• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
ESPACE - майстор
Според мен го отнасяй. На Hitachi винаги съм харесвал как работят ъглошлайфовете. Много балансирани машини. И цената е супер.
sstefanov - майстор
Много е добро! Имам от около година 125 мм модела (взех го за 100 лв от хоуммакс) и е супер!
grizan1980 - специалист
В крайна сметка взех Макита 5030 за 109 лв
Virtex - майстор
Chefo77 написа:
Има модели с така направено обдухване, че да не влиза грам въздух от рязания материал в машината. ДеВалт зная, че имат такъв модел, но е далеч от удобството на 7-115, по-обемен е.
Съгласен съм с Пламен за керемидите и евтиния шлайф.
За това как 115 става 125 колегите са отговорили :)
Минах през една голяма верига днес и имаше различни марки ъглошлайфи - доста коментирана из форума Makita GA5030R, GWS 7-115-ката и мисля DeWalt DWE4057.

И трите бяха с еднакъв размер като диаметър, еднакво удобни откъм захват. Като цена и функционалност бяха различни ( Боша за тази цена е супер ). Има ли някаква разлика или аз пропускам нещо ?

По принцип питам, вероятно ще взема 115-ката заради регулиране на оборотите, защото при другите марки цената с тази функция е доста различна :)
jekasus - майстор
И трите модела нямат регулиране на обороти.
А макитка наистина е добра, и като машинка, и като пари, за бошка също подобно.
Дювалта ми се видя неудобен за една ръка, затова мълча за него...
Chefo77 - майстор
7-115 има и версия с регулиране. Предполагам колегата е имал предвид, че е видял какво представлява, не че е гледал точно модела с реглаж.
iivanov - майстор
Virtex написа:
Има ли някаква разлика или аз пропускам нещо ?
Аз се спрях на макита 9558 hnr и избора ми се повлия от това , че в редуктора аналога на бош лагерува на втулка , а макитата е с лагер . Освен това капака на редуктора при бош е пластмаса , а на макита , Халумин .
Virtex - майстор
За 7-115 Е ставаше дума по-нагоре като сравнение ( или дори да е било 7-115 само, предполагам са идентични физически ).

Иначе Боша предлага регулиране на тези обороти и за тази цена не знам за друг конкурент. Имам друг шлайф за по-сериозни работи, така че дали е втулка или не се надявам да няма голямо значение при мен :)
jekasus - майстор
Virtex написа:
За 7-115 Е ставаше дума по-нагоре като сравнение
Мда, на хубава цена сега.
Баш Майсторо - специалист
Аз от скоро ползвам боша 7 115 Е и съм наистина приятно изненадан за сега, удобен ми е и става за различни приложения. Мое мнение не е реклама, не че до сега не съм се оправял и с най - обикновен евтин шлайф, а и райдер и други по - бюджетни марки също имат модели с функция регулиране на обороти, което е доста удобно за определени дейности. А за това че е на втулка не съм знаел , но като му изтече гаранцията ако е жив и здрав може ли да се замени втулката с лагер?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: