• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21
Ел. инструментите. Консумативи.
pachosz - специалист
Всеки сам за себе си решава каква е опасността. fore е предупредил за евентуалните опасности, оттам нататък всеки на своя отговорност съхранява било то в багажника или където си иска батериите. Спрете вече с тоя спор.
fore - майстор
Вчера отварях една батерия от 8 клетки на лаптоп. Имаше студена спойка на термодатчиак които следи за температурата на батерията вътре, беше запоен на сериозна платка с процесори в корпусът на батерията. Може и да няма връзка с нашият случай, но аз съм впечатлен от въпросният датчик в тази батерия. HP е лаптопа. :roll:

Все ми се струва че и батериите на вертовете разполагат с подобна електроника и датчици вътре, освен че имат и индикацията за заряд отвън.

Проблема е че когато батерията загрява прекалено много от външни фактори-като слънчевата топлина, които не може да се контролират от електрониката в батерията - тогава може да възникнат непредвидени проблеми.
fore - майстор
stan73, каза че и литиевите батерии на вертите са снабдени с термодвойки.

А в магазинът до работата правят и продават батерии и клетки. Питах за тази батерия на лаптопа - дали може да се възстанови. Техникът каза- щом е скапана -не. Процесорите изключвали напълно заряда и не се включвали повече защото батерията ставала Взривоопасна, за това имат и термодвойка вътре.
Kirilpm - специалист
http://www.lidl.de/de/parkside-akku-sta ... b2/p177308
За този тип отвертка може ли да се намери резервна батерия,предполагам не струва милиони.Купих си такава и след 1 седмица успях да и разкажа играта,според ръководството пише да се зарежда 3 часа.При 3 часа заряд от напълно изтощена батерия почна да грее батерията и да мирише на ацетон,предполагам се е разтекла.Някои има ли си идея на какъв принцип се ограничава заряда термо двойка при батерията ли да търся или нещо в зарядното?И колко часа трябва да се зареждат 3 часа ми се струва много.Сега след като я заредих преди два дни батерията едвам завърта накрайника и спира,явно и се взе здравето.
anabolicbeast - специалист
Kirilpm написа:
http://www.lidl.de/de/parkside-akku-sta ... b2/p177308
За този тип отвертка може ли да се намери резервна батерия,предполагам не струва милиони.Купих си такава и след 1 седмица успях да и разкажа играта,според ръководството пише да се зарежда 3 часа.При 3 часа заряд от напълно изтощена батерия почна да грее батерията и да мирише на ацетон,предполагам се е разтекла.Някои има ли си идея на какъв принцип се ограничава заряда термо двойка при батерията ли да търся или нещо в зарядното?И колко часа трябва да се зареждат 3 часа ми се струва много.Сега след като я заредих преди два дни батерията едвам завърта накрайника и спира,явно и се взе здравето.
Имам стария модел производство на Айнхел и съм изключително доволен! Зарежда се за 3 часа, но има индикация (червен диод в долната част на дръжката), която след като е заредена батерията изгасва. Действително загрява доста, но така е указано от производителя - 3 часа. При мен е автоматизирано и изключва.
stan73 - майстор
fore написа:
stan73, каза че и литиевите батерии на вертите са снабдени с термодвойки.

А в магазинът до работата правят и продават батерии и клетки. Питах за тази батерия на лаптопа - дали може да се възстанови. Техникът каза- щом е скапана -не. Процесорите изключвали напълно заряда и не се включвали повече защото батерията ставала Взривоопасна, за това имат и термодвойка вътре.
Хем ме цитираш, хем е неточно !

"История на съобщението
Автор Съобщение
От: fore
Изпратено на: Пон Юни 29, 2015 7:54 pm
До: stan73

Литиевите батерии на вертите имат ли термодатчик ?


От stan73: Имат. "

(термодатчиците не са само термодвойки, а за термодвойка нищо не съм споменавал ! )
Спирам да ти отговарям на каквото и да било (хем предният път ти казах да не ми пишеш повече на лични...) !
Kirilpm - специалист
Аз също имам и тази,която не се сгъва предполагам че е стария модел и от нея много съм доволен.Но тази просто има някакъв кусур,иначе при заредена батерия си работи прекрасно,особено с оглед на цената и.Щом трябва да изключи сама вероятно нещо вътре покрай батерията има повредено,за да не изключва или самата батерия не е била читава.
anabolicbeast - специалист
Kirilpm написа:
Аз също имам и тази,която не се сгъва предполагам че е стария модел и от нея много съм доволен.Но тази просто има някакъв кусур,иначе при заредена батерия си работи прекрасно,особено с оглед на цената и.Щом трябва да изключи сама вероятно нещо вътре покрай батерията има повредено,за да не изключва или самата батерия не е била читава.
http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 0%BA%D0%B0 - Тази имах предвид.
stan73 - майстор
Ако ти е в гаранция - връщай, или поне да ти я сервизират. Иначе литиевойонните и литиево полимерните акумулаторни батерии наред с многото предимства имат и няколко много сериозни недостатъка. Точно заради това по-читавите такива са снабдени не само с термодатчик, а и микропроцесорен контролер служещ за защита и контрол.
Здравейте, притежавам PABSW 10.8B2 и Parkside PDSSA 18A1. Първия е удобен за повечето домашни работи,но ми идва слабичък за по-сериозна работа. Вторият е 180Нм.,които впечатляват при работа, за домашна употреба е супер.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 21

Тема "Винтоверти Parkside от Lidl" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: