Ел. инструментите. Консумативи.
tishotch - специалист
Водоструйката ми май сдаде багажа, някой може ли да диагностицира проблема и оцени едно евентуално ремонтиране дали си заслужава защото мисля да я изхвърлям ??

[youtube]https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=pmhr80fTbtk[/youtube]

https://www.youtube.com/watch?v=pmhr80fTbtk
dragozow - майстор
Аз съм оторизиран сервиз на Керхер, диагностиката струва 18 лв и става за ден/два в зависимост от натоварването на сервиза. Не искам да те разочаровам, но в 90% от случаите с повредени хоби водоструйки на Керхер частите и цената на ремонта надвишават цената на машината. Подчертавам това е само при хоби машините, при професионалните нещата стоят различно. При нас има разни оригинални части, ако нещо го няма правим регулярна доставка всяка сряда от Австрия на части и машини.
lov - майстор
Само не можах да разбера дали си стиснал спусъка и се опитваш да пръскаш или това е само още като я включиш. Ако е второто повредата може да се окаже напълно елементарна имаш теч от към страната с високо налягане. Там обема вода е много малък и най малкия теч веднага включва двигателя за да го компенсира. А и има една пружинка вътре дето като се поумори с времето стеснява още тая граница на включване и изключване на двигателя. Трудно ми е да ти го обясня какъв е принципа и как работи но е елементарно стига да не си с две леви.
В началото попитах дали се опитваш и да пръскаш с нея. Причината е че вече на няколко такива накрайника за разбиване съм попадал със запушване. Че даже пък за капак точно на моята самата дюзичка точно на изхода пласмасата от натиска се беше свила и ограничава дебита. И както си пръска прави такива хълцания с изключване.
bigdragon - майстор
Ясно се вижда, че машината "пъшка" без да пръска от дюзата на пистолета.
lov е обяснил какъв е проблема, теч от помпата от страната с високо налягане, вижда се и локвата под водоструйката..
Проблема може да е само О-пръстен, неплътност във водното съединение (10-те % на Драгозов) или спукан корпусен детаил (90-те % на Драгозов)
Ако си извън гаранция, свали пластмасовият капак и ще видиш от къде тече, иначе бегом в сервиза.
По номера, написан с флумастер, под дръжката на машината, явно е ходила в сервиз и дефекта може да има предистория...
lov - майстор
Гледах видеото през телефон и за това съм пропуснал номера на дръжката :lol: . За пукане на корпуса още рано. С такива оплаквания са пролетно време. :?
stiv1961 - майстор
lov написа:
Гледах видеото през телефон и за това съм пропуснал номера на дръжката :lol: . За пукане на корпуса още рано. С такива оплаквания са пролетно време. :?
Ако не е ползвана миналата зима :? , на моя Бъджет се пукна коляното на изхода на помпата- няма лепене. Мушнах маркуча директно и....... все още бачка :)
kozl - майстор
И моята взе да създава проблеми. Тръгва нормално и след няколко спирания от спусъка двигателят работи, а налягането слабо. За да се оправи трябва да спра и пусна няколко пъти ел.захранването. После цикъла се повтаря.
Има ли филтър нейде в корпуса и да не би да се е позадръстил?
lov - майстор
Има на входа но те са доста грубички и лесно ще разбереш. Изключваш я от контакта и като натиснеш спусъка само от налягането на водопровода трябва да има сериозна струя. Е не чак толкова силна защото клапанетата пречат но трябва да си тече.
kozl - майстор
Извинявам се за това, че дублирам въпроса и в тоя раздел но:
Нуждая се от съвет и то спешно.
Оставих за преглед водоструйка Карчер закупена от Метро за към 650 лв.
Изображение
За ремонта искат 265 лв.
Дали да ги давам или да купувам друга и каква :?
Водоструйката винаги тръгва, но проблема на водоструйката е че по някой път след отпускане на спусъка и повторно натискане не вдига налагане и двигателя не спира при отпуснат спусък. За да тръгне трябва да и спра тока един или няколко пъти или да завъртя регулатора за сила на пръскане към по слаба струя и после на макс.
bigdragon - майстор
Така описан проблема, прилича на засядащ клапан на водната помпа.
Устройството им е елементарно и човек, разбиращ от работата, може лесно да го ревизира.
Не посочваш режима на работа на водоструйката, но след като е изтекла гаранцията и ако я използваш профи (почти ежедневно), това и е живота.
Този клас водоструйки , вярно че са по-добри от 3-та и 4-та серия, но и те са за личния гараж....
И аз съм с 5-та серия вече четвърта година.
Дали да ги давам или да купувам друга и каква :?
Машината е добра. Ако срещу 30% от цената ти дадат година гаранция, аз бих ги дал. Особено ако с нея вадиш и пари...

Тема "Проблем с водоструйка Керхер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: