Ел. инструментите. Консумативи.
dumboo - помощник
О, напротив погледнах цените на Спаркита-та и започват от около 300 лв. Иначе от това с което аз работих съм много доволен, но просто не мога да си го позволя. Така или иначе днес вече го взех Райдера от магазина им на Ломското.
marian1 - майстор
Е сега мога да спомена, без да стане реклама - в Подарялника имаше на 145 лв метабо?!!?!? Мисля че бие всички цени!
П.С. - обявата не е моя, и не я промотирам!
Jblaze - специалист
Вдигам темата с подобно питане като колегата :).
Предстои ми ремонт на баня и съответно къртене на плочки и отлята мивка. Преди година минах по този път в кухнята с един евтин Ейнхел и ги изкъртихме доста лесно. Разгледах разни евтини варианти (до 100лв), с които да изкарам ремонта, а след това да използвам (рядко) за пробиване на някоя дупка в бетон/панел. Ето ги и тях:
1. Парксайд от Лидл - 800W, 1.2J (струва ми се доста малко). Чувал съм добри отзиви за марката като съотношение цена/качество и затова ги вземам предвид.
2. Райдър на промоция от Бриколаж - 800W, 2.5J
Ще се радвам на всякакви съвети :).
jekasus - майстор
Вземи си едното от двата варианта, ще ти трябват за различни монтажи и някакво леко прекъртване.
За основно къртене вземи си нещо сериозно под наем/там ще посъветват какво/, че не да мъчиш перфоратора, себе си и комшиите.
"Терминатори" не просто така искат отделно пари за лята мивка...
Chefo77 - майстор
Абсолютно подкрепям Гената - вземи си нещо със съединител за основен (не съм сигурен дали Парксайда има - ако някой знае - да казва, Райдъра твърдят, че има), а за мивката специално вземи под наем. Нямаш идея колко може да се изтормозиш и ти, и перфораторчето, с една мивка. За справка - когато къртих на нашите в къщата лятата мивка, ми бяха необходими 5 часа с един 25 килограмов дзвер с 43 джаула удар. Ако попаднеш на такава мивка, с някоя от тези машинки подозирам седмични усилия и неколкократно посещение на сервиз. И лекар.
Jblaze - специалист
Мерси за включванията :).
Съдейки по мивката в кухнята и използвания тогава Ейнхел (който да е 2-3J) oчаквам да няма проблеми и с тази мивка. Тогава отне час-два да я изкъртим. Затова и питах дали тези перфоратори няма да свършат работа. Като цяло идеята ми беше, че наемането на инструменти ще ми излезе колкото да си купя един по-обикновен, който да остане и след ремонта. От друга страна сте прави, че само етикета ще е за перфоратор, но ще е маломощна машинка, с която да се измъча повече отколкото да си свърша лесно задачата :).
cholev - майстор
Пробваш с перфоратора и ако не става с бойния чук сваляш мивката за норматив.
Аз така преди време като махах камината с перфоратора 1050в 2J, разруших нормално, а като стигнах огнеупорния бетон на плочата 8сантима грабнах чука и я помлях за час
pgt - специалист
А какво стана с Ейнхела, щото той е на нивото на Рйдера, та ако е здрав, защо ти е друг? :?
Jblaze - специалист
Ейнхел-ът е на приятел и още не знам дали ще мога да го ползвам при този ремонт. Затова проверявам алтернативите какви са. :)
pgt - специалист
Jblaze написа:
Затова проверявам алтернативите какви са.
Алтернативите в ниския ценови клас общо взето са това Райдера, Ейнхел или нещо от същата форма но брандирано с друго име. Лидълския от тази събота ще ти е малко слабичък за това, което искаш да правиш. Ако вдигнеш бюджета малко над 260 лв. може да вземеш по-читава машина. Другият вариант, който ти подсказаха - "План Б" е да вземеш нещо под наем за да си свършиш работата с къртенето, но при един ремонт перфоратор все ще си потрябва в един момент, така че помисли си и действай :wink:

Тема "Избор на перфоратор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: