с по добри параметри, но не съм сигурен дали не е с вътрешности на зелен бош и синя кутия. Вижте им параметрите с споделяйте, а който има преки впечатления да се чувства задължен да казва :lol:

Makita HR2470 - http://www.kammarton.com/MAKITA-perfora ... _name=2470

Bosch GBH 2400 - http://shop.kirov.net/?cid=42&pid=3581
ferrari4456 - специалист
Принципно и модела на макитата не е от толкова професионалната им серия.
Аз бих взел боша заради по-ниските обороти и по-високите джаули.
За макитата е писано много, а и за боша се намира писано, малко евтин е.
А сетих се за един човек bagera1 има такъв бош, ако искаш го потърси, дано не се сърди.
Chefo77 - майстор
Принципно Макита 2470 е най-добрия перфоратор в този клас, пък нека е от нетолкова професионалната им серия.
По-силния удар на Бош-а е само на хартия. След като Крес РЕ800 го преби като куче като производителност, а Макитата е по-добра от Креса, изводите са за вас.
Цялата серия 2х00 на Бош е с по-ниско качество спрямо 2-2х. Респективно и цената им е по-ниска от 2-2х аналозите.
rolls - специалист
ferrari4456 написа:
Принципно и модела на макитата не е от толкова професионалната им серия.
Хм ... явно аз, ама и още хора вярвам, сме глупави мислейки си, че "не толкова професионалната серия" на Макита се казва Мактек.
Айде да съм само аз, да не говоря за други.

Между тези двете машини - Макитата. С две ръце!

Този модел на Бош даже го няма в сайта им ... :)
val4o89 - специалист
Много благодаря за мненията, и аз клонях към макитата, но трябваше да го затвърдя. Утре съм пръв пред магазина, че работа ни чака :)
ferrari4456 - специалист
rolls написа:
ferrari4456 написа:
Принципно и модела на макитата не е от толкова професионалната им серия.
Хм ... явно аз, ама и още хора вярвам, сме глупави мислейки си, че "не толкова професионалната серия" на Макита се казва Мактек.
Мактек си е дъщерна фирма на макита.Като да се каже гумите на мишлен нямат висок, среден и нисък клас, ниския клас е Gislaved или каквато там им беше дъщерната фирма.
Може да съм в грешка, но силно се съмнявам.
Да вземем за пример два винтоверта:
http://tomika.bg/index.php/detail/view/655
и този
http://tomika.bg/index.php/detail/view/622
Каква е разликата, за мен първия е от не професионалната им серия, а втория от нея или се бъркам? :?
Моля да ми обясниш.
reingar-x - специалист
Специално съм сравнявал Макита 2470 която беше моя и Бош 2-26dfr на мой познат.Мога с ръка на сърце да кажа,че макита може да бие боша само на свредла с малък диаметър и то почти не се забелязва.За големите диаметри и бъркане на смеси (това съм го правил само за опита),както и за къртенето Боша има видимо надмощие.Моята макита си дойде още нова в куфара омазана с грес не знам на какво се дължи,иначе леко се работи с нея частите ако стане нужда са по-евтини.
rolls - специалист
ferrari4456 написа:
...висок, среден и нисък клас...
Това вече е друго. Първият винтоверт, който си показал е стар модел от ниския клас, а втория сравнително нов ... мисля че пак от същия клас или средния (сравнявайки им параметрите).

Макита нямат хоби серия както зеления Бош, и тако според мен е по-правилно. Едно е да кажеш имам Макита - ясно е какво имаш, като кажеш имам Мактек - пак е ясно, ама като кажеш имам Бош требе да обясняваш син ли е, зелен ли е или някакъв друг там цвят. Това е тъпо.

Мактек си е зеления Бош на Макита, но доста по-добър ...
rolls - специалист
reingar-x написа:
...Моята макита си дойде още нова в куфара омазана с грес не знам на какво се дължи,иначе леко се работи с нея частите ако стане нужда са по-евтини.
Мой приятел си взе 2450, ама от тия "секънд едишън". Дупчи 20-30 дупки на година реално, ама и неговия като седи известно време и прокапва масло навън през големия О-пръстен между редуктора и мотора. Беше го отворил преди месец-два и май едната черупка била леко криво отлята и заради това течал.
ulieliadi - специалист
val4o89 написа:
Много благодаря за мненията, и аз клонях към макитата, но трябваше да го затвърдя. Утре съм пръв пред магазина, че работа ни чака :)
Пред кой магазин? В Баумакса беше на 279лв Макитата :roll:

Тема "Makita HR2470 или Bosch GBH 2400?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: