• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
Chefo77 - майстор
iivanov написа:
Chefo77 написа:
iivanov написа:
Макита , девалт , хитачи и милуоки предлагат реглаж на обороти на доста по-мощни машини . Може би има защо . :-k
Защото вероятно не могат да комбинират толкова тънък мотор с добри параметри в толкова тънък корпус заедно с електрониката.
Наивно , Чефо . И пристрастно . Не очаквах такова от теб .
Имам една дрелка спарки , от старото производство , с реглаж , защита от претоварване и регулируем момент на изключване . Та в инструкцията си пише , че ниски обороти съчетани с нисък момент на изключване , не се ползват за дълго .

Истината е някъде там ... :weedman:
Защо не си очаквал пристрастие от мен - не ми е чуждо това да съм пристрАстен към изборите, които съм направил. И никога не съм го крил. Бош имат изключително голямо разнообразие от малки шлайфове, включително и от специалните - с голям бутон от долната страна (GWS 9-125 P) ... май и такова нямат другите.
А ти се замисли защо, наистина, никой друг не е пуснал нито малък с регулиране, нито 10.8 джобен шлайф. За справка на Virtex - DeWalt имат доста обширна серия 10.8, Метабо имат доста сериозно присъствие, Макита имат адски много машини, дори перфоратор на 10.8 (никой друг няма), ... реално май няма производител, който да няма 10.8/12 волта серия.
iivanov - майстор
Chefo77 написа:
Бош имат изключително голямо разнообразие от малки шлайфове, включително и от специалните - с голям бутон от долната страна (GWS 9-125 P) ... май и такова нямат другите.
Това отношение на Бош е изключително непрофесионално , за професионална серия - да има някакви машини , които да вършат някаква работа .
Виждаш ли , тезата ми е , че всички производители си имат издънки . Мисля , че това рахитичното , с реглаж , е издънката на Бош .
stoianov_n - специалист
plamen6703 написа:
На крива ракета космосът й пречи :drinkers: :partyman:
Явно никога не си виждал автомобил отдолу и никога не си използвал шлайф.И по добре. :wink:
Няма лошо, форума не е професионален, но не се излагай, че ми звучиш като един младеж от /около/ Бургас. :-D
А за това, че не уважаваш труда на другите, няма да коментирам.
Andri01 - майстор
А какво стана с този "младеж,от около БургаЗ"? Загуби се нещо! Форума обедня чувствително!! :(
Chefo77 - майстор
iivanov написа:
Chefo77 написа:
Бош имат изключително голямо разнообразие от малки шлайфове, включително и от специалните - с голям бутон от долната страна (GWS 9-125 P) ... май и такова нямат другите.
Това отношение на Бош е изключително непрофесионално , за професионална серия - да има някакви машини , които да вършат някаква работа .
Виждаш ли , тезата ми е , че всички производители си имат издънки . Мисля , че това рахитичното , с реглаж , е издънката на Бош .
Иванов, не ти разбирам дертовете, честно. На база на какво преценяваш, че 7-115 Е е рахитично и е издънка? Имаш, ползваш, патил си си ... ?
Не всеки харесва Елтоските павета. За мен малкият шлайф трябва да е малък и лек, ако искам голям и тежък малък шлайф, ще си взема 15-125 или 17-125. Каквито имат всички производители. Но искам малък и лек, с реглаж, на поносима цена, опаа - другите нямат.
jekasus - майстор
Chefo77 написа:
че 7-115 Е е рахитично и е издънка?
За камъка е слаб, щото е трябва дълго време да се шкури с специфични шкурки, при фаянса тази работа е по-кратка.
При метала - други имат по-добри знания и тия 720W не са за тях...
За фаянс, гранитогрес - добра машина.
За камък - слабичка.
За метал - не знам освен за домашно направисам.
За паркет ти ще кажеш :-D
Chefo77 - майстор
А това, че е по-слаб и не е подходящ за продължително натоварване, прави ли го издънка на фирмата, неудачен модел? Не всеки има нужда да натоварва машината си ежедневно и тежко, та да е оправдано купуването на мощна такава...
iivanov - майстор
Chefo77 написа:

Иванов, не ти разбирам дертовете, честно.
Аа , дертове нямам - само разсъждавам . Темата е за разсъждения , нали ? С тази втулка в редуктора , подходяща изключително за хард изпълнения и ниските обороти , които са за кратковременно ползване при тези рахитични характеристики , ами ... Иначе нямам нищо против братчето му без реглаж .
Колкото до ергономичноста , никой шлайф не пасва в ръката така , както дръжката на пилата и ножовката . :-D
ESPACE - майстор
Bosch ти дават 3 години гаранция при професионална работа с машината. То голямо вайкане - втулки, обороти, мазане. Режеш там, вършиш си работата и не ги мислиш тия глупости ако си профи.
iivanov - майстор
Да , 3 години гаранция са супер , ама ...
От гаранцията са
изключени:
-
компоненти, които са обект на естествено износване, причинено от използването в
съответствие с инструкциите за
работа
-
дефекти по инструмента, които се дължат на неспазването на инструкциите за работа,
използване не по предназначение, анормални условия на околната среда,
несъответстващи на предназначението условия на работа, претоварване или
недостатъчно поддържане или
гри жи.
-
дефекти по инструмента, които са причинени от използването на консумативи,
компоненти или резервни чaсти, които не са оригинални част, произведени от фирма
Bosch.
-
инструменти, по които са направени изменения или
допълнения.
-
незначителни отклонения от з
ададените свойства, които са несъществени за
стойността и годността за използване на
инструмента.
Пък като знаем , как българинът обича с малки машинки да върши велики дела ... :-D :-D :-D
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: