• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
fore - майстор
Аваско, кажи честно колегата не влезе ли на пакост ?
Не смятам че съм написал нещо неразбираемо и невярно и тнт. Обаче пак стана ...............

При висока влажност изолаторите започват да провеждат-окисляват се, дори и на по ниски напрежения, какъвто е нашият случай, и при високи температури батериите се деформират, а при литиевите има риск от пожар. И какво колегата не разбра ? Или важното е да се заяждаме и да стават джумбиши.
Дадох примери-не било така, професор съм и незнам още какви там. А това си беше от опит написано.
Avas_co - майстор
Уф, ти и ти направо си влизаш на не на пакост , ами много на лошо.
Голяма драма с тия литиеви пакети. Беар-грил си палил огън с тях, но май бая зор му даде да отвори клетката с нож.
Споко, на мен инструмента ми е май все е в багажника и до сега ядове не съм имал, пък до сега съм имал не малко аку машини(е не е от лидъл де).
Май единствено ме е притеснявал студа, че той яко им бърка в здравето на батериите.
Форка, дай го малко по спокойно, тука не е като с елжените, че да гониш търговците.
Kirilpm - специалист
fore написа:
Аваско, кажи честно колегата не влезе ли на пакост ?
Не смятам че съм написал нещо неразбираемо и невярно и тнт. Обаче пак стана ...............

При висока влажност изолаторите започват да провеждат-окисляват се, дори и на по ниски напрежения, какъвто е нашият случай, и при високи температури батериите се деформират, а при литиевите има риск от пожар. И какво колегата не разбра ? Или важното е да се заяждаме и да стават джумбиши.
Дадох примери-не било така, професор съм и незнам още какви там. А това си беше от опит написано.
Опита в гледане на Дискавъри ли се заключава?Нека не се вманиачаваме толкова на тема измислена безопасност,кажи ми за един случай на човек пострадал от литиева батерия на винтоверт?В магазините и складовете като ги съхраняват да не би да им контролират температурата и влажността и като се изпотят да ги преобличат?
fore - майстор
Колега, гледам разписал си се. И в темата с инверторите си писал. Там си прав в конкретният случай. Но ако търсиш опонент за спор idunno е добър избор. Таман двама професори ще си говорите на един език.

Значи относно литиевите батерии. Случаи най различни с подути, окъсени и взривени клетки. Случаят със свален самолет също е реален благодарение на стари литиеви батерии.
Ти видимо подценяваш опасността от тях. Аз да си призная имам едно на ум с подобни батерии. Не случайно зарядните са направени с бол електроника ограничаваща граничното зарядно напрежение при достигането му. Много енергия и то с нисък саморазряд е добре , но това има своята цена.
Обикновените батерии може и да ги дъниш продължително и да прегряват, накрая се разцепват и най много да стопят кутията в която са поставени-до там. Скоро презаредих едни 1,5 АА - стопиха кутията и нищо. Но с литиевите не ми се пробва подобно нещо.

Друг пример за действието на влагата- джойстик на ел. игра не работеше. Пак на Вилата. Отворих го. Две от пистите бяха окъсени с окис въпреки защитният лак, предизвикан от влагата там. Оправих го.
Ето така се трупа опит по най различен начин - от наблюдение, четене, гледане на предавания, ремонтиране.
Лично Аз не мисля че отричането на даден проблем е добър ход. Това може само да предизвика още проблеми.
profesionalist_wood - майстор
Kirilpm написа:
fore написа:
Аваско, кажи честно колегата не влезе ли на пакост ?
Не смятам че съм написал нещо неразбираемо и невярно и тнт. Обаче пак стана ...............

При висока влажност изолаторите започват да провеждат-окисляват се, дори и на по ниски напрежения, какъвто е нашият случай, и при високи температури батериите се деформират, а при литиевите има риск от пожар. И какво колегата не разбра ? Или важното е да се заяждаме и да стават джумбиши.
Дадох примери-не било така, професор съм и незнам още какви там. А това си беше от опит написано.
Опита в гледане на Дискавъри ли се заключава?Нека не се вманиачаваме толкова на тема измислена безопасност,кажи ми за един случай на човек пострадал от литиева батерия на винтоверт?В магазините и складовете като ги съхраняват да не би да им контролират температурата и влажността и като се изпотят да ги преобличат?
Преди години в Китай имаше пострадала ученичка с литиева батерия която е гръмнала докато си говори по телефона,беше се отпрало ухото и лицето и лежа доста в болница все пак следя CCTV
fore - майстор
Ами Аз за това говоря, но понякога трудно може да убедиш хора наричащи те професор в дадени факти.
Той си държал верта в багажника и нямал проблем. Значи не е възможно да стане беля.

Лично аз не бих оставил в багажника литиева батерия през лятото при положение че производителят е посочил че над 50 градуса е опасно за батерията.
Но всеки сам си решава какво да прави.
Случаи на изгорели работници поради неспазване на наредба 9 и ТБ при работа в ел. уредби и с ВН, бол.
Тия наредби за написани от опит и с много жертви. Но явно за някой хора не важат.
Kirilpm - специалист
Добре аз пак ти поднасям въпроса вижал ли си и чувал ли си някой,не говоря за статистика а за един единствен човек пострадал от литиева батерия на винтоверт,при положение че е пакет от малки батерии,които сами по себе си не са особено опасни и за в дишащ корпус от дебела удароустойчива пластмаса?Аз не отриам че литиевите батерии гърмят и оловно-киселинните акумулатори се подуват и гърмят,но нали се сещаш че в самото производство са направени да не гърмят като ръчна граната а да се разкъса достатъчно тънкия корпус без сериозни поражения.
fore - майстор
То проблема е че Литиевите не гърмят толкова колкото се самозапалват по скоро. А всички по големи батерии са изградени от по малки клетки.
Лично Аз не съм бил свидетел на подобно самозапалване, но мисля и да не ставам такъв ! :wink:
Kirilpm - специалист
Ами вероятно и няма да станеш,понеже шанса да се самозапалят е предимно докато се зареждат с неправилно зарядно,а това докато са монтирани на винтоверта няма как да се случи.По мои наблюдения когато им стане топло се подуват,до сега пунката не съм видял,а за да се запалят освен всичко друго трябва и кислород,който в натъпканата батерия на винтоверта е кът,та мисля че леееко преувеличаваме с безопасността.
fore - майстор
Самозапалва се вътре от развитата повишена температура и отделените газове като водород, кислород, горими химични съединения и тнт.

Същото се получава и при киселинните акумулатори.

Та не е нужно да има допълнителен кислород. :wink:

Ми дано да преувеличавам, ще и в твой интерес :)
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 21

Тема "Винтоверти Parkside от Lidl" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: