• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
AAsat - специалист
tishotch написа:
... Искам да е относително лек, удобен за работа и с една ръка. Диск.....не знам, 115 или 125...
Съвсем практичен съвет - ако имаш възможност не си избирай машината по описание а иди в магазин, където има достатъчно модели ( практикер, практис и т.н.), и виж кой ти пасва на ръката. Съвсем не е задължително да купиш от там. Преди месец правих подобно упражнение и ако искаш вярвай - разликата между моделите е много голяма. Лично аз предпочитам 125мм. Десетте милиметра разлика в диска мисля че не са без значение.
Фитилчо - майстор
Метабото е най хубавата машина от тези !

Ако вдигнеш малко бюджета, за около 70 паунда има 1020 вата такова метабо в англия.
Avas_co - майстор
Доста категорично мнение.
Колега, това на базата на личен допир с машините или на базата на симпатия, че и аз на базата на фенство мога да се тръшна, че Креса е най-убав.( имам шлайфчета и на Метабо и на Крес и двете ми харесват много, но Креса си ми е по-любим :heart: )
А за Англия, ми много хубаво, но гаранцията е само във Франция, упс Англия.
Фитилчо - майстор
На базата на железарска фирма 6 години ти го казвам.
Крес не съм имал, няма и да имам.
Прекалено е дебел не става за работа с една ръка, а Метабото става.
Метабото съм го товмозил 3 години всеки ден и затова ти го казвам.

Най доброто за момента - за 320 пари в момента в Хилти има страхотен флекс с обороти и 1100 вата.

един флекс няма ли обороти, не е флекс (за мен :-D )
Avas_co - майстор
Уф, хич не ми се спори,но...
Хайде и ние да сме поработили с железа(не в работилница, не само с железа и не 6, а над 10 години)
За железа категорично можеш да минеш и без обороти, виж ако се занимаваш с монтаж и обработка на камък е друга бира, но шлайф с обороти и с 1000 и кусур вата с една ръка :-D , може, но не е препоръчително..Един от най-добрите каменари,който съм срещал, още си реве за Креса, който му откраднаха и се цупи на новия си Бош, е Креса не беше за стотина пари де, както и боша.
И аз тормозя Метабо от около три години и съм много доволен, но Метабо няма да си купя повече докато сервиза им е към кироф и затова си купих Крес(докато Метабото стоеше в сервиза над седмица заради някво си кабелче и т.н).
Е при сходни машини и сходна цена залагам на Креса само заради по-дългия кабел(4 м.),по-добър предпазител, гумирана ръкохватка срещу пласмаската на Метабо, че даже и по-масиван и добър ключ.Като добавим и десетина годишния ми опит с машини на Крес и безупречния им сервиз...
Та за какво ли си давам труд, човека си търси шлаиф за вкъщи, ти го прати при машина за 320 пари.
Chefo77 - майстор
Ако ще е за лични предпочитания и удобство, за доста под 70 паунда може да си вземе син Бош 7-115 Е с регулиране на оборотите и с който работата е песен - няма друг шлайф с толкова тънка дръжка.
Но в случая говорим за машина с хоби приложение и в рамките на определен бюджет.
А разликата между 125 и 115 мм е почти никаква. 5 мм повече дълбочина на среза фактор ли са?
LazarGanev - "Велик майстор"
Безсмислени спорове водите. Ето едно много добро предложение:
http://olx.bg/malka-shlifovalka-m1200hd-i47489701
Bojidar_Donev - специалист
+1 за Спарки имам голяма бормашина и голям ъглошлайф на марката и съм мнго доволен :cool:
Фитилчо - майстор
Спаркито първо е неудобно защото е дебело назад, второ му се прецаква ключа - почва да не задържа във включено положение. :|
gosho86 - напреднал
Ъглошлайфа на black and decker цд115 е доста добър, има го и за 48-9лв но не помня къде го гледах. За тези пари е много добър, сменяваш само четки и бачка безотказно.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: