Ел. инструментите. Консумативи.

Коя марка?

Анкетата завърши на пет юни 20, 2014 4:17 pm

50%
Makita
23
4%
Hitachi
2
17%
Dewalt
8
20%
Bosch
9
9%
Milwaukee
4

Общо гласове: 46

prascho - майстор
Шопинг мания. Както при жените-всеки ден с нов чифт обувки и гащи.....щуротия :).
boltik - специалист
prascho написа:
Шопинг мания. Както при жените-всеки ден с нов чифт обувки и гащи.....щуротия :).

...........................то не може да съдържа повече от 60000 букви.

Здравейте,така да се каже вече имам прдстава за марките.Между другото съквъртиранта си взе една Макита гайковерт и точно преди малко донесе и една машина за набиване на гвоздеи.Защото машинте с които работиш определя и къкъв клас работник си.А от там и каква ти е тарифата.
И понеже темата е към края си да покажа и аз една марка машинки,малко извесни в БГ.
Отличават се от другите с това,че са много тежки,много здрави и с това,че и внуците ги ползват.

Прикачен файл

547795_563379240394474_1999641608_n.jpg
547795_563379240394474_1999641608_n.jpg (67.68 KиБ) Видяна 2613 пъти
housedoktor - майстор
Не съм работил ,дори не съм виждал машини на Нарекс (като ги гледам ми приличат на деривати от Бош ) ,но длетата им не отстъпват по качество на Марплес и Стенли .
prascho - майстор
Не мога да се съглася с това твърдение:

"Защото машинте с които работиш определя и къкъв клас работник си"

Всичко си е до начин на работа. Ако работниците /или ти/ са мърлячи ще съсипят и по-хубава, скъпа техника. Ако имат качества и нюх към техническото изпълнение и с хоби машини ще постигнат завидни резултати.

Малко ми звучи като "по дрехите посрещат, по ума изпращат". Една професионална машина пести усилия и време само ако си кадърен да работиш правилно с нея. Не успяваш ли да поддържаш една техника, няма дълго да ползваш благините й.
mitko64 - майстор
Те чехите май останаха последните мохикани(Нарекс и Протул) които произвеждат големите бормашини с голям лагер отпред и шийка за ръкохватка 57мм. Много са упорити в традициите, същото е и при ловното оръжие. Тези Нарекс имаха едни акумул. гайковерти близнаци на нашите Спарки. Имам техни плашки и метчици, стрхотна изработка- солидна щамповка на означенията вижда се от метър. На българските с лупа търся размерите и жуля с водна шкурка.
EDI - майстор
М не, не е от чипа, въобще не е достигнал до броя заряди, май ги даваха около 1000.Моята я има 120 заряда, я няма.Не беше и на 0.Пробвах я няколко пъти през няколко дена, но не ще да зарежда и съм я зарязал за сега, карам с другата.Някой ден ще се занимая с нея, ще пробвам да я оправя, и да си замине, вече съм я погребал. :lol: Определено БОШ-а е по-добрия избор, и аз съм ги сравнявал.По принцип си купувам син БОШ, но тогава реших да пробвам и с МАКИТА, за което определено съжалявам.Специално в този клас, МАКИТА-та ги намирам за много зле, МНОГО по-зле са дори от 10,8 волтовите САПРКИ от първия им модел преди 5-6 години, да не говорим от новите модели.
Chefo77 - майстор
Ами те хората като слагат 2 (ДВЕ) батерии в комплекта, ги слагат с идеята да се използват последователно, не втората да стои резервна когато първата не става за нищо :wink:
EDI - майстор
Ми тъй де, аз и двете ги използвам активно :lol: , едната е на винтоверта, другата е/беше на малкото циркулярче и постоянно са в положение заряд/разряд, не са почивали.Ако не режа с циркулярчето, редувах ги на верта - като се разреди едната, слагам другата, а първата отива на заряд.Ама късмета ми бил такъв. :-D
нед май 25, 2014 11:26 pmboltik написа:
joroantonov написа:
Изпуснал си действителния номер едно - Festo.
Здравейте,Аз само съм виждал такъв модел инструменти,но нямам опит с тях.Ако може да споделиш мнението си.
За Флекса и тези на снимката по-доло,не ги пуснах в класацията,защото си мисля,че са друг клас иструмент.
Благодаря за исказаните мнения до в момента.
За Хилти няма смисъл от съмнение.Най - доброто е като качество.В момента в Германия има 12В с 2.0ампера батерии за 210 евро.Супер е за цена и качество

Тема "Кой модел е най-добър според вас за в момента?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: