Ел. инструментите. Консумативи.
Аз се изкушавам много от Makita HR2470 (или Bosch GBH 240). Ако е достатъчна като характеристики за по-голямата част от работата - къртене на фаянс и теракот, да речем, би било супер. А когато/ако се наложи нещо сериозно да се кърти бетона, тогава да наемем някоя сериозна машина за ден, например. Другия вариант е да купим по-голяма машина, която е около 1250W - 6J и с нея да вършим цялата работа, но аз някак си си мисля, че тази машина е over-qualified за свалянето на плочки например и няма смисъл да го правим с такава тежка машина цялото нещо. По-удобно, мисля, би било с по-малката Makita. Вие какви съвети ще дадете?
Chefo77 - майстор
Тя че е достатъчна, е достатъчна. Въпросът е дали ти се дават 300 лева за това. Иначе добре си замислил наемането на тежка машина за бетона!
Много благодаря за отговора! :) Ще се насоча към Макитата. Мисля, че в дългосрочен план ще е по-полезно човек да си има една такава вкъщи, отколкото по-голяма машина.
Kumay - майстор
DeWalt D25133K също не е лош вариант, но препоръчвам Макитата заради по-евтината следгаранционна поддръжка.
prascho - майстор
Дали ще мога да намеря четки за този модел на Елтос. От няколко дни машината почна да стърже и вие на умряло докато я ползвам:). Неприятният звук е почти постоянен. Правя прекъсвания с изключване на машината, но не си е работа. Дали се сменят лесно четките :).

Това ли е моделът, който ми трябва?

https://www.tashev-galving.com/ETS61541 ... ,%20154137

https://www.tashev-galving.com/ETS61541 ... ,%20154138

Трябва да е това:

154138 ЧЕТКА К-Т С ИЗКЛЮЧВ. или това 154137 ЧЕТКА К-Т
Мерси предварително.

Прикачен файл

Eltos Bur 2.jpg
Kumay - майстор
пон авг 20, 2018 11:31 pmprascho написа:
Дали ще мога да намеря четки за този модел на Елтос. От няколко дни машината почна да стърже и вие на умряло докато я ползвам:). Неприятният звук е почти постоянен. Правя прекъсвания с изключване на машината, но не си е работа. Дали се сменят лесно четките :)....Това ли е моделът, който ми трябва?154138 ЧЕТКА К-Т С ИЗКЛЮЧВ. или това 154137 ЧЕТКА К-Т
Мерси предварително.
Стърженето и виенето не е от четките! Иначе да - тези двете са за тази машина.
prascho - майстор
Ники, ако не е от четките от какво може да е...звукът е точно от пристъргване желязо на шмиргел..
wanderer - специалист
много корава машина. имам я същата без реверса. виенето при мен се оказа че е от лагер, но няма как да разбереш без разглобяване. междувременно четките също може да са за смяна.
mitko64 - майстор
Провери лагерите на ротора, конкретно задният и леглото му. При мене така на един ловешки ъглошлайф същото стържене от блокирал заден лагер, разбило се леглото и стърже ротор в статор. Иначе имах същия модел от 93г., та му сменях(в сервиза) лагери още на третата година.
prascho - майстор
Отворих машина преди малко. Не са четките. Най-вероятно е задния лагер на ротора, но как да го достигна.Средната част /трета част от корпуса - пластмасова/ ми се струва капсулована. Има преден и заден лагер. Предният сигурно е набит с преса и за да се извади ротора трябва да се извади предния лагер и след това вътрешната карантия....Помагайте със съвет, дали е така...

Тема "Перфоратор-избор и съвети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: