Ел. инструментите. Консумативи.
griffin - майстор
Тани тук съм съгласен с чефо имам профи на бош и вибрира и се върти на празен ход, спец за теста оня ден слязах и опитах да го спра като го натисна намаляват оборотите и може действително да го спра като натисна много яко но иначе без натоварване или с малко си вибрира и се върти. Не писах по рано за да не разводнявам темата. Предполагам райдъра е заснет с много слабо натоварване и за това се върти толкова. Но моя спец трябва да приложа доста голяма сила за да го спра с ръка и е неприятно усещането. Шлайфа е може би към 300 вата. Но не би трябвало много лесно да се спира въртенето на диска. То това му е плюса че се върти и вибрира за да не прави толкова повторяеми движения които да се виждат на крайния детайл.
bimbaeco - майстор
Аз използвам това (http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Decker- ... 51ae4ff4fb) от 8 години. Не можеш да го спреш с натиск и върти постоянно. Работил съм с "Деуолт" и "Портър Кейбъл" и не съм виждал шлайфмашина като тази, за която говори Тани.
Освен това, човекът пита за РАЙДЪР. Той едва ли е от хубавите.
Тани - модератор
Момчета, износени са ви машинките! Моя е ТОЧНО модела на Чефо. Явно след тригодишна употреба вече е в състоянието на приятеля ми, автобояджията! Сменете си лагерите! И аз специално пробвах и дори този път направих малко по-обстойни тестове, за да видя , защо аджеба някой път се върти, а някой път не. От тестовете установих, че при по-ниски обороти се върти с малка скорост по посока на часовниковата стрелка, на средни обороти спира съвсем и само вибрира, а при по-високи обороти.... тръгва да се върти на обратно (обратно на часовниковата стрелка и се завърта в посоката в която по принцип търка, чак след като го натисна с ръка или към детайл. Това е нормалното поведение на един хубав ексцентършлайф и Чефо най-вероятно не е обърнал внимание, как се е държал неговия като нов! С нетърпение чакам, някой с повече опит също да даде мнението си, защото както всички ми обяснявате, моя трябва да е повреден!
ПП
Бимбо ( дано не възразяваш да се обръщам така към тебе) не си обърнал внимание , какво точно съм написал. Абсолютно си прав, че при натиск не можеш да го спреш - колкото повече натискаш, толкова повече се развърта. Спъра да се върти, когато няма никакъв натиск, за да може да е само на вибрация, когато допре детайла и чак когато го допре да се завърти!

ППП за спиране с ръка , трябва да го допрете от страни на диска, а не челно защото ако го натискате отпред симулирате натиск към детайла!
Chefo77 - майстор
Тани, парцали на уя ми недей навива, пич :wink: Нищо нямам намерение да сменям, по-скоро слушай като ти се говори. Бош-а от нов си беше така, Метабото също. Кой точно е модела на виброто ти, защото не е като моя (Метабото е моя) - няма регулиране на оборотите.
Обясняваме абсолютно същото като теб, но ти явно го разбираш погрешно. Шлайфът на празен ход ВИБРИРА и се върти от вибрациите. За смяна са лагерите, ако САМО СЕ ВЪРТИ, без да вибрира.
Тани - модератор
Chefo77 написа:
ако според теб тригодишния ми опит с ТОЗИ не е достатъчно продължителен или самия ексцентър не е ХУБАВ по твоя критерий, си вземам думите обратно :)


Или грешно си дал линка или... се заяждаш !

Моя е този от линка!
Ето ти и картинка , за да ме разбереш този път и да не стават обърквания!

Изображение

Ето ти и цитат от линка ти:

Спирачка за въртенето на плота


Ето ти и от сайта на Ники:
Спирачката на шлифовъчния диск предотвратява повреда (драскотини) на детайла.

http://tomika.bg/index.php/detail/view/998

Явно тази спирачка не е моя измислица! За да се разберем напълно - може ли само да вибрира БЕЗ ДА СЕ ВЪРТИ ДИСКА! Нормално ли е да се държи, както съм описал в горния пост?Ако казваш, че може , значи само двамата го твърдим в тази тема!
А за лагерите не съм сигурен и не споря какво ще се случи, може и да си прав, че ще спрат вибрациите!
bagera1 - специалист
Не съм чел цялата тема но ще кажа че райдер. Ртр. Спарки и т.н. Ексцентрите не струват. Скъпите машини като рупес и фесто са върхът. Ако имате възможност да пробвате и марковите го направете. Ексцентъра не трябва да се върти като шлайф, върти се но много, много бавно.
Ако пък са ви скъпи ви съветвам да допрете плота до обработваният детайл и тогава да стартирате машината, като след това пришлайфайте участакът където сте започнали
bimbaeco - майстор
Тая тема стана супер форумна. Един човек зададе конкретен въпрос. Ние не му отговорихме, изпокарахме за нещо в периферията на въпроса и накрая един каза "абе, купи си фестул".
Багер, не се обиждай, "Фестул" със сигурност са много добри, въпросът е, че не помогнахме на човека, май.
Chefo77 - майстор
Тани, ако четеш внимателно, ще видиш, че никъде не съм казал, че имам Бош, а Метабо. Едно е да имам опит, друго е да е мой :wink:
Тани - модератор
Въпроса на човека е :
andonilievv написа:
Здравейте.
Реших да си купя ексцентършлайф за любителско ползване (1-2 пъти максимум на година за дребни ремонти ) и попаднах на raider rd-rsa03. Но при тестването на машината още в магазина забелязах, че държейки диска с ръка-той само вибрира и не се върти. Т.е.
остта на мотора е свързана с диска посредством лагер ако не греша. Същото е и с другите модели на спарки и т.н. На този клип се вижда, че се върти яко тоя диск
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dtLKd8CFSH8[/youtube]
Моля някой по-вещ с тези инструменти да ми обясни как се работи с тях и струва ли си покупката.
andonilievv написа:
Но на клипа в ю туб се вижда как се върти, че и ламарина шлайфа а аз диска го спирам с ръка и той само ми вибрира в ръката. :?

Човека пита дали трябва да се върти диска на празен ход и нормално ли е да може да го спре с ръка! Засега все още не е получил еднозначен отговор.
Chefo77 - майстор
УАААУ!
Признавам си, че не бях гледал клипа, но не съм виждал досега ексцентършлайф да шкури като ъглошлайф. То това е някакъв микс между двете, бассси :) Райдър - пионери!
Според мен не е нормално, ама хич! Освен ако Райдър нямат други тълкувания на "ексцентършлайф".

Тема "Въпрос относно ексцентършлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: