• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
turbobiit - напреднал
Старият ми шев винаги слагаше картонена шайба на диска,уж за по лесно отвиване на гайката и за прелепване на диска.Е не можах ме да го отучим от този му навик и ако видеше някой да не е сложил картончето почваха едни разправии и глоби,ужас.А аз и колегите го ползвахме всеки ден и нищо не ни е превъртало,независимо че слагахме и тънки дискове.
Тани - модератор
Ех, тези лоши шевове! :axe:
maptod - специалист
Смени си гайката, трябва да е освободена за да не подпира в оста.
griffin - майстор
Колега ако още не си последвал гореописаните съвети и ти се занимава. Извади шайбата и на лист шкурка сложе на плоска повърхност тръкни 10-на пъти това което стърчи на шайбата и на него се нанизва диска възможно е да са го оставили съвсем малко по високо и като затегнеш гайката при тънки дискове това дето стърчи да опира в гайката.
Прикачен файл:
ааааа.jpg
На снимката в десния детайл най вътрешното кръгче е съответния изтъп(който трябва да се тръкне)
ааааа.jpg (26.82 KиБ) Видяна 1951 пъти
тука на десния(редактирано) детайл средното кръгче(нанего дефакто ти се надява диска)

Редактирано :)
Последна промяна от griffin на пон фев 03, 2014 8:41 am, променено общо 1 път.
ESPACE - майстор
Всъщност на десния детайл се "надява". :)
masterval - майстор
Сложи диска така, че да виждаш металното кръгче в средата, върху нечий чужда читав флекс, и го затегни с неговата си гайка. Опитай да го превъртиш. Веднага ще проличи кое е за хвърляне - диска или флекса :-D
al4o - специалист
E айде ся заради едни шайби , целия флекс :-D
bigdragon - майстор
Преди много години нямаше ъглошлайф, предвиден да работи с тънки дискове.
За първи път, когато се сблъсках с тънък диск, в кутията имаше и насечени картонени шайби за отстраняване на проблема.
Съвременните ъглошлайфи са предвидени да стягат и тънки дискове по следният начин:

Прикачен файл

ааааа1.JPG
ааааа1.JPG (53.23 KиБ) Видяна 1842 пъти
kamendc - специалист
Благодаря за идеите момчета, не бях чел темата отдавна, но диска си заспа с хартиена шайбичка, даже го изхабих вече и минах на следващия от пакета (рязах винкел за да премахна остъклен балкон).
  • 1
  • 2

Тема "Тесен диск за ъглошлайф - превърта?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: