• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
ESPACE - майстор
Ползвателите, които коментират под клипа не са особено съгласни с "заключенията", които прави автора :)
Chefo77 - майстор
Аз имам съмнения за това, че когато някой що-годе реномиран производител е описал иглен лагер, би монтирал втулка, но нищо не би ме учудило.
Между другото, Бош наскоро представиха 9-125S - регулиране, 900 вата, подобрено охлаждане. Цена 170 лева - пълен аналог на 9558, дори леко превъзходство сякаш :wink:
nikolov333 - майстор
Е няма как да е втулка, при положение, че предлагат иглен лагер, като резервна част. Просто, когато е монтирана оста, изглежда като втулка, заради профила на игления лагер.
stoianov_n - специалист
Абе, чудя ви се...вие тези машини работите ли с тях или само ги гледате? :?
Специално за хората които казват, че 720w са малко.
http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 26641c.jpg
Винкела е 50 на 50, 5 мм дебел, шлафа се вижда. :-D
Минимум по 3 диска на ден отиват/от хубавите/, тънки и 1 дебел за шлайфане при мен.Понякога и повече.
Писах че имам и Бош 11-125, много хубава машинка, но много рядко я пускам.
Не бъркайте хората, че трябва по-мощна машина, особено за хоби.
Аз в къщи имам един стар зелен Бош 500 в. старо Спарки и едн бъджет/900в/ който бях взел за една баня , пък той направи основен ремонт , 2 кухни и едно барбекю. :shock: Много здрава машинка.
nikolov333 - майстор
Не че е важно, как са направени, но принципно е добре да се чете или гледа..
Ето примерно един руски клип за GWS 850 CE, от който става ясно, с какво да се внимава..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ONhGoubXZ-0[/youtube]
Интересни са коментарите за константната електроника и се вижда добре втулката..
Явно игления лагер е отпред на оста, а от задния и край е на втулка. :idea:

Макитата ми изглежда доста по ремонтно пригодна от Бош-а, но константната електроника липсва..
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FESoTvQSTr0[/youtube]
Chefo77 - майстор
nikolov333 написа:

Интересни са коментарите за константната електроника и се вижда добре втулката..
Явно игления лагер е отпред на оста, а от задния и край е на втулка. :idea:
Иванов от самото начало твърди, че редуктора е на втулка.:
iivanov написа:
Virtex написа:
Има ли някаква разлика или аз пропускам нещо ?
Аз се спрях на макита 9558 hnr и избора ми се повлия от това , че в редуктора аналога на бош лагерува на втулка , а макитата е с лагер . Освен това капака на редуктора при бош е пластмаса , а на макита , Халумин .
Ако съм прав, значи има предвид предния край на шлайфа, между ротора и диска, позиция 841. А това, че ротора може да "лагерува" на втулки е друга тема. Както казах, виждал съм Фесто, който задния край на ротора беше на втулка.
На посочената от теб схема, 13 и 14 са си сачмени лагери, никъде няма втулка :?
wanderer - специалист
на първия клип позиционирането на предпазителя е ...страстоубийствено.
Chefo77 - майстор
И на 7-115 е такова, даже не съм го пипал ... Но за хора, които редовно сменят положението на предпазителя, определено е дразнещо - иска развиване на болта на макс, за да може да прескочи зъбите.
iivanov - майстор
Макита има две модификации на 9558 - със и без константна електроника . Съответно обозначенията са HNR и HN .
pif4o - специалист
Абе колеги, един малко странен въпрос ама сега ми направи впечатление до де гледах един клип. Има ли значение как се слага диск за рязане на ъглошлайфа, аз до сега го слагам с надписите на вън, а ся случайно гледам едно клипче на едно бошче и човека сложи диска за рязане с надписите на вътре, ся остава да се окаже че дисковете имат посока на въртене и ще излезе че аз винаги съм рязал с дискове обърнати на обратно :)
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: