• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14
Ел. инструментите. Консумативи.
tarlyo - специалист
Докладвайте ги като фалшиви/ имитация/ менте.
naster - майстор
Преди се правех на вежлив, първо пишех на продавача, когато например продава копие на музикален инструмент, който струва 3-4к за 700-800, да упомене, че е копие/имитация. И чак тогава ги докладвах. След седмица цъфне от нов потребител и пишат друг град примерно... Тъстът ми купил някога един STHIL за двуцифрена сума, който се оказа почти приличен, след един реглаж и намиране на един липсващ тампон.
Lion15 - специалист
вт юни 02, 2020 9:21 pmnaster написа:
Преди се правех на вежлив, първо пишех на продавача, когато например продава копие на музикален инструмент, който струва 3-4к за 700-800, да упомене, че е копие/имитация. И чак тогава ги докладвах. След седмица цъфне от нов потребител и пишат друг град примерно... Тъстът ми купил някога един STHIL за двуцифрена сума, който се оказа почти приличен, след един реглаж и намиране на един липсващ тампон.
И аз така правя.
Влизам и разглеждам.
На случаен принцип избирам няколко обяви и питам на лс.
От примерно 10 въпроса получавам 2 отговора, че е имитация и рядко но 1 или 2 от рода на ,,Не виждаж ли, да не си кьорав"
И щастливците ги докладвам.

Правя го ей така, от скука.
Ако си кажеш, че е менте нема проблем, ама да твърдиш че е оригинал до последно...айде молим те.
То все пак такава техника се купува от специакен магазин...
naster - майстор
Майната му, че съм дал 18 лв. да прегледам някакъв боклук и да го върна. Обаче си представям как някое дете ще си даде всички спестявания. Още повече, че аз самият често купувам и продавам висок клас инструменти и апаратура, а тези търгаши само замърсяват търсенията.
Lion15 - специалист
ср юни 03, 2020 12:19 pmnaster написа:
Майната му, че съм дал 18 лв. да прегледам някакъв боклук и да го върна. Обаче си представям как някое дете ще си даде всички спестявания. Още повече, че аз самият често купувам и продавам висок клас инструменти и апаратура, а тези търгаши само замърсяват търсенията.
Прав си.
Някое дете, искащо да се учи на занаят ще си даде паричките.
Някой не го мислят това.
На пример флексчета.
Да ги пускат по 40-50 лева и да пишат, че е имитация не е фатално.
Ама да ги пускат по 100 лева примерно и да твърдят, че са оригинал.....
Тва за търсенето.....ми и тук си прав.
Ама не можем да направим нищо.
naster - майстор
Ако продавалника сложат рейтинги, както в ибей, всичкото помия ще изчезне. И за купувачи, и за продавачи.
Lion15 - специалист
ср юни 03, 2020 12:54 pmnaster написа:
Ако продавалника сложат рейтинги, както в ибей, всичкото помия ще изчезне. И за купувачи, и за продавачи.
Преди време нямаше ли такова нещо, или аз се бъркам?
radius - майстор
Преди време имаше рейтинги, но на пе.ерасите от олх не им отърва! Важно е да върви търговията, па макар и в ущърб на клиента.
bijonisler@gmail.com - специалист
вт юни 02, 2020 4:35 pmnautilus33 написа:
То в продавалника с такива "маркови" инструменти пълно. Даже много пъти съм си мислел да поръчам по няколко така, и да забравя да си ги взема от куриера :-D
И аз се изкушавам да направя същото.Така им се пада.......
bijonisler@gmail.com - специалист
ср юни 03, 2020 12:43 pmLion15 написа:
ср юни 03, 2020 12:19 pmnaster написа:
Майната му, че съм дал 18 лв. да прегледам някакъв боклук и да го върна. Обаче си представям как някое дете ще си даде всички спестявания. Още повече, че аз самият често купувам и продавам висок клас инструменти и апаратура, а тези търгаши само замърсяват търсенията.
Прав си.
Някое дете, искащо да се учи на занаят ще си даде паричките.
Някой не го мислят това.
На пример флексчета.
Да ги пускат по 40-50 лева и да пишат, че е имитация не е фатално.
Ама да ги пускат по 100 лева примерно и да твърдят, че са оригинал.....
Тва за търсенето.....ми и тук си прав.
Ама не можем да направим нищо.
Колега много си прав.За това купуваме само от лицензиран магазин,а те нека си продавт...
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 14

Тема "Ментета в Продавалника" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: