• 1
  • 2
Ел. инструментите. Консумативи.
Как да сменя патрона на бормашина BZ16A ловешка бормашина от времето на соца.
Бай Гого - специалист
sergop написа:
Как да сменя патрона на бормашина BZ16A ловешка бормашина от времето на соца.

Патрона е на конус,и няма резба..Избива се с чук и месингов,алуминиев,дървен дорник..
lov - майстор
Хващаш най голямата гайка която могат да хванат челюстите на патрона и навиваш дълъг болт да стигне до вала. И с леки съвети с чукчето става много лесно. Е стига патрона да не е съвсем здал багажа и да можеш да хванеш гайката.
MrMurdjo - майстор
Патронът се вади, като се издърпа затвора назад.
Патронникът на бормашината е друга бира
:partyman:
lov - майстор
Той патрона разбирай секретния се слага и на вратата. А Патрона може и да ти е покровител в другия смисъл на думата. И кат му изгори патрона разбирай предпазителя става лошо..... :lol:
Kumay - майстор
Бай Гого написа:
sergop написа:
Как да сменя патрона на бормашина BZ16A ловешка бормашина от времето на соца.
Патрона е на конус,и няма резба..Избива се с чук и месингов,алуминиев,дървен дорник..
Има и на резба. :axe:
Kirilpm - специалист
При мен на бз16а няма резба патронника само на конус е.При мен проблема е че патронникът изпада когато го презоря и мисля да пробия вала и да поставя осигурителен болт,който да натяга конуса.
nikolovvd - майстор
Гледай майтап!
Единия не може да го свали, а другия не може да го задържи!
Що не вземете да ги размените и да си решите проблемите? :lol:
Благодаря на всички дали съвет .
iliya_i - майстор
Видях кой е модела -този патронник е на резба (по спомен 5/8") - слгаш ключа в един от отворите на патронника (като за развиване) и с почукване по посока на въртене се развива. На вала зад патронника има шлици за гаечен ключ - да хванеш контра, да не се върти вала. Всички останали български соц. модели са на конус.
  • 1
  • 2

Тема "Как да сменя патрона на бормашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: