• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
stoianov_n - специалист
720W за метал са напълно достатъчни.Използвам тънки дискове за рязане и дебели/обикновенни/ за шлайфане.
Ся, ако някой реже с дебели...по добре да си вземе някое старо спарки. :-D
Аз миналото лято като работех и с по дебели мат`рияли си взех бош 11-125, ама колко пъти съм го пускал. :?
Chefo77 - майстор
iivanov написа:
Chefo77 написа:

Иванов, не ти разбирам дертовете, честно.
Аа , дертове нямам - само разсъждавам . Темата е за разсъждения , нали ? С тази втулка в редуктора , подходяща изключително за хард изпълнения и ниските обороти , които са за кратковременно ползване при тези рахитични характеристики , ами ... Иначе нямам нищо против братчето му без реглаж .
Колкото до ергономичноста , никой шлайф не пасва в ръката така , както дръжката на пилата и ножовката . :-D
Както намекнах по-горе, виждал съм Фесто с втулка на ротора. Фесто, не Бош или Макита. Така че - Бош не са открили топлата вода :)
Никой не говори за хард изпълнения, това е малък, лек, удобен шлайф за употреба без особено високо натоварване. За по-тежка работа си има по-големи машини, но когато не ти трябват за такава - защо да вземаш голяма и тежка машина? 3 кила са си 3 кила по всяко време, дори и да трябва да срежеш нещо за 5 секунди.
А реглажът се държи чудесно, затова попитах по-горе дали имаш или си ползвал, или изобщо имаш някакви преки наблюдения - явно нямаш, само на характеристики и логика го караш. 4 години ползвам такъв, никакви забележки при моята употреба. И съм рязал, и съм шлайфал, абсолютно всичко което може да се сложи на шлайф, съм го слагал - нямам забележки, както казах. Да, загрява като работи 5 минути без прекъсване, да - падат му оборотите когато са намалени и ползваш камбана. Но нищо плашещо. Не си прав, да знаеш. :wink:
И трите години гаранция са 3 години гаранция. Естественото износване няма нищо общо с износването или появата на хлабини по втулка. Ако имаш ромолене на лагер, пак ли ще ти откажат? Имат предвид четки, от мен да го знаеш. Смяната е безплатна, но не и самите четки.
Avas_co - майстор
Тук май бая хора не са хващали малко шлайфче от класа на тоя Бош.
За рязане на метали тая машинка си е чудна, в смисъл нямам я, но имам със сходни характеристики и ми са абсолютно достатъчни, моите са без реглаж.
Значи, хич не съм фен на Бошковците, ама за тая машинка доста се чудя след хвалбите на Чефо, малка удобна, реглажа не ми е чак нужен, ама що не.
За мен такива машини са си насочени към определени потребители, на които им е важно да имат компактна машина, която е способна да се навре на най-шибаните места.
Едно от най-важните неща е какви дискове се ползват, те са важни хем за безопасноста хем и за ... един милион неща, все едно на страшната бормашина да хакнеш едно зле заточено свредло, ми не става.Аз лично за мен съм си направил избора и ползвам само едни дискове, последния път когато сложих булфлекс и ми стана зле, ми помислих, че ми се е повредила машината.
Та в заключение, преди време един фен на принципа на мечо Пух го направих смешен, като без абсолютно никакви усилия нарязах по-бързо от него едни железа, пък нека той си се кълнеше в голямото Спарки.
jekasus - майстор
Avas_co написа:
Тук май бая хора не са хващали малко шлайфче от класа на тоя Бош
По-точно, не знаят какъв шлайф им трябва.
720 напълно стигат за фаянс и кратки работи по "железо", за камък продължително и дебело "железо" - надали ще издържи дълго...
EDI - майстор
Шш, ай стига бре, от 20 години работя само с един 400 ватов зелен БОШ без регулации 115 диск и с него режа всичко.Даже не е отварян, не знам дали изобщо смазка има в кутията.Зехте капризни да ставате. :lol:
jekasus - майстор
EDI написа:
от 20 години работя само с един 400 ватов зелен БОШ
Защото е БАШ БОШ, а ни е с бош работим...
Avas_co - майстор
jekasus написа:
Avas_co написа:
Тук май бая хора не са хващали малко шлайфче от класа на тоя Бош
По-точно, не знаят какъв шлайф им трябва.
720 напълно стигат за фаянс и кратки работи по "железо", за камък продължително и дебело "железо" - надали ще издържи дълго...
Май за една Мария си говорим, много е важно, човек да знае какъв инструмент му е нужен за неговата дейност.
Не е и задължително да ги виждаме еднакво нещата.
Примерно на мен като спомагателни машини ми е много ОК с 10,8 волта аку машинки, е да де, ама едно приятелче, което работи същото като мен, не баш ама, е заложил яко на 18 волтови макити.
Kumay - майстор
EDI написа:
Шш, ай стига бре, от 20 години работя само с един 400 ватов зелен БОШ без регулации 115 диск и с него режа всичко.Даже не е отварян, не знам дали изобщо смазка има в кутията.Зехте капризни да ставате. :lol:
Защото вероятно това е отдадената мощност, а не като сега да пишат консумираната!
nikolov333 - майстор
Те този му дават отдаванa 490W, а се води 850W :-D http://topker1.com/magazin/index.php?ro ... uct_id=580
iivanov - майстор
Ехоо , профитаа ! Усещате ли се , че говорите за хоби шлайф , гледайки от профи камбанарията . Знаете ли какво е хоби ? Хоби е да работиш отвреме навреме нещо малко , но същевременно да можеш да си напънеш машината и за нещо голямо . При това да нямаш пълен набор шлайфове , а да правиш всичко с една машина . За хоби ползвателя не е важна гаранцията , защото счита , че машината му ще е доживот . Или поне за мнооого дълго .
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: