• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
Avas_co - майстор
GA5030R е супер машинка, на колегата му взех такава от Ники, та съм поработил с нея.
И тя и боша са супер ергономични, тънки и леки. Бачка се спокойно с една ръка, което на мен ми е важно.
П.П.
Това не са баш хоби машини.
Нали, не са баш машини, да ги караш по цял ден да гълтат прах от рязане на плочки или да шлайфаш с тях, но са си много добри машинки. За домашно ползване, не виждам какво ще им направи човек.
prascho - майстор
Може ли да ме ориентирате в какви случаи в практиката се ползва понижаване (регулиране на обороти) при флекс. До момента не съм ползвал флекс с подобна опция и ми е трудно да оценя предимството.

Бутнаха цената с 10лв:
https://praktiker.bg/en/Angle-grinders/ ... R/p/463220

П.П. Николай от около две години е съсредоточен към инструменти нацапани с червено :-D .
bigdragon - майстор
Ако полираш със шлафпаста;
Ако режеш и шлайфаш неръщдавейка, за да не посинява;
Др. инстументи, които не трябва да се въртят на високи обороти...
Avas_co - майстор
вт окт 18, 2022 8:03 pmprascho написа:
П.П. Николай от около две години е съсредоточен към инструменти нацапани с червено :-D .
Той може всякак да се е съсредоточил. Няма връзка с едно телефонно обаждане. Ама никаква.
miroki - майстор
Имай предвид, ако ще се ползва с намалени обороти, че намаляне на оборотите поне при някои модели се намаля и мощността и почва да спира при натиск. Та, избери по-мощен, за да работи приемливо на ниски.
При шлайфане и захлаждане на нещо, няма нужда да е на макс обороти. Дори не обичам да режа на максимални, ако не ме чака бърза работя и трябва да свърша 4-5 диска един след друг.
То е почти същото, като старите дрелки включено и изключено и по-съвременните (от преди 25 г де) с регулируеми обороти според натискането на бутонът. Само, че при шлайфът не е от бутонът. И се намества преди натискане на копчето.
пишман_майстор - майстор
miroki написа:
Имай предвид, ако ще се ползва с намалени обороти, че намаляне на оборотите поне при някои модели се намаля и мощността и почва да спира при натиск. Та, избери по-мощен, за да работи приемливо на ниски.
При машинки снабдени с константна електроника, до някакъв праг натоварване си остават с постоянни обороти, оттам нагоре просто изключват.
Факт е, че при мощните версии , този праг си е по-висок. Минусът: по-дебел корпус, по-голямо тегло , умалява ръка ( ако се работи продължително с една ръка ), цена и т.н.
DMN - майстор
prascho написа:
Може ли да ме ориентирате в какви случаи в практиката се ползва понижаване (регулиране на обороти) при флекс. До момента не съм ползвал флекс с подобна опция и ми е трудно да оценя предимството.
Първият път, когато се сблъсках с нуждата от ниски обороти беше с диск за рязане на камък. Ъглошлайфът ми няма регулиране на оборотите и при опит да режа нещо от сорта на камък(не помня точно какво беше) резултатите бяха отчайващи - почти никакво рязане. После ме налегнаха някакви спомени, че май тия неща ставаха с по-ниски обороти. Включих ъглошлайфа през регулатор на мощност, намалих оборотите и резултатите с рязането станаха коренно различни - рязането тръгна.
zz_stefanov - майстор
вт окт 18, 2022 10:03 pmmiroki написа:
Имай предвид, ако ще се ползва с намалени обороти, че намаляне на оборотите поне при някои модели се намаля и мощността и почва да спира при натиск. Та, избери по-мощен, за да работи приемливо на ниски.
При шлайфане и захлаждане на нещо, няма нужда да е на макс обороти. Дори не обичам да режа на максимални, ако не ме чака бърза работя и трябва да свърша 4-5 диска един след друг.
То е почти същото, като старите дрелки включено и изключено и по-съвременните (от преди 25 г де) с регулируеми обороти според натискането на бутонът. Само, че при шлайфът не е от бутонът. И се намества преди натискане на копчето.
Има различни рагулатори на обороти. Та на тази 7'ца мисля, че беше без 'константна електроника' и се получава точно това което описваш. Тези които стават за полиране са тези с 'константната' функция, но и те не са идеалния инструмент, за това има полирмашини.
Chefo77 - майстор
На 7-115 му спада мощността при намаляване на оборотите, но ефектът на спиране не се усеща над "втора" степен. Втора е в кавички, защото регулировката не е с фиксирани степени. Иначе нагоре трябва зверски да натискаш, за да паднат оборотите. А на въпроса какво в какви ситуации се налага регулиране - при работа с дърво почти никога не съм на максималните.
gogo7777 - майстор
Напоследък съм разочарован от Макита......а съм им ревностен фен още преди да се наложат в Европа. Май ще сменям марката :x
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: