Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
Точно - от 2 части е. Разделя се и си вземаш само горната част, ако искаш.
Виж в Баумакс, аз там го засякох. Ако не бях фен на "всеки инструмент със собствена къщичка", щях да използвам точно такъв куфар.
bat_danio - специалист
Да изтупаме праха. Та колеги тези от вас на които им се налага да работят извън вкъщи/работилницата и да пренасят инструментите си до обект/месторабота с какъв куфар/и се подвизавате. Аз да се похваля заприходих едно Стенли фат макс 71см(28") водоусточив от някаква пенопластмаса лек е само докато е празен. :-D Вътре влизат доста неща включително 2та ми малки органаизера за дреболии на TAyG. До покупката се стигна След като потроших поредния куфар за 20 тина лева... Интересно ми е да се изкажете както професионалистите така и хоби/домашните майстори , как си съхранявате / пренасяте инструментите.

ПС. Ластиците на капака ги видях от Руснаците в Тубата

Прикачен файл

20171008_12263311.jpg

Прикачен файл

20171008_12255511.jpg
ESPACE - майстор
Аз ползвам само куфари на Tayg - 5-6 броя. За 8 години още не съм успял да счупя някой от тях.
bat_danio - специалист
Mалките органаизери горе в ляво на първата снимка са Тайг(върху китаиския куфар) имам и три големи. Наистина са здрави има само на единия спукано, но той е над 10 години.
Chefo77 - майстор
ESPACE написа:
Аз ползвам само куфари на Tayg - 5-6 броя. За 8 години още не съм успял да счупя някой от тях.
И аз съм с Tayg. Имам 5 или 6. Пораженията върху тях са само от срязване с ножче на зеге :) :)
Много ми допада това, че можеш да стъпваш отгоре им.
bat_danio - специалист
Да стъпването е задължителна екстра за профи куфар. Тоя сега даже е като рифелова ламарина шарката да не се парзалят обувките. И няма капаци за дреболии отгоре на капака. За мен е плюс- не се изипва цялата ситнеж като го забражиш незатворено. За някой може да е минус. Има линия на капака ама в инчи и има удобен засек за тръба/летва да срежеш. Но най-вече металните закопчалки и металната ос на пантите ме спечели. Заедно с водонепропъскливоста.
Avas_co - майстор
Аз, от едно четери години май ползвам чанти за инструменти, много са ми удобни.
Първо ползвах тази на Бета - http://www.a1plantsales.com/workshop-to ... tote-p1844
Не лоша, доста време ми служи, но нещо не ми беше много удобна, инъче доста здрава, още я бива, тя и свят доста видя, в момента е на доизживяване при единия от моичките.
Сега от около година съм с тая чанта на USAG, много добра и здрава чанта, доста ми е по-удобна от бетата, капака и на снимката съм го навил, в такова положение е и като работя, има си две каишки с капси да го държат, та там пъхам и нивела ако ми е нужен.
Куфари категорично не ми се мъкнат, виж за колата съм се замислил за нещо от рода на посочения от бат Даньо, да си държа разни рядко използвани инструменти и разни други неща, които сега се търкалят в багажника.
Органаизерчетата също ми допадат, сега ползвам едни, но идват късак, а и не са така практични.

Прикачен файл

Снимки0153.jpg
Снимки0153.jpg (114.51 KиБ) Видяна 1885 пъти
bat_danio - специалист
Чантат ви изглежда страхотно, но не мога да стъпя на нея а това при мен е важно понякога. Куфара има и по малък брат - 56см мисля , тоя моя е 71 ..ама си тежи пълен яката работа празен е лек.
Avas_co - майстор
Бат Даньо, не ти оспорвам избора, винаги съм смятъл, че всеки сам си определя приоритетите.
За мен куфара не е практичен, не ми се обяснява защо, но за теб е.
Сега, на мен не ми се налага да си стъпвам на чантата, та нямам куфар като твоя, :-D
Ако само това е повода, не си ли си се замислял за една платформа, на англииски май я водеха hop up, като тая

Прикачен файл

LADDER-ALUMINIUM-WORKPLATFORM-Deal01.jpg
bat_danio - специалист
Имам и стълби и платформа не като показаната , но куфара е в багажника винаги а другите неща само ако съм ги предвидил да са натоварени. Не оспорвам ничии избор напротив. Аз многократно съм заглеждал чанти , че дори и раници за инструменти.

Тема "Куфар за инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: