• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
cfk
Здравейте, имам една бормашина Спарки BUR2 - 350E на която й се счупи част от патронника и искам да го сменя. Проблема е че не разбирам как се сваля, като го развия докрай в средата няма болт, само една дупка и то без резба. Пробвах да го развия с два ключа, но не мърда и затова реших да попитам преди да съм я дочупил :
Изображение
Изображение
rositodor - специалист
Самия патронник е на резба...т.е. се завива на оста на мотора...
cfk
т.е. само го развивам, а няма ли някаква контра, нещо което да го държи за да не се развие сам ?
anabolicbeast - специалист
С гаечен ключ дръж контра точно зад патронника, скосените части на първата снимка. В патронника пъхни голям шестограм и го стегни добре! Верочтно ще ти трябва и чук с, който да удариш шестограма за да тръгне да се развива. :partyman:
kendal - специалист
Aко патронника е за изхвърляне и по грубо отношение търпи-хвани патронника с тръбен ключ а оста с гаечен на мястото където е предвидено за това и развий.Иначе идеята с шестостена ми хареса.
cfk
Напръсках го с малко ВД да размекне ръждата и после ще го пробвам с тръбен ключ, понеже е счупен един от трите държача и няма как да стегна здраво шестограма
Фитилчо - майстор
мАни тръбния ключ ....

Пъхни ключа от самата бормашината, с дръжката, странично в дупката на самия патронник (една от тези трите странични) и му набии един резък и силен удар със средно голям чук , ще се развие веднага :wink:
Дори и без да държиш контра с гаечен ключ ще се развие.
cfk
Свалих го. Първо бях решил че е с обратна резба, как ли не го напъвах и не помръдва. После като пробвах на другата страна се отви супер лесно :mrgreen: Сега търся нов, гледах едни ментета дето не ми харесаха, много са плитки бургията влиза само около 3 см, при оригиналния много повече и може да захваща даже SDS бургии
Фитилчо - майстор
Ако искаш ПАК да сменяш патронник, продължавай да "хващаш" SDS Бургии :wink:
thinkpad - майстор
Фитилчо написа:
Ако искаш ПАК да сменяш патронник, продължавай да "хващаш" SDS Бургии :wink:
Ами те по-големите и хубави бургии са SDS. И аз на моята съм опитвал SDS, но не мога да я балансирам.
  • 1
  • 2

Тема "Спарки - смяна на патронник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: