• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Ел. инструментите. Консумативи.
mgbagera - специалист
Дано колегата не се сърди но ще му ползвам темата.

Търся си някакъв малък ъглошлайф за около 60-70лв. Прочетох повечето подобни теми но те са малко стари и предполагам вече има по добри предложения на пазара.
Общо взето от това което прочетох останах с добри впечатления за Макита и Крес.

Предишния флекс беше РтР или нещо подобно и изкара много време но онзи ден се наложи да отреже 4 цигли и издъхна :angel: поне успя да си свърши работата докрай.



Няма да се ползва кой знае колко често
Няма да се натоварва прекалено много
И никога вече няма да режа цигли или нещо подобно

Единственото по важно изискване е ако може копчето за пускане да не е от плъзгащите се а от тип цк.
Chefo77 - майстор
Имам едно чувство, че няма да намериш ъглошлайф с ЦК ключе. Аз поне не съм виждал.
http://tomika.bg/index.php/detail/view/813
Почти ти се вписва в бюджета.
koveslav - майстор
Опасно е да е нестандартен ключа.Пусковите бутони би трябвало да са стандартизирани,ако не в света,то поне за всеки регион.Не,че не съм виждал и с мързелив ключ от лампа,монтиран на кабела,но ако трябва да реагираш бързо или ако го натиснеш случайно.....
mgbagera - специалист
Имам предвид копче като на елтосите.
Kirilpm - специалист
Имаш впредвид копче с застопоряване,като повечето нормални машинки?Понеже има ментета по 30 лева,които работят само докато се държи копчето.
MASTER - специалист
Chefo77 написа:
Имам едно чувство, че няма да намериш ъглошлайф с ЦК ключе. Аз поне не съм виждал.
http://tomika.bg/index.php/detail/view/813
Почти ти се вписва в бюджета.
Аз доколкото разбрах,има предвид друго. :wink: Загубени в превода е малко работата

Видът на ключа зависи от модела на дръжката
Изображение

Изображение


На най старите Елтоси от големите копчето наистина беше от типа :-D щрак-щрак -в две положения - включено - изключено Но на всички нови модели застопоряването във включено положение става с малко копче отстрани. Явно от съображения за безопасност.
Chefo77 - майстор
Не мисля, че е заради безопасността, а заради това, че с малките шлайфове можеш да работиш, държейки ги с една ръка. При малко по-големите (първата снимка) ще работиш с една ръка, ама друг път :) :) И заради това, там са сложили "спусък". Но той не е ЦК, пък колегата точно ЦК е написал :)
mgbagera - специалист
Абе най просто казано като копче мързеливка :mrgreen: но все пак сте ме разбрали.

Това от първата снимка на B&D също върши работа. Търся някое дето се стиска-щраква а не от тези дето са на плъзгач.
Бащиката има проблем с пръстите на ръцете и му е трудно да плъзга копчето за да я пусне.

Ако се сещате за някоя читава марка (влизаща в посочения по горе бюджет) с такова копче може да я предложите.



П.п: чакай сега на елтосите копчето не е ли с 2 позиции (вк. и изкл.) или се бъркам и като пуснеш копчето автоматично спира ?
MASTER - специалист
И двата флекса са еднакви - 125 мм :wink:

Този с дългата дръжка наистина е неудобен за една ръка, но пък с две ръце да го държа ми е още по неудобен. :-D :-D

А за безопастност имах предвид страничното кръгло копче,което застопорява в включено положение машината. Първите Елтоси,ако си ги спомня някой бяха без такова кръгло копченце,и наистина имаха две положения на включвателя -щрак в едната посока - работи, щрак в другата -спира. Това е имал предвид за ЦК ключе най-вероятно.
mgbagera - специалист
MASTER написа:
И двата флекса са еднакви - 125 мм :wink:
-щрак в едната посока - работи, щрак в другата -спира. Това е имал предвид за ЦК ключе най-вероятно.

Точно това търся в момента. Произвеждат ли се ъглошлайфове с такъв тип копче или вече са само от новия модел ?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Ъглошлайф" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: