• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
xperia - специалист
Искам да си взема комплект инструменти за да не тичам до магазина за да отвия едно винтче на колата или да си ремонтирам косачката или нещо подобно.
За сега имам:
-чукове
-тръбни китайски ключове от 5,99лв от бриколаж
-няколко отверки
-клещи за скоби на топмастер
-универсални клещи на топ мастер
-френски ключ на топ мастер
-няколко гаечни ключове на топ мастер
-нитачка от най-евтините
-скоро си закупих и комплект битове с бургии на Bosch от 26лв
Принципно на топ мастер ми харесват инструментите, имат хубава изработка и особенно гаечните ключове нямат закръгляне или каквото и да е.
А и имам старо българско или руско гедоре в метална зелена кутия на над 15 години, ако не и 20години.
Искам да си взема някакъв комплект поне за начало, като някакво гедоре, еврейски звезди, отверки кръстати и прави и клещи.
Има ли някакво гедоре за около 50-60лв с хубава изработка и здрави неща.И останалото за още 70-80лв.

Гледах в практикер заради намалението и имаше само някакъв бъдгет за 19лв, който си беше чист боклук.

И какво значи гедори 1/2 ,3/4 и такива?Някакъв размер е ама какво да гледам за мен?

ПП Намерих сайта на топ мастер и мисля да се свържа с тях.Защото ако преизкупуват големите верига магазини от тях и слагат надценката отгоре от сорта на 20% няма смисъл да се купува от тях.

До сега гледах сайта и това ми хареса:
Гедоре, 20 части Top Master 3/8" 6 - 24mm
Някакви насоки относно отверките и другите неща, като комплект?
VLADO66 - майстор
Виждам че не си готов да дадеш много пари за инструменти-виж и Рико http://junakastore.com/category/153/ins ... tml?page=1
Илчо Илиев - майстор
Владо, при цялото ми уважение, но тези цени не са ли мааалко височки като за хоби майстор/любител....
По пазарите/битаците ,а и в Продавалник има доста добри инструменти на мнооого по- добри цени...
VLADO66 - майстор
Илчо Илиев написа:
Владо, при цялото ми уважение, но тези цени не са ли мааалко височки като за хоби майстор/любител....
По пазарите/битаците ,а и в Продавалник има доста добри инструменти на мнооого по- добри цени...
Да,намират се хубави неща втора употреба по битака и Продавалника но във второто не можеш да го пипнеш на живо дето се вика. :)
Илчо Илиев - майстор
ЗА това си абсолютно прав, но скоро гледах една гедорийка(имам такава от 20г) и беше на много добра цена,а иначе ,с една разходка по пазара, колегата би си напазарувал доста нужни неща.
Аз всяка неделя обикалям битака , а вчера и пазара в Русе и има доста избор, но аз...пак нямам пари...
Понякога и по магазините се намират евтини неща, преди време си взех средно голямо чукче от Практикер за 3 лв, комплект триони за дърво за 3 лв...
xperia - специалист
По битаци не ми се разхожда.Бяха ме преджобили веднъж докато разглеждах една елпромска дрелка и от тогава не ми се ходи.И или продават китайско или крадено.
За гедорето на топ мастер?
Гедоре, 20 части Top Master 3/8" 6 - 24mm
Може да го взема за около 55лв
Някакви мнения?
teon - специалист
xperia написа:
А и имам старо българско или руско гедоре в метална зелена кутия на над 15 години, ако не и 20години.
...с гедорето не бързай...може да се окаже по-добро от някой продавани сега...
resistbody - майстор
Топ мастер не е лоша марка, имам техни ключове и шестограми, но не съм ги пробвал сериозно. Гедоретата са ми 1/2 на Кинг рой - 50лв камъни 8-32мм + малък удължител - 2 коли сме разглобили с него и сума ти други машини, и FORCE 1/4 -19 части доста добър комплект за по-фини работи взех го за 36лв със доставката от вносителя, мога да ти дам координати(по магазините е 50лв)
Отверки има добър комплект в Метро (нещо Work имат в името) на 12лв ги пускат периодично (в четвъртък все още бяха на промоция) достатъчно пълен комплект и здравина за домашна употреба (освен идиотски изцепки, говоря от личен опит)
Колегата ти препоръча Rico, ползвам техни клещи и смея да твърдя, че са много здрави, цените са 7-8лв и си заслужават, и гедоретата са добри но са малко по-скъпи ок.100+лв за 1/2.

Както каза колегата, твоето гедоре може да излезе много по-добро от евтините китайци, та пробвай го първо ;)
Отверките ти препоръчвам тези от метро (в бриколажа ги дават 18, а в баумакса над 20 мисля)
Размерите на гедоретата са големината на присъединителния квадрат. Най-общо казано са малки 1/4, средни 3/8 и големи 1 -1/2 (има и по големи 1" камионските, а вероятно и по-големи не съм запознат)
colyo - специалист
Бих те посъветвал да се ориентираш към марките FORCE и MTX. Работил съм доста години с първата и миналата година правихме тестове на втората марка. От бюджетните марки не знам дали на нашия пазар можеш да намериш по-добро. KING TONY и RICO са другите, които ми идват на ум, но са малко по-скъпи.
nikolson - майстор
xperia написа:

И какво значи гедори 1/2 ,3/4 и такива?Някакъв размер е ама какво да гледам за мене?
Това е размерът на захвата - шийката на тресчотката и отворът на чашката/камъка или както искаш го наречи. Размерите са цолови/инчови. 1/4" е 6.35 мм, 3/8" е 9.5мм, 1/2" е 12.7мм, 3/4" е 19мм, 1" е 25.4мм и т.н кратни на 25.4 мм. Колкото по-голям е размерът, толкова по-големи размери чашки има в комплекта, тъй като се предполага, че е нужно по-голямо усилие на затягане/развиване.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Комплект инструменти -клещи, отверки, гедоре, ключове?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: