• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
behwolf - специалист
С кои марки може да се сравнява, като качество или е трудно да се определи?
pgt - специалист
Лидълското според мен е средна работа, но за домашни работи даже малкия вариант от 94 бр. е напълно достатъчен и покрива в голяма степен нуждите от такъв инструмент. Големият е горе долу двойно по-скъп и общо взето има допълнително тресчотка 3/8 + гаечни ключове и някои нестандартни битове. Освен ключовете другото едва ли чак толкова ще ти потрябва, но ако да винаги може да си прикупиш нещо допълнително, както ключовете ще ги има на цена 12,99 лв, затова за мен не е оправдано да се дават + 70-80 лв. освен ако не държиш всичко да ти е в 1 куфар и досега не си имал нищо друго :wink:
behwolf - специалист
Интересно, тази марка на Емаг Steinhaus, дали е на ниво на лидълския комплект https://www.emag.bg/komplekt-instrument ... DX2L59BBM/. Търсих информация в интернет, ама нещо не намерих кой ги произвежда. На Лидл е ясно.
Lutchezar - майстор
съб юни 15, 2019 1:44 pmbehwolf написа:
Интересно, тази марка на Емаг Steinhaus, дали е на ниво на лидълския комплект https://www.emag.bg/komplekt-instrument ... DX2L59BBM/. Търсих информация в интернет, ама нещо не намерих кой ги произвежда. На Лидл е ясно.
От лични впечатления, почти всичко е идентично с лидълските, както и 98% от кауфландската техника, но няма маркиран производител
hakama - специалист
Привет,
Да не отварям нова тема...
От известно време си мисля да се оборудвам вече с най-необходимите инструменти, от среден клас, писна ми от калпави неща.
Имам някакви инструменти... даже и лидълско 94 части гедоре, което ще е за колата (но не знам дали ще стои в нея, може би трябва едно по-малко?!)
Едни powerfix сини от 7-8г но не ме кефят дръжките.
Търся ергономия и добра изработка, но не за профи цели (Unior и подобни), на достъпни цени. Да не са с мазулещи се (лъскава пластмаса) дръжки, но не и да се мърсят супер лесно. Имам винтроверт, но понякога ми е по-кеф да усетя с ръка как извършвам движенията. :-D
Тези Festa (TUV, 1000V) си ги бях взел за под 10лв, заедно с едни жустерни клещи ( с дълга човка, които брат ми приватизира) от един строителен панаир преди 8-9г... но наскоро ги "окъсиха" в една жица и сега не мога да ги гледам. Май бяха чешки, но се затриха вносителите (Кодикс).
Изображение Изображение
Та, сещам се за:
- комбинирани клещи
- жустерни (с пластинка или без да са),
- клещи гарги и / или чираци?
/ тези дни ми трябваха да отвинтя запекъл пластмасов пръстен (адаптер) на резба с хват 4мм излаз - на ръка е много трудно да го хванеш и е d=50мм - тръбен ключ може да стане с риск да го нарани, но си мислех дали да не взема нещо такова (и за кола биха потрябвали?) но да е от най-малко 45мм (имаме стандартни чираци, които май са до 35-40мм хват).
Изображение
- гаргите биха вършили работа и за някоя дребна ВиК помощ.
- Френски ключ (300 mm: 0-38.2 mm) - гумиран, имам гаечни.
- комплект отвертки (най-важните) - имам сет за нест. битове. Или може на бройка (ако е по-евтино) да взема две кръстати и две прави...
Друго не се сещам в момента.
Може би и някакъв удобен среден куфар. (За колата май е по-добре малко куфарче с няколко инструмента)?
пон ное 18, 2013 6:04 amcolyo написа:
Бих те посъветвал да се ориентираш към марките FORCE и MTX. Работил съм доста години с първата и миналата година правихме тестове на втората марка. От бюджетните марки не знам дали на нашия пазар можеш да намериш по-добро. KING TONY и RICO са другите, които ми идват на ум, но са малко по-скъпи.
Още ли държат ниво - в небезисветен сайт това бяха първите (по цена) които не мязат на отливки в някое школо...
yanko78 - специалист
За цена/качество, аз бих препоръчал лидлските инструменти. Според мен, са по качестмени от топмастер и подобните. Следиш, чакаш и скачащ когато се появи желан инструмент.
hakama - специалист
ср юни 10, 2020 1:06 amyanko78 написа:
За цена/качество, аз бих препоръчал лидлските инструменти. Според мен, са по качестмени от топмастер и подобните. Следиш, чакаш и скачащ когато се появи желан инструмент.
Забравих да спомена - търся една идея по-добри - а и не търся комплекти вече. Примерно клещи не бих взел.
bijonisler@gmail.com - специалист
ср юни 10, 2020 1:06 amyanko78 написа:
За цена/качество, аз бих препоръчал лидлските инструменти. Според мен, са по качестмени от топмастер и подобните. Следиш, чакаш и скачащ когато се появи желан инструмент.
А къде са ръчичките.Имам един приятел в гаража му има само марков инструмент,ама ръцете са му завряни в задника.
cat - специалист
Лидъските клещи не са хубави Топ мастер по добре . Понеже често заварявам и гледам да вземам по евтини клещи най доволен съм от Рико едни с оранжеви дръжки .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Комплект инструменти -клещи, отверки, гедоре, ключове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: