• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 28
Ел. инструментите. Консумативи.
stoianov_n - специалист
Пък аз, бачкам без предпазител, щото ми пречи. :cool:
Всичките ми малки шлайвове са със свалени предпазители и дисковете са само 125.
Ама не правете това в къщи....аз съм Мастор и на мен ми е разрешено.Не че не ми се е чупил/пръскал диск де, особено по евтините.Ама това са рискове на професията.
:partyman:
plamen6703 - майстор
Не бъркай рисковете на професията с рисковете от простотията, която не ходи по гората, а по такива "Мастори"! :partyman:
Chefo77 - майстор
iivanov написа:
Макита , девалт , хитачи и милуоки предлагат реглаж на обороти на доста по-мощни машини . Може би има защо . :-k
Защото вероятно не могат да комбинират толкова тънък мотор с добри параметри в толкова тънък корпус заедно с електрониката. И да му забучат цена хем ниска, хем с достатъчен марж. Или просто нишата не ги интересува. Бош имаха и 6-115 Е, 600 вата консумация с реглаж...
Не разбирам защо никой друг не е пуснал аналог на най-малкия им шлайф, с 10.8/12 волтовата батерия. Защото определено се продава добре.
Virtex - майстор
Освен Bosch и Milwaukee другите май не промотират много 10.8/12V продукти. Или поне аз не виждам толкова техни продукти, може и да не гледам много :-D
iivanov - майстор
Chefo77 написа:
iivanov написа:
Макита , девалт , хитачи и милуоки предлагат реглаж на обороти на доста по-мощни машини . Може би има защо . :-k
Защото вероятно не могат да комбинират толкова тънък мотор с добри параметри в толкова тънък корпус заедно с електрониката.
Наивно , Чефо . И пристрастно . Не очаквах такова от теб .
Имам една дрелка спарки , от старото производство , с реглаж , защита от претоварване и регулируем момент на изключване . Та в инструкцията си пише , че ниски обороти съчетани с нисък момент на изключване , не се ползват за дълго .

Истината е някъде там ... :weedman:
stoianov_n - специалист
plamen6703 написа:
Не бъркай рисковете на професията с рисковете от простотията, която не ходи по гората, а по такива "Мастори"! :partyman:
Е, айде ся да не се обиждаме....щото сигурно ползвам такива машини, във всякакви условия и пози, много повече от теб.
Затова писах "не правете това в къщи". :wink:
А ти, ако искаш се разходи до /авто/тенекеджийски сервизи/работилници/гаражи, да видиш как се работи, да не приказваш наизуст.
Не се хваля или лъжа, просто предпазителя ми пречи в повечето случаи.
Айде със здраве. :partyman:
plamen6703 - майстор
stoianov_n написа:
plamen6703 написа:
Не бъркай рисковете на професията с рисковете от простотията, която не ходи по гората, а по такива "Мастори"! :partyman:
Е, айде ся да не се обиждаме....щото сигурно ползвам такива машини, във всякакви условия и пози, много повече от теб.
Затова писах "не правете това в къщи". :wink:
А ти, ако искаш се разходи до /авто/тенекеджийски сервизи/работилници/гаражи, да видиш как се работи, да не приказваш наизуст.
Не се хваля или лъжа, просто предпазителя ми пречи в повечето случаи.
Айде със здраве. :partyman:
Не говоря наизуст, виждал съм всичко това, което описваш, но никъде не съм казал, че простотията е инцидентна. Повсеместно и все повече се увеличава неграмотност съчетана с глупава самоувереност, което води до просташки изпълнения с лоши последствия за живота и здравето.
Виждал съм да режат дърво с диск за циркуляр монтиран на ъглошлайф и съм виждал последствията от такова рязане. Желая ти от здраве да не се отървеш, но внимавай, че много хора здрави си отидоха :partyman:
Andri01 - майстор
Абсолютно си прав за предпазителя на ъглошлайфа. Но честно казано и аз ежедневно ползвам 2бр. малки ...без предпазители :(. Е,с ръкавици/ кожени/ и маска ,ама...си е чиста игра"с рогатия"...да не дава господ. А между впрочем предпазните средства са измислени не само за въртящите машинки,но не малко хора/ и аз/ се смятаме за "недостижими" от белите" :partyman:
stoianov_n - специалист
plamen6703 написа:
но никъде не съм казал, че простотията е инцидентна. Повсеместно и все повече се увеличава неграмотност съчетана с глупава самоувереност, което води до просташки изпълнения с лоши последствия за живота и здравето.
Не приятелю, не е простотия.Казва се професионализъм, точна ръка + "хубав"/качествен/ диск.С една дума Майстор. :wink:
Не е за всеки и не всеки го разбира.Риск винаги има.
Или според теб, като не мога да "вкарам" някъде шлайфа да не работя ли?
plamen6703 - майстор
Като не можеш да го вкараш викай друг, които може да го вкара, а ти се учи да станеш професионалист като него :-D
На крива ракета космосът й пречи :drinkers: :partyman:
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 28

Тема "Ъглошлайф хоби - препоръки за закупуване ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: