Ел. инструментите. Консумативи.
nikolson - майстор
Отговорът не значи нищо. В смисъл, коректно е, доколкото моделът е изчерпан, но не и че няма да бъде пускан нов модел. Доколкото съм забелязал, инфото което дават съфорумците на база качването на упътвания в Лидл-сервиз е точно.
profesionalist_wood - майстор
Виждал съм 10 кутии на герунга в Лидъл и се стопиха за седмица :shock: баси работливия народ
Предлагам на колегата да изчака и да не купува инструментите от ОЛХ от Самоковеца че ще го одере за 600 лв :lol:
piper4o - напреднал
От Германия добре,но не познавам никой там.А и колко ли е цената?А иначе 600 лв не давам,щот ги нямам.А и METABO KGS 216 M сега е 499лв. :-D
EDI - майстор
Аааа, МЕТАБО-то 216 М LASERCUT е здрава и прецизна машина.Единствен кусур е лазера и прахоулавянето, по-скоро прахоНЕулавянето. :lol: , ама и това се лекува.Ако вдигнеш парите, не се чуди, а си вземи МЕТАБО-то.Ако се разтърсиш, сигурно ще намериш стария модел на около 400-420 лева, тук там все още се намира.499 лева май е новия.
piper4o - напреднал
Таванът/психологическият/ е 300 лв.За моите цели не си струва такава машина да стои и да чака 2-3 дневен проект на година/и то не всяка година/.То затова и питането беше за Райдера...То може и нещо употребявано,но няма...
griffin - майстор
Лидълския герунг с изтегляне в френско го пускаха по спомен 100евра мисля. По магазините съм гледал поне 10-15 модела на различни производители (от по-евтините) нито на един заключването му на 0градуса на масата не беше стабилно, т. е при всяко мърдане на ъгъл ще те чака и проверка на ъглите. Ако имаш да вършиш повече работа ще се измъчиш с по кофти машинка, но ти си преценяваш. Стабилността на главите не ги обсъждам по евтините модели им слагат по тънки тръби и като натиснеш среза не става на 90 градуса. Отделно моя първия герунг имаше и леко биене в диска(най-вероятно кофти втулки) и т. н ако вземаш с изтегляне отиди да го видиш на място и го човъркай. Виж за това дали плотовете са равни в основата (първия ми беше с изтумбен плот-маса и се наложи доста да го шкуря на ръка). Виж задния фенс(летвата отзад дали е права въобще). Виж дали може диска да се настрои перпендикулярно на фенса "от двете страни на фенса". Провери дали диска бие. Провери дали залкючването на градусите на масата е повторяемо и стабилно. Трябва като щтракне масата на градуси без да я заключваш като я размърдаш да не се движи на никъде. За наклона на главата повечето май нямат стопове там може да провериш дали при няколко последователни местения главата застава точно на 90 и 45градуса с малък ъгъл.
mitko64 - майстор
piper4o написа:
Между другото, писах на Лидл за циркуляра:
"Благодарим за Вашето съобщение от 08.07.2015. Бихме искали да Ви информираме, че желаният от Вас артикул НАСТОЛЕН ЦИРКУЛЯР PKS 1500 A1 е промоционален до изчерпване на доставените количества и не е включен в нашия постоянен асортимент. За съжаление трябва да Ви съобщим, че този артикул вече не е наличен нито в нашите филиали, нито в складовото дружество.

Благодарим Ви за разбирането и се надяваме, че и в бъдеще ще се доверявате на нашите продукти и ще можем да Ви радваме с разумни цени и добро качество."
Ще чакаме!
Тези се правят на ощипани моми(да се не изпуснат, че ще го пускат), но няма на къде вече,всичко пуснаха, само той остана за последно десет(предполагам ще го кръстят- само в събота).. Дали са ти отговор за модела без изтегляне, който пускаха мисля Март месец- PKS http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID ... 01500%20A1 . Ти ги питаш за компютри, те ти отговарят за компоти!
mitko64 - майстор
nikolson написа:
Ти скътвай по още някой лев, защото ми се струва, че няма да е на тази цена. Моделът е на Шепах, но е по-скъпият, с двойно накланяне. Другото е, че дискът е 210 мм. Моделът в немския онлайн Лидъл е с наклон само на едната страна май.
Сега огледах останките от моят- скалата е разположена за странично накланяне само в една посока. То да има скос в двете направления, според мене двигателят трябва да сключва ъгъл спрямо шпиндела(като ъглошлайф), да не опира при изтегляне. В Баухаус гледах такъв, пак на Шерпах, под бранд Тулсън, но беше към 350лв.
nikolson - майстор
mitko64 написа:
В Баухаус гледах такъв, пак на Шерпах, под бранд Тулсън, но беше към 350лв.
Да, за такива пари става дума. Разгледах ги в различните вериги, Плюс, Оби, Хорнбах...Нямам идея за качеството им, но все пак е хоби машина.
piper4o - напреднал
Ами да Ви кажа, че ако този Тоолсон от Баухаус е наличен си е супер като за мен.Поне цената е направо отлична.Накланя се на двете страни,34 см при рязане при 90 градуса.Еле ако е и на промоция....
То в сравнение с Райдера си е направо далавера.
А този циркуляр като постоянна наличност в Баухаус или само на промоция?
Защото имам време да почакам до есента да видя какво ще пуснат Лидъл и ако няма -Toolson.

Прикачен файл

toolson.jpg
toolson.jpg (45.8 KиБ) Видяна 2862 пъти

Тема "Избор на потапящ циркуляр с издърпване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: