• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
EDI - майстор
Всичко ще става, захвата на лидълеца е 3 кръгли пина и всичко ще влезе.
zz_stefanov - майстор
Благодаря :)
mitko64 - майстор
Днес поръчах шкурки и гъвкава шлифовъчна ролка на Бош за ролковия шлайф Parkside. До понеделник ще дам отзиви дали са съвместими.
mitko64 - майстор
mitko64 написа:
Днес поръчах шкурки и гъвкава шлифовъчна ролка на Бош за ролковия шлайф Parkside. До понеделник ще дам отзиви дали са съвместими.
Иначе ето един комплект консумативи на Batavia oт 15 части на добра цена https://www.westfalia.de/shops/werkzeug ... ign=s24_de .Същите неща на Бош като ги сметнах излизат към 140лв., даже без кечената ролка. Сега загледах по внимателно снимката, доста груба изработка изглежда, някакви лепила се виждат по ролките :lol: .
smokee - специалист
Другата седмица ще пускат малкия перфоратор Parkside за 111лв .Единствената информация за него ,която открих е,че секачите в комплекта не стават и са меки.Искам да попитам струва ли си този перфоратор за домашно ползване няколко дни в годината да речем ,има ли съединител и за предпочитане ли е пред например употребяван перфоратор Makita за 150-160лв?За последната година ми се е налагало да ползвам 3 пъти перфоратор извън работа - веднъж за пробиване на отвор в панелен блок за прекарване на климатичен тръбен прът,втори път за дюбелиране на топлоизолация около 10м2 и третия път за 4бр 8милиметрови дупки за монтаж на стойка за ТВ.Това са необходимостите ми,кой знае утре може да излезе нещо по-сериозно та въпроса ми е този на Parkside ще се справи ли с моите нужди? Не ми се рискува много с употребявани Макити,защото не мога да разпозная ментетата и има голяма веростност да се прекарам,както става в 99% от случаите,когато рискувам.А с нов Parkside риска не съществува.Благодаря и :partyman:
mitko64 - майстор
Моделът е съвсем нов и само можем да гадаеме. Явно си чел мнения за стария модел А1. Предимствата на веригата Лидл, виждам ги знаеш, но най важно е да снимаш касовата бележка, защото избледняват.А с Макита вообще не искам да ги сравнявам,да не ставам смешен.
mitko64 - майстор
Днес си взех поръчката от toolfactor на консумативи от Бош за ролковия шлайф на Parkside. Oтпаднаха всякакви съмнения дали стават- консумативите на Бош са напълно съвместими с лидълската машина. Само цената е много солена. За тези два артикула се изръсих 40 лв.(46 с доставката) http://www.toolsfactor.com/Bosch/%D0%9A ... /2671.html и http://www.toolsfactor.com/Bosch/%D0%9A ... /2680.html .
Вчера(07.05) почнах цикленето на едно стълбище от дъб, та малко първи впечатления от ролковия шлайф. То основната тежест я отнесе лентовият шлайф, но и ролковият се представи много добре. За цял ден работа не усетих да прегрява, има си достатъчно мощност, даже и с намалени обороти на около 2000, не се тормози моторчето. Много е удобно направена машинката, може да се бърка почти навсякъде, а като производителност е някъде между лентов и ексцентрик шлайф. Само трябва да се пази много да не побара безир, че отиде шкурката за нула време. Така съсипах две от шкурките, докато се усетя, че има на места безир. Днес си правя едни експерименти, да си правя шкурки от такива за лентов шлайф- на визия го докарват като фабричните, а утре като стегне лепилото ще ги пробвам за шлайфане.
fox_vt - майстор
Вчера си взех случайно това http://www.lidl-service.com/static/1547 ... _BG_EL.pdf

Изглежда добре,въпреки че имам газов поялник този е някакси по добър :-D Само ще видим колко ще е удобен за ръката.
zmiori - специалист
Колко стинки е тая газировачка?
fox_vt - майстор
44 лв има и 100 грамово флаконче пропан бутан на рьотенбергер което обаче накрайниците му за пълнене са кофти и ще трябва да използвам силиконовия уплътнител на другия ми флакон.Досега бях със този
Прикачен файл:
product_2371.jpg
product_2371.jpg (12.77 KиБ) Видяна 3721 пъти
Но и двата имат един кофти недостатък,няма видимост към резервоара колко е пълен и газта свършва винаги в най неподходящия момент.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 12

Тема "Инструменти Parkside от Lidl" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: