• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
Virtex - майстор
Chefo77 написа:
7-115 Е е най-доброто, което може да се купи за тези пари. Ако реши да му смени предпазителя, ще има 125 мм с регулиране на оборотите.
Може ли малко повече информация ?

1. Нали е 115мм, как ще стане 125мм ?
2. Този модул намира ли се лесно ( и евентуално за каква цена ) или си заслужава директно модел с регулиране
3. Лесно ли се прави мод-а ?
EDI - майстор
115 винаги събира 125, въпроса е дали предпазителя го събира.Просто слагаш предпазител от 125.Не си заслужава да правиш присадки, просто си вземи регулируемия.
nikolson - майстор
Virtex написа:
Chefo77 написа:
7-115 Е е най-доброто, което може да се купи за тези пари. Ако реши да му смени предпазителя, ще има 125 мм с регулиране на оборотите.
Може ли малко повече информация ?

1. Нали е 115мм, как ще стане 125мм ?
2. Този модул намира ли се лесно ( и евентуално за каква цена ) или си заслужава директно модел с регулиране
3. Лесно ли се прави мод-а ?
Е го е https://dikarconsult.com/%D0%BF%D1%80%D ... D0%B8.html
Даже по битаците са по-евтини. Разликата между 7-115 и 7-125 е това. И при други марки е така. Напр. Макита 4530 и 5030 и т.н.
Virtex - майстор
Докато се ровех за модела разбрах какво е имал предвид Chefo77 :-D :-D

Та съм питал тотално неадекватен въпрос, но на фона на днешният ден е 'нормално' :-D

Мерси за информацията, търсех ъглошлайф с регулиране и вероятно ще взема такъв.
Баш Майсторо - специалист
Според мен ако самите предпазители се продават като резервни части може да се закупи един за 125 мм и да се постави на машината с 115мм, като съответно вече и диска може да бъде 125 мм. Така като ги гледах спокойно предпазител от 125мм може да се постави на 115мм.
Баш Майсторо - специалист
[quote="plamen6703"] специално за рязане на керемидите купих един евтин "Райдер". Имам голям "Бош", имам и малка "Макита" и "Спарки", но не бих ги ползвал за рязане на керемиди
Защо не би ги ползвал за рязане на керемиди какво ще им стане ?


Докато съм писал последното си мнение колегите вече са го били написали сории, че съм ги повторил! Има ли вероятност машината с променливи обороти да даде дефект заради тази екстра по-рано от такава без или утре да го отнасям?
plamen6703 - майстор
Отвори един ъглошлайф след рязане на керемиди да видиш какво е положението вътре :wink: По-добре керемиди да режеш с евтин ъглошлайф като му закупиш качествен диамантен диск, но избора е твой. Електронното регулиране на оборотите е много добра опция и няма смисъл да се лишават от нея. Няма нищо вечно и не е задължително обезателно да се повреди. Отнасяй ъглошлайфа без да се колебаеш, виж и цената, шише водка си е шише водка :) :partyman:
Chefo77 - майстор
Има модели с така направено обдухване, че да не влиза грам въздух от рязания материал в машината. ДеВалт зная, че имат такъв модел, но е далеч от удобството на 7-115, по-обемен е.
Съгласен съм с Пламен за керемидите и евтиния шлайф.
За това как 115 става 125 колегите са отговорили :)
Баш Майсторо - специалист
Днес го отнесох и то на доста добра цена , добре работи машината, ще я видим после в действие как ще се представя. Изобщо не съжалявам , че взех с обороти , а напротив ще ми вършат работа. :)
grizan1980 - специалист
Здравейте колеги , за да не отварям нова тема да ви попитам за едно шлайфче и аз :) .В Практикер е на промоция - Hitachi G12 sta -84 лв. Някакви отзиви , върви с диамантина ,600 W, без регулиране на оборотите. Няма да го претоварвам , пък и стария той на поне на 15-16 г неизвестна марка почна нещо да ручи на умряло .....
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: