Ел. инструментите. Консумативи.
kozl - майстор
:lol: Не не вадя пари, а спестявам от автомивка, срещу собствен труд - измий си сам. :lol:
marin_ks - специалист
Здравейте колеги,
имам водоструйка Керхер от около 3 години К3. Самата водоструйка си работи добре но имам проблем с накрайника или дюза, или там както се казва. Взех друг накрайник от К1 и струята е доста по силна та оттам изхождам, че моята не работи. Разглобих я но освен едно О-пръстенче друго нямаше и след смяната му нищо не се промени. Благодарен съм за съвет какъв може да е проблема.
gnt69 - майстор
пон яну 21, 2019 7:57 ammarin_ks написа:
Здравейте колеги,
имам водоструйка Керхер от около 3 години К3. Самата водоструйка си работи добре но имам проблем с накрайника или дюза, или там както се казва. Взех друг накрайник от К1 и струята е доста по силна та оттам изхождам, че моята не работи. Разглобих я но освен едно О-пръстенче друго нямаше и след смяната му нищо не се промени. Благодарен съм за съвет какъв може да е проблема.
Ти нали знаеш че на К3 се върти накрайника за по голяма струя и засмукване на препарат. На К1 не се върти.
marin_ks - специалист
пон яну 21, 2019 8:35 amgnt69 написа:
пон яну 21, 2019 7:57 ammarin_ks написа:
Здравейте колеги,
имам водоструйка Керхер от около 3 години К3. Самата водоструйка си работи добре но имам проблем с накрайника или дюза, или там както се казва. Взех друг накрайник от К1 и струята е доста по силна та оттам изхождам, че моята не работи. Разглобих я но освен едно О-пръстенче друго нямаше и след смяната му нищо не се промени. Благодарен съм за съвет какъв може да е проблема.
Ти нали знаеш че на К3 се върти накрайника за по голяма струя и засмукване на препарат. На К1 не се върти.
Да знам. Ползвал съм го веднъж, когато беше съвсем нова. Оттогава стои винаги на макс. След това си взех едно малко пистолетче за безконтактното за образуване на пяна. Пак е на Керхер. Само да кажа докато мия от върха на дюзата се чува едно свистене на вода което не го е имало и също го няма когато сложа малкия накрайник.
gnt69 - майстор
пон яну 21, 2019 8:44 ammarin_ks написа:
Да знам. Ползвал съм го веднъж, когато беше съвсем нова. Оттогава стои винаги на макс. След това си взех едно малко пистолетче за безконтактното за образуване на пяна. Пак е на Керхер. Само да кажа докато мия от върха на дюзата се чува едно свистене на вода което не го е имало и също го няма когато сложа малкия накрайник.
Според мен е заседнала в някакво средно положение. Пробвай да раздвижиш.
marin_ks - специалист
пон яну 21, 2019 8:51 amgnt69 написа:
пон яну 21, 2019 8:44 ammarin_ks написа:
Да знам. Ползвал съм го веднъж, когато беше съвсем нова. Оттогава стои винаги на макс. След това си взех едно малко пистолетче за безконтактното за образуване на пяна. Пак е на Керхер. Само да кажа докато мия от върха на дюзата се чува едно свистене на вода което не го е имало и също го няма когато сложа малкия накрайник.
Според мен е заседнала в някакво средно положение. Пробвай да раздвижиш.
[/quote

Ще се пробвам да направя нещо. В момента е пред мен и се съмнявам, самата дюза ляга плътно. Ще опитам нещо да подложа и ще пиша какво е станало.
marin_ks - специалист
Здравейте, опитах няколко варианта, за да се подобри струята, но нищо не става. Все още си е така. Явно май май ще се отиде на вариант на нов накрайник и ще задам въпрос към някои сервиз откъде идва проблема. Ако някои се сети за нещо свързано с подобряването на работата на накрайника ще се радвам да го сподели и да опитам.......
kozl - майстор
Mоята водоструйка на Карчер, не знам какво К е, но има 2 накрайника. Единия лентова струя с регулируема скорост на струята, а другия за конусообразна. Конусообразния струйник по някой път засича и не се върти, съответно струята е с по-ниска скорост на излитане и в права линия. Но за смека на това аз много рядко я ползвам.
kr1100 - майстор
[quote=kozl Конусообразния струйник по някой път засича и не се върти, съответно струята е с по-ниска скорост на излитане и в права линия.
[/quote]
гАко решението е като на голямата водоструйка на Парксайд - една съчма трие и се върти по полиамидна шайба ф около 20-23 мм/ Тънка е и се напуква. Направих си нова шайба на струг.
gnt69 - майстор
чет яну 24, 2019 9:45 ammarin_ks написа:
Здравейте, опитах няколко варианта, за да се подобри струята, но нищо не става. Все още си е така. Явно май май ще се отиде на вариант на нов накрайник и ще задам въпрос към някои сервиз откъде идва проблема. Ако някои се сети за нещо свързано с подобряването на работата на накрайника ще се радвам да го сподели и да опитам.......
Eто изгледай това видео. ЦЪК

Тема "Проблем с водоструйка Керхер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: