Ел. инструментите. Консумативи.
batman - специалист
Тези дни ми се наложи да кося с тримера трева на труднодостъпно място. Изхабих безумно количество корда, при това доста дебела. Тревата беше твърда и висока, не липсваха и саморасли клони и малки храстчета.
Мисля си ако сменя кордата и на нейно място навия стоманено жило или жица дали няма да реша проблема с разхода на корда.
velsi - Почетен майстор
Стоманена жица - да. С жило няма да стане, защото ще се разплете.
batman - специалист
Вярно не бях се сетил за това! Ще пробвам с жицата.
bullet - специалист
batman написа:
Вярно не бях се сетил за това! Ще пробвам с жицата.
Я като пробваш да споделиш какво се получи, че и мен ме трови проблем с висока трева
griffin - майстор
Колега за тримери специално съм гледал може да им се сложи диск с който да се коси, като имаш по твърда трева или клонки, мисля че в последния брой на направиси сам имаше статия за такива дискове имаше 10-на вида но дали ще станат за твоя тример един господ знае, мисля че в статията пишеше че в киров могат да се намерят тия дискове така че може да питаш там за подобни джаджи :-)

Успех с тревата.
W123 - специалист
Влез в някой клуб,хващаш китариста понеже те дразни,лепкаш му китарата в земята и като я потрошиш му вземи една струна и пробвай с нея.Перфектно ще ти свърши работа...
Или си вземи от някой музикален магазин :-D
batman - специалист
Напоследък доста вали и не мога да изпробвам ефекта. Що се отнася до предложението на griffin ще потърся този брой на "Направи сам". Аз самия си мислех да изпробвам нещо подобно, но понеже имам разни стоманени жици (не струни) първо ще опитам с тях. Все си мисля, че няма да стане, иначе производителите да са го внедрили досега.
unisex - специалист
Само искам да ви кажа че при косенето на трева с тример на двигателят освен че му трябва мощност да преодолее съпротивата която оказват тревата и бурените, му трябва и достатъчна мощност за да може центробежната сила да държи кордата в изпънато състояние.Иначе казано ми се струва че тия 200-300 ватови въшки няма да могат да въртят стоманени жици.Виж жилото може и да свърши работа, понеже е гъвкаво, а относно разплитането едно запояване в края ще реши проблема :? :?
hygro - майстор
Животът на струната не е по-дълъг от този на кордата - къса се в основата от постоянното прегъване.

Причината за да не се използват стоманени жици е голямата опасност от наранявания. Струната може да нанесе доста сериозна травма при откъсване. Настойчиво ви съветвам да не експериментирате - правено е вече...
batman - специалист
Ще взема да се вслушам в съвета на hygro. Нямам никакво намерение да нараня или осакатя някой. :?

Тема "Модификация на тример за трева" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: