• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
stan73 - майстор
да
gogobravo - напреднал
Предстои промоция на настолни циркуляри. Ето им параметрите:
С лазер за прецизно рязане
Плавна настройка на скосяването
Лесно поставяща се торбичка за прах
Подходящ за свързване към външен прахоуловител
Обороти на празен ход: 5000 min-1
Регулиране на наклона: от 0° до 45°
Регулиране на скосяването: -45° до +45°
Режещ диск: ø 210 mm
Дължина на рязане: max. 120 mm
Височина на рязане: max. 60 mm
Дължина на кабела: 2 m
Въпроса ми е: Може ли аджеба да се монтират дискове за плочки на тия машини? :? Предстои ми малко лепене на плочи напролет...
Благодаря
Chefo77 - майстор
Първо - колко широки плочки очакваш да режеш? Максимумът на машината е 12 см.
Второ - плочка се реже като подаваш постепенно диска към нея или нея към диска, тук това невъзможно - дискът пада директно върху лицето и удължава среза към двата края. Дискът заминава за норматив, а машината се тормози.
Трето - отделеният прах какво ще го правиш - защото той е МНОГО, изключително фин е, а ме съмнява машината да е с толкова добро прахоулавяне, та да вкарва всичко в канала за отвеждане на стърготините. Да добавим, че ти трябва и доволно мощна прахосмукачка с необходимите филтри. Плочки на машина се режат в присъствието на вода, която охлажда диска и събира голямата част от прахоляка.
Четвърто - предвид горните 3 точки колко време мислиш, че ще изкара машина, предвидена за съвсем различна дейност при съвсем различни условия. Аз залагам на много кратък живот и тотален отказ на гаранция.
В Практикер например има това, най-евтиният вариант за машина за водно рязане. И далеч по-добър вариант.

http://praktiker.bg/bg/Machines-for-cut ... 8/p/475149
zz_stefanov - майстор
gogobravo написа:
Предстои промоция на настолни циркуляри. Ето им параметрите:
С лазер за прецизно рязане
Плавна настройка на скосяването
Лесно поставяща се торбичка за прах
Подходящ за свързване към външен прахоуловител
Обороти на празен ход: 5000 min-1
Регулиране на наклона: от 0° до 45°
Регулиране на скосяването: -45° до +45°
Режещ диск: ø 210 mm
Дължина на рязане: max. 120 mm
Височина на рязане: max. 60 mm
Дължина на кабела: 2 m
Въпроса ми е: Може ли аджеба да се монтират дискове за плочки на тия машини? :? Предстои ми малко лепене на плочи напролет...
Благодаря
Само с такова което показва Чефо има смисъл да се режат плочки. Имам го и не виждам как можеш да го ползваш на закрито. Има предпазител но когато го ползваш няма видимост, когато го махнеш пръска. Ползвам я само на открито.
Трябва да си пазиш очите, защото люспи плочката. Е налепил съм една кухня и баня с него.
Реже добре гнайс.
Ако ще лепя в града ще си взема резачка с ролка. :)
Последна промяна от zz_stefanov на пон яну 29, 2018 6:45 pm, променено общо 1 път.
fore - майстор
Да, аз пък се питам мога ли с домакински миксера който ще купя от Лидл за бъркане на готварски смеси да пробивам дупки в бетон.
Даже ще правя по две дупки наведнъж една до друга понеже са две миксерните бъркалки, а и захвата е на бърза връзка като на СДС+ при бургиите за бетон :roll: Проблема е само с удъра който мисля да симулирам сам. Абе за всичко съм помислил. :)
fore - майстор
zz_stefanov
Само с такова което показва Чефо има смисъл да се режат плочки. Имам го и не виждам как можеш да го ползваш на закрито. Има предпазител но когато го ползваш няма видимост, когато го махнеш пръска. Ползвам я само на открито.
Трябва да си пазиш очите, защото люспи плочката.
Ако ще лепя в града ще си взема резачка с ролка. :)
Аз имам Райдерската - по стар модел и е по масивна. Има си ПВЦ вана отдолу. Като се сипе вода не пръска почти и е отлична. С нея съм рязал гранитогрес на вилата и тук в София в апартамента преправях едни панелни контакти -капачките отдолу които са бакелит трябваше да се накъсят или да се запилят след поставен ламинат. Стана отлично.

Така че с тази машина може да се реже даже и плексиглас който се пука много лесно ако се реже с зеге и прегравя и се топи.
Chefo77 - майстор
За плексигласа си има специални ножове бре :razz: :razz:
Райдър не търсих, хванах първата от Практикер - идеята ми беше да му покажа долната граница на типа машина. Иначе достатъчно добре става и с ръчна машинка.
zz_stefanov - майстор
fore написа:
zz_stefanov
.......Има си ПВЦ вана отдолу. Като се сипе вода не пръска почти и е отлична. С нея съм рязал гранитогрес на вилата и тук в София в апартамента преправях едни панелни контакти -капачките отдолу които са бакелит трябваше да се накъсят или да се запилят след поставен ламинат. Стана отлично.

Така че с тази машина може да се реже даже и плексиглас който се пука много лесно ако се реже с зеге и прегравя и се топи.
Форе, тя точно вода пръска :-D
Не казвам, че не става за нищо, но питай хората които работят фаянс, дали работят с такива.
jekasus - майстор
zz_stefanov написа:
но питай хората които работят фаянс, дали работят с такива.
Мръсотия от всякъде :-D Но понякога спасява положението...
Тук е заради пилен ъгъл, иначе нямаше да я взема за тази баня.
Прикачен файл:
IMG_0025.JPG
За домашно с малко плочки - ръчна за 30-40 лв и диск за ъглошлайф - например на Бош за 20лв.
Обикновената прахосмукачка също може да поучаства за по-малко прах.
fore - майстор
Моята припръсква леко и ако предпазителя е пуснат няма проблеми. Пръскането е при развъртането на мотора основно.

Такива цапаници като на снимката стават без вода. С вода такова чудо няма как да стане с Райдера. Като рязах греса на вилата не ми е пръскало нищо. Накрая на дъното под водата на ваната остава прахта от плочките като каша. Тук в София рязах бакелита в банята. Почти не е пръскал по стената на банята. Да съм напръскал две капки докато свикна. После от ваната излях яко черна каша като катран.

Мисля е ще стане и за плексиглас. Вярно че имало специални ножчета - макетни като нокат отпред с които да се отнема стружка и да се пука плексигласа като стъкло вероятно.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Инструменти Parkside от Lidl" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: