• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Ел. инструментите. Консумативи.
colyo - специалист
Споделиха ми за цена между 200 и 300 лв ( възможно е това да е цена с отстъпка като за вътрешни хора ) и чакам да се видя с някой лев, за да си я взема. Консумативите не ставали от Бош и били с 20-на % по-скъпи, но пък били доста по-здрави.
mitko64 - майстор
Дали не стават трябва да се провери на място, защото на консултанти вяра да нямаш. Тези от сервиза на Парксайд по телефона категорично ми заявиха, че бошовските консумативи не стават а се оказа обратното. Иначе на демонстрацията която я гледах, пича реза фуги, летви, пирони, винтове, тръбички( медни) и накрая си допря острието до ръката и включи машинката, да покаже колко е безопасна. Направи ми впечатление че беше с нещо като SDS захващането на режещия инструмент.
dragozow - майстор
След всички писаници тук и аз реших да срежа един пирон с варианта на Makita. Ми реже, иначе и аз бях малко предубеден.
nikolson - майстор
colyo написа:
Споделиха ми за цена между 200 и 300 лв ( възможно е това да е цена с отстъпка като за вътрешни хора )
Я пак! 200лв FEIN? Правилно ли съм разбрал?
colyo - специалист
Последно около 250 лв.
Mega - специалист
Днес ходих в Т. Галвинг, модела на Stanley го нямаха, били изкупени още днес сутринта. Имаха Dremel, към 370 лева, но с доста бедна окомплектовка. На щанда на Bosch консултаните изобщо не бяха в час с моделите и доста нелюбезни (явно ги раздразних, че искам да купя нещо) и си тръгнах. В Понеделник продължавам търсенето, както продължавам и четенето тук.


... Колегите търговци ако имат идея нямам против да я споделят на лични. Предпочитам да си дам парите на някой от форума.
mitko64 - майстор
Явно си попаднал на консултанти- връзкари. Аз скоро ходих за метчици и момчето изрови какви ли не по производители, само и само да продаде нещо. Онзи ден пък се обаждах за една хидроизолация на Knauf и консултанта даже си направи труда да свери срока на годност по телефона. За Бош виж Тръпкови, доста са дашни на отстъпки, стига да поискаш. Лошото е че обикновено нямат налични и чакаш доставка, а друго си е да го пипнеш и да видиш за какво Made in става въпрос.
Mega - специалист
Аз си взех един зенкер от този щанд и наистина там бяха в час и любезни. Иначе това ми е проблема, искам да пипна и видя уреда, да знам какво купувам. Ако съм работил с него е друго, но аз не съм. Точно днес ми беше много нужен да резна един профил за ГК.
mitko64 - майстор
Отиваш в Киров, виждаш, оглеждаш, прочиташ, питаш за отстъпки( мене поне ме гледат като извънземен като ги попитам) и ако харесаш отиваш при друг доставчик.А за профила си трябва сериозен консуматив, примерно Wolfcraft ножчета за метал забрави че ще свърши работа.
Последна промяна от mitko64 на чет окт 31, 2013 9:41 pm, променено общо 1 път.
Mega - специалист
Аз имам отстъпка в Тръпкови, защото от там ми е голямата машина и свредла взимам от там. Въпроса е да уточнинм машината първо.

... Принципно не обичам да крънкам отстъпка. Другите и те деца хранят. С 20 лв. няма да стана по-богат. Всеки трябва да получава достойни пари за да живее. Въпроса е, че когато срещна компетентен човек си давам парите с кеф. Тези намръщените някак си ме отказват. И аз съм и търговец, не може да ти е крив света, да си некомпетентен, и да продаваш.

Онзи ден отивам в магазина на Бош на Сребърна. Един юнак на 9 въпроса ми отговори с - Ами аз съм нов, от две седмици и още не разбирам". Сори, но си тръгнах. Ако аз не разбирам от моята работа и не само, ще прося по улиците.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Multi Tool (Мулти нож) - Избор, покупка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: