• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
resistbody - майстор
Вземи си Force и забрави, обади се на тази фирма, цените са супер http://walter-bg.com/index_bg.php (не работя за тях или друго, взех моето за 30, при пазарна цена 50, та заслужава си да питаш)
Към колегата fox_vt, gadget-a го счупих супер лесно :D дори без да ми е било цел, та го дарих за служебни цели, без камък и със заварена тресчотка, след което си купих Force ;) e не е 12лв все пак :D:D :)
ferrari4456 - специалист
Колега по-добре си вземи topmaster-а или Force.Аз съм с два комплектна на Force и разглобявам, трактори, коли и мотори и проблеми нямам.
Гаджета и ония от продавалника са си боклуци.Имам спомени от едно такова не беше толкова лошо за любителска употреба, но самата изолация на тресчотката, като се хване оставяше лепкаво и гадно по ръката.И от време на време пукаше нещо в тресчотката и я дадох на един приятел и още си работи с него от време на време.Куфара беше кофти, ама...не е лошо, като за любител.
reingar-x - специалист
Ако избере колегата Force мисля,че сега в евромаркет имат голямо намаление а те винаги са пускали добри оферти за марките които предлагат.Но всичко зависи и от средствата които човек е отделил,и какво очаква да получи срещу тях просто и ясно е,че за 20-50лв няма как да се купи от магазина нещо което е за професионална употреба.
colyo - специалист
Едно бюджетно предложение. Вземи си някакъв евтин комплект и с времето си подменяй частите с по-качествени. Навремето си взех една "бясна" марка "гедория" на 1/2 и като счупех някой камък си взимах хубав нов. Сега най-използваните камъни, удължителите и тресчотката ми са на BAHCO, BELTZER и BETA. От първоначалният комплект останаха само кутията и няколко почти неизползвани камъка.
Chefo77 - майстор
colyo написа:
Едно бюджетно предложение. Вземи си някакъв евтин комплект и с времето си подменяй частите с по-качествени. Навремето си взех една "бясна" марка "гедория" на 1/2 и като счупех някой камък си взимах хубав нов. Сега най-използваните камъни, удължителите и тресчотката ми са на BAHCO, BELTZER и BETA. От първоначалният комплект останаха само кутията и няколко почти неизползвани камъка.
Ъ-ъ-ъ, извинявай ...

гедория = гедоре
или
гедория = гюдерия

:partyman:
colyo - специалист
По нашия край на това чудо му викат "Гедория". На гюдерията не знам как и викат.

Колегата ме засрами с тези линкове.
VLADO66 - майстор
На други места викат на ъглошлайфа ракета,а в Русия носи гордото име болгарка :)
colyo - специалист
Като се замисли човек колко търговски марки са станали нарицателни:
GEDORE
XEROX
FERODO
DELCO
CLINGERIT (CLINGER)
WALKMAN
VIDIA
ALPACKA
FLEX
HILTI
CANGO
BISHOP
.................и още много.
mitko64 - майстор
В случая с Flex ние нарицаваме германците, а руснаците нарицават нас- болгарка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Комплект инструменти -клещи, отверки, гедоре, ключове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: