• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Ел. инструментите. Консумативи.
naistor - специалист
пон мар 14, 2022 10:40 pmZEDYCUS написа:
Режи от долната страна. Не от към лицето.
Не мога, и без това е голям зор да начертая линията дори откъм лицето пък за обратната страна изобщо няма начин. На местата, където има первази - там може и да стане ама то и без това няма да се вижда сряза та защо и там да се мъча... :) благодаря за съвета ама за моята ситуация не работи
naistor - специалист
пон мар 14, 2022 11:27 pmLutchezar написа:
Точно за този Парксайд с водача имаше някъде обяснено какво се прави. Във форума, или в дърводелство, или в лидълските теми. Мисля че беше нещо с подложките на водача.
мерси, само това намирам - viewtopic.php?t=58475
Lutchezar - майстор
Авторът беше писал тук и беше дал линк към неговия блог:
http://woodbg.blogspot.com/2015/08/park ... 1.html?m=1
Здравейте, колеги!

Последно бях писал в този форум преди 14 години, когато бях още много малък и още толкова невеж. Темата ми беше “какво е дрелка” и помня колко отзивчиви бяха всички на тъпите ми въпроси. Много вода изтече от тогава, но интереса към тази работа си остана.

Направих си малка работилничка, оборудвах си я с някои инструменти и започнах лека полека да правя малки проекти. Появи се нужда от няколко шкафа/скрина вкъщи и реших, че ще си ги правя сам от дърво. За тази цел не ми трябва нещо супер професионално, но искам инструмента да е качествен.

До тук съм се спрял на Makita HS7601, намерих го и на добра цена, разгледах ревюта и съм почти напълно решен да го поръчвам.

Обаче, сериозно се поинтересувах и от bosch gks 190, който е с около 60 лева по-скъп. Накарах chatGPT да ми ги сравни и да ми открие негативните ревюта. За боша излезе, че някои хора са имали лош късмет с контактната плоча, която не е била перфектно равна. Като вземем предвид и че герунга ми gcm 216 има около 1 градус отклонение съм склонен да вярвам на тези оплаквания. Но не изключвам напълно варианта да си го купя ако паричната разлика е обоснована с характеристики или отзиви, които не съм открил.

Много ще съм благодарен за всякакви мнение относно тези два циркуляра!

Поздрави,
Жоро
qrt - специалист
Имам Makita HS7601 от близо 3 год.Няколко пъти ми се наложи да режа дебел материал , но под максимално допустимите 66мм дълбочина, и все пак понякога в зависимост какво е дървото доста се мъчи.Даже една талашитена врата, изобщо и не успя да я среже на две, и ползвах зегето.Иначе тънки дъски съм нарязал доста, и няма проблем.
nikolov333 - майстор
Аз съм с GKS 190 и съм доволен, но за строежа..не знам иначе има ли проблем с плочата..
Намирам го бая намален.. https://www.onlinemashini.bg/razhen-cirkulqr-bosch/1092
Chefo77 - майстор
7601 е нелоша машина, но има два недъга - огромен е и по-лошото - няма скала за дълбочината на сряза ...
Виж GKS 55+ G на Bosch. Малък диск, но реже колкото голям циркуляр.
nikolson - майстор
Пак ли може да реже толкова, ако е с ф30 отвор и редуцираща шайба?
Chefo77 - майстор
Почти - 63 срещу 70 мм. По принцип малкия диаметър реже 55 мм.
След доста размисли и страсти, ходения до магазини и обстойно разглеждане на различни машини, взех макитата. Няколко боша хванах и на никой диска не беше перпендикулярен на основата. Честно казано това ме отказа основно. Разбрах и за липсата на скала за дълбочина ама честно казано това не е важно за мен. Доволен съм от избора си. Благодаря на всички за коментарите!
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "Избор на ръчен циркуляр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: