Ел. инструментите. Консумативи.
anabolicbeast - специалист
Хвърлил съм око на тези 2 къртача, които ще използвам да къртя едни бетонни плочи и като перфоратор дупки в бетон и тухла. Проблемът е финансов и трябва да избера един от тези двата, при това на една от най-нискобюджетните марки! По документи HD 11 e доста по-добър, но и доста стар. Колкото до HD 31 ми се струва по-качествена изработка, магнезиева редукторна кутия и сравнително по-нов модел. НО като гледам рекламното клипче на въпросния HD 31, ми се струва, че ударът му е доста слаб, едва откъртва ъгълчето от бетонен блок и това на рекламния клип! За 11-ката съм виждал положителни мнения, но за 31 нищо. Затова моля някой ако има впечатления от едната или другата машина да помогне в избора! Благодаря предварително! :partyman:
themask - специалист
Стара тема, но да попитам - взе ли си къртач и кой? Аз съм хвърлил око на 31, но ми се искаще да чуя мнение на някой, който го е ползвал...
anabolicbeast - специалист
Взех, но не Райдер, а Айнхел и за около два часа работа сумарно(къртене и пробиване) съм доволен! Включително съм го ползвал и за пробиване с корона в дърво, понеже нямам голяма бормашина. Малко е тежък и за продължителна работа измаря ръцете, но сигурно има защо.
http://einhell.bg/?p=1077
http://einhell.bg/?p=3590
Интересното е, че моделът с повече аксесоари е по-евтин. Моя го взех за 220 с по-малкото аксесоари, но има и свредло 22 милиметра и прилична дължина.
themask - специалист
А какво наклони везните към Айнхела вместо Райдера?
anabolicbeast - специалист
themask написа:
А какво наклони везните към Айнхела вместо Райдера?
Докато отделя пари за машината HD 11 не можеше да се намери - спрян е от производство за HD 31 нямаше никакви мнения и накрая тоя Айнхел дойде на по-ниска цена от редовната и като такъв от "Червената серия" го предпочетох.
ivouz - специалист
Не знам дали съм в правилната тема но реших тук да си задам въпроса.
Купих от познат ето този къртач HILTI TE 55.При пробата работи.
Но,го пробвах без свредло или секач!Опашките на моите свредла SDS се оказаха с
по малък диаметър .Та ,притесненията ми са дали да купя някакво свредло за проба (Които са
доста скъпи)Има ли начин да се разбере дали кърти/дупчи без свредло и секач?
Какъв е този стандарт за захват и какво точно да търся ?
Или да го връщам? Снимката е примерна но това представлява и моя (разбира се по износен корпус)

Прикачен файл

images.jpg
images.jpg (7.12 KиБ) Видяна 4264 пъти
EDI - майстор
Захвата да не е SDS MAX.
koveslav - майстор
anabolicbeast написа:
themask написа:
А какво наклони везните към Айнхела вместо Райдера?
Докато отделя пари за машината HD 11 не можеше да се намери - спрян е от производство за HD 31 нямаше никакви мнения и накрая тоя Айнхел дойде на по-ниска цена от редовната и като такъв от "Червената серия" го предпочетох.
Не се притеснявай,бачкат.Важното е как ще го ползваш.Моя Ейнхел е от 2007г,купен за 100лв от Метро в алум. куфар с инструменти. Освен санитарните възли,подовете,отоплението и пристройката,която правих е свършила и още куп друга работа.Пробивам до ф32 със свредла,но при работа с големите рамери,минавам първо с по-малки свредла.
Поддръжката се заключава в редовно гресиране,като за целта отварям горния капак на редуктора.При по-сериозно загряване успява да протече по малко грес през патронника надолу и затова намалява.Това е еиднствения дефект,но се погаждаме с машината.Ето го и в действие,в събота му дадох за душата с една стара мивка.Справи се без проблем.Бачкай винаги с добре заточени инструменти.
Честито и много работа да отвхвърлиш,колега.Да ти се изплати както се казва. :supz:

Прикачен файл

Photo0627.jpg

Прикачен файл

Photo0630.jpg

Прикачен файл

Photo0632.jpg
ivouz - специалист
EDI написа:
Захвата да не е SDS MAX.
Отвора на патронника е 16мм.

Тема "Кой къртач е по-добър: Raider RDP-HD11 или RDP-HD 31?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: